Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever megvédene,...

Golden retriever megvédene, ha valaki megtámad?

Figyelt kérdés

Csekély esély van rá, hogy valaha megtörténik, de azért kíváncsi vagyok. Az élő és viruló kutyám imád engem, és már akkor morogni kezd, amikor "aludni mentem" khm olvasni, és ajtó valamennyire nyitva, hogy a kutya ki-be mehessen, és ha apám közel kerül az ajtómhoz, vagy nyikorog a székével, már morogni kezd. Ha valaki támadna engem, nem kérdés, hogy megvédene.


A goldikról azt olvastam, hogy imádják a gazdijukat, de támadás esetén a legtöbb amit tenne, hogy morogja vagy ritka esetben elkezd ugatni a támadót, de úgy igazán megvédeni akkor sem fogja a gazdáját, ha az idegen üti-veri a gazdit.


Ha valaha magamhoz vennék egyet, nem őrző-védő céllal tenném, azonban ilyen szélsőséges esetben örülnék, ha a kutya nem csak nézne vagy morogna egy keveset.


2022. aug. 13. 15:59
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen apámat morogja. Ajtóm résnyire nyitva, kutya az orrával ki tudja nyitja. Ha apám, akinek az asztala a szobámból kb másfél méterre van, feláll a székből, ami nyikorog, a kutya automatikusan morogni kezd a mozgolódásra. Ha a sötétben apám bejönne, amire volt példa, mert kellett az sámlim, amivel az ajtót támasztom, akkor igen, morogva elé állna, de alapvetően az én szavam az, ami le van xarva, és apámé, ami szent. Amikor apám simán simán csak benyit hozzám egy kérdésre, akkor is a kutyám lóhalálában szalad be hozzám, hogy háttal elém leüljön, aztán néz, nem tesz semmit, sőt akár a farkát is csóválni kezdi. Ha pedig veszekedni kezdünk (vagy csak úgy tűnik neki), előfordul, hogy vakkant egyet, leugrik ahol van, és akár valamelyikünkre nyújtózkodva ráugrik, és izgatottan csóválja a farkát, hogy mi történik, és akkor nyugszik meg a lelke, ha nincs vita. Igazi békebíró. Engem nagyon véd, de hogy ő harapjon, ahhoz valódi veszélyben kellene lennem. Egyébként mindenkivel barátságos kutya, volt már, hogy egy kb 1 éves gyerekkel "labdáztunk" (a gyerek eldobta... kb tíz centire a labdát, aztán gurult, a kutyám pedig visszahozta neki, az egy éves simán kivehette a szájából, vigyázott a picire, ahogy a kisebb kutyákra is ügyel, nehogy bántsa őket).
2022. aug. 13. 16:45
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A retrirevereket eredetileg kifejezetten arra szelektálták, hogy emberrel szemben nem mutathattak agressziót, sőt, a vaddal is ún. puha szájjal kellett bánniuk, tehát nem okozhattak neki sérülést. Egy ilyen kutyától - annak ellenére, hogy a küllemtenyészet higított rajta - nem várható el, hogy megvédjen.

Juhászkutyafajtákban gondolkoznék inkább a te helyedben, ha ilyen elvárásaid vannak.


Ettől függetlenül ismerek magyar vizslát, akivel többek között csibészeltek és tereltek is, már amennyire ment neki. Jó mókaként tekintette, de nyilván nem feltétlenül működne a kutya élesben ettől.

2022. aug. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
20%

NEM.


Az ov kutyak szulettek erre a feladatra,amit te ELVARSZ tole!!


Ne valassz olyat,aki tuti csalodas lesz neked,mint a golden.

2022. aug. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk németjuhászunk van, ami pont olyan, mint amilyet Te szeretnél ösztönszempontból - a sötétben sunyuló alakokra a sötétben jelez, engem is nagyon véd. De ennek megvannak a hátulütői - alapból rendkívül tartózkodó az idegenekkel szemben, nem szereti, ha más hozzáér.

És pont emiatt szeretne a férjem majd egyszer goldit, mert neki meg az tetszik (tetszene :) ) ha a kutyánk kedves lenne idegenekkel.

Úgyhogy szerintem a golden nem Neked lesz való, ha ilyenek az elvárásaid. :)

2022. aug. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Esetleg bullmasztiff? Rosszat nem is tudtak megfogalmazni róla. Állítólag nagyon védelmezi a gazdit, és olvastam egy olyan történetet valamelyik kérdés alatt, amiben az őrző-védő feladata úgy lett végül, hogy a próba "betörőt" a két kutya nem ugatta meg, azonban kifelé menet ráugrottak és moccanni sem hagyták, de széttépni nem szándékozták, meg sem harapták.


Egyik ismerősömnek, akivel a kutyám szokott játszani, amikor összefutunk, németjuhásza van, és nagyon szép kutya, de magam mellé nem tudom elképzelni, hogy én németjuhászt nevelek.

2022. aug. 13. 19:13
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Jo a bullmasztiff. Amstaff,roti is hasonlo termet.

Nezd meg oket szemelyesen. Halgass az osztonodre,melyik fajtahoz vonzodsz. Illetve lepj be olyan fajta facebook csoportokba es kerdezz toluk. Ok megmondjak .

2022. aug. 14. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem MINDEN kutya megvédene, csak nem mindegyik képes rá. Ha védőkutyát akarsz, akkor pitbull, németjuhász, rottweiler, dobermann kell, esetleg argentin dog. Nem véletlenül a rendőségen is ilyen kutyák vannak, nem csivavák :D
2022. aug. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az utcánkban van valakinek argentin dogja. Olyat ugat, hogy a hanghullám leviszi a hajamat. El se merem képzelni ha megtámadna mi lenne.
2022. aug. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
18x Argentin doghoz olyan gazda kell, aki kézben is tudja tartani. Mert különben nagyon nem ajánlom. Bullmasztiff jobb választás lenne a kérdezőnek, ha retrievernél keményebb kutyával még nincs tapasztalata.
2022. aug. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a németjuhászt mondanám, rendkívül sokoldalú kutya. És iszonyat okos.
2022. aug. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!