Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever megvédene,...

Golden retriever megvédene, ha valaki megtámad?

Figyelt kérdés

Csekély esély van rá, hogy valaha megtörténik, de azért kíváncsi vagyok. Az élő és viruló kutyám imád engem, és már akkor morogni kezd, amikor "aludni mentem" khm olvasni, és ajtó valamennyire nyitva, hogy a kutya ki-be mehessen, és ha apám közel kerül az ajtómhoz, vagy nyikorog a székével, már morogni kezd. Ha valaki támadna engem, nem kérdés, hogy megvédene.


A goldikról azt olvastam, hogy imádják a gazdijukat, de támadás esetén a legtöbb amit tenne, hogy morogja vagy ritka esetben elkezd ugatni a támadót, de úgy igazán megvédeni akkor sem fogja a gazdáját, ha az idegen üti-veri a gazdit.


Ha valaha magamhoz vennék egyet, nem őrző-védő céllal tenném, azonban ilyen szélsőséges esetben örülnék, ha a kutya nem csak nézne vagy morogna egy keveset.


2022. aug. 13. 15:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Erre a kutyákat tanítani kell, még az őrzőfajtákat is, így nem tud megfelelően megvédeni. Goldi meg csak ugatna és morogna, de biztos, hogy nem támadna.
2022. aug. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
12%

Egy ember megvédene?


Nem működik az általánosítás.

2022. aug. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
Halálra nyalogatná a támadó arcát
2022. aug. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
És létezik olyan kutyafajta, ami temperamentumra olyan, mint a golden általános viselkedése, azzal a hatalmas különbséggel, hogy szükség helyzetben megpróbálja védeni a gazdáját? Vagy legalább az erős látszatát megadja, hogy jobb, ha befejezi az idegen, amit csinál, mert lehet belőle nem túl szép vége.
2022. aug. 13. 16:09
 5/20 anonim ***** válasza:
41%

Csakszólok, itthon nincs olyan, hogy megvéd a kutyád. Simán kutyaharapásért téged vesznek elő.

Még a rendőrségnél is szájkosárral, pórázon működnek a kutyáik.

2022. aug. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Ha egy idegen megtámad az utcán, nem hiszem, a rendőrségre futna a kutyaharapás miatt. Feljelenteni pedig nem tudna, ha idegen, hiszen azt sem tudja, ki vagyok, hol lakom, de vészviszonyoktól függően azt sem biztos, hogy a kutya fajtáját felismeri.


Szóval tegyük fel, hogy mégis létezik, hogy megvéd a kutyám.

2022. aug. 13. 16:22
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Még a betörőt is kekszel kínálja, de ettől imádnivaló fajta :) :)
2022. aug. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben fog megvédeni ha erre képezve van. Amúgy valószínűbb hogy hátrálni és ugatni fog ha baj van.
2022. aug. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
*fényviszony...
2022. aug. 13. 16:23
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Az egyaltalan nem normalis, hogy a kutya megmorogja apad. Ezzel kezdeni kene valamit.
2022. aug. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!