Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik, ha elvágják a...

Mi történik, ha elvágják a kutyák hangszálát?

Figyelt kérdés

Mármint mivel ott van még, csak elvágva, valami halk, nem tiszta hangja marad, vagy teljesen néma lesz?

Félreértés ne essék, nem tervezek semmi ilyet, isten ments!

A szomszédomban van valami pitbull (vagy ilyen típusú nem tudom megkülönböztetni a bull típusúakat), aki télen-nyáron kint van. Ez év elejéig megkötve volt, eleinte sokat ugatott megkötve, volt hangja, tisztán érthető. Most, hogy bevezették ezt, hogy tilos a kutyát tartósan megkötni, nagyon sokszor van elengedve a kutya, élvezi is, látszik rajta. Viszont, tegnap előtt este nagyon ugattak a kutyák hajnalban (a miénk is, néhány ember itt mászkált az utcában ordibálva, ittasan, ami nem tetszett a kutyáknak) és mivel nyitva volt az ablakom, hallottam a szomszéd kutyáját is, de nagyon furcsa hangja volt, nem olyan mint korábban. Olyan volt, a hangja, mintha csak rekedten suttogna, és artikulálatlan volt (már amennyire ez lehetséges). Én nem tudom, arra gondoltam hogy elvágatta (valahogy, nyilván nem legálisan) a kutya hangszálait. Van egy ismerősöm akinek egy műtét közben sokkot kapott a hangszála (vagy ő, és ezáltal a hangszála, nem értettem teljesen) és erősen sérült, de ő sem néma, csak rekedt suttogása van, nem tud azzal a normál hangerővel és tisztán beszélni mint más. Ebből gondolom, hogy nem némul meg teljesen.

Mit gondoltok és mit lehet tenni egy ilyen helyzetben (mivel tisztán csak gyanú, semmi kézzel fogható dolog nincs mögötte)?


2022. aug. 13. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Mit akarsz tenni? Feljelenteni a szomszédot?

Annyit tehetsz, hogy teóriákat gyártasz, miért változott meg a kutya hangja.

2022. aug. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
1. vagy arra számít, aki tapasztalt hasonlót már kutyánál, megírja ide, mi volt az oka. (nyilván nem a te tapasztalatodra kíváncsi, 1-es, mert látom, az nincs, de idekommentelni fontos volt a semmit)
2022. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Ott bukik a dolog hogy "arra gondoltam" ami vagy igaz, vagy nem.
2022. aug. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Én azt gondolnám, ha át lenne vágva a hangszála, nem lenne képes hangképzésre egyáltalán. Továbbá nem is igazán értem, hogy képzelted el, nem lenne olyan egyszerű ahhoz hozzáférni.


Az én első tippem inkább az lenne, hogy valamilyen elhúzódó légúti fertőzés, nem kutya, de van ismerős cica, akit több orvos sem tudott egyelőre kikezelni durvább fertőzésből, ő épphogy nyekereg, mikor nyávog.

Hasonlóan, az én cicám hangja is ment már el átmenetileg, mikor fellángolt az asztmája, kezelés után, mikor lejjebb ment a gyulladás, visszajött.


Szóval én előbb gondolnék valami betegségre, minthogy valaki sebészeset játszott a kutyáján.

2022. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2022. aug. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
A telex nemrég kiadott egy filmet a magyar kutyabizniszről. Abban volt szó róla, hallhatsz is ilyen kutyát ugatni. Nincs időm kikeresni, de pár hete került ki, nézz rá. Simán lehetséges amit írsz.
2022. aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#5 ilyesmi hangja volt. Ez akkor csak légúti betegség?
2022. aug. 13. 16:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A videón lévő kutyának átvágták a hangszálait.
2022. aug. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A légúti betegséget könnyű kizárni, egyszer volt a kutyámnak és nagyon furcsa hangon tudott csak ugatni, ahogy írod halkabban és rekkettessen. Kapott gyógyszert (orvos által felírt) és ha jól emlékszem pár napon belül ismét erőteljes rendes ugatása lett. Max 1 hét , szerintem. Szóval, ha azután is furcsán ugat, akkor vagy nem kezelik a betegségét vagy tényleg elvágták volna a hangszálát?!


Azt még hozzáteszem, amikor a kutyámnak volt ez betegsége, amúgy teljesen jól volt, aktív, nem látszott betegnek "csak" a hangján lehetett hallani, hogy gond van.

2022. aug. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!