Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák farkának megrövidítése...

Kutyák farkának megrövidítése miért jó, az esztétikán kívül? Nem árt ez a kutyának?

Figyelt kérdés

2022. aug. 13. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Semmi más miatt nem “jó”.
2022. aug. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
94%
Régebben volt értelme, mondjuk vadászkutyáknál. Hogy ne sebesedjen ki, ahogy össze-vissza csapkodja a bozótban.
2022. aug. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Leginkább corgik miatt kérdezem.

Szerintem szebb is egy corgi, ha nem csonkítják meg.

2022. aug. 13. 21:14
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Van egy idióta legenda, hogy vadabb lesz tőle a kutya. Sokan emiatt csinálják, házőrzőnél.
2022. aug. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk a vizsla sokat csóválja, neki is veri mindennek. Szerencsére nincs sok törés, de picit néha vérzik.
2022. aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Vannak esetek amikor szükséges, de amúgy nem etikus. Szükséges alatt meg azt értem, ha a kutya farka sorozatosan sérül.
2022. aug. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Corgik eredetileg marhapasztorok voltak, es allitolag onnan maradt fent ez, hogy csonkoljak a farkukat, nehogy ralepjenek a tehenek.

De farok nelkul is szulethet a corgi, nem biztos hogy azert nincs farka, mert csonkitjak. Ma mar ertelmetlen levagni, mert nem munkakutyakent funkcionalnak, es azert van szerepe a faroknak az egyensulyozasban.


Vannak olyan esetek, amikor szukseges a farok amputalasa, mert felnottkorban mar mutetnek szamit, pl. ha a kutya veresre veri csovalas kozben rendszeresen (ismertem egy ilyen vizslat en is), akkor jobb megelozni, minthogy elfertozodjon, vagy bekopjek a legyek.

2022. aug. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A munkakutyánál érthető okokból, manapság pedig ha pl rendszeresen eltöri a farkát.
2022. aug. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem csak esztetikai okokbol csonkoltak egyes fajtaknak a farkat.


Vadasz kutyáknál pl azert volt lenne szerepe, hogy a farkukkal ne verjenek zajt.


Illetve amit dolgoznak a kutyaknal minimális legyen a serules veszelye.


De pl talalkoztam mar vizslaval es tacskoval, ismerosnek meg a boxerjenel akiknek amputalni kellett a farkat, mert vertek mindenhova. Kisebesedett onnantol kezdve ujra es ujra felszakadt. Plusz ahogy csovalnak repul a ver mindenfele. Vizslas meselte, hogy mar nem tudjak hanyszor kellett ujra festeni a lakast a ver miatt. Vegul inkabb amputalas mellett döntöttek.

2022. aug. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tatagami ***** válasza:
100%

Nem értem miért de elmagyarázták Angliában az állatorvosnál, hogy hogy működik. Illegális csinálni általában, a kivételek a következők:

Sérülés esetén állatorvos vághatja ha úgy találja jónak (túl sokszor törik), bárki vághatja ha az állat életét menti ezzel meg, de bizonyítani kell hogy állatorvost próbáltak elérni/más megoldást találni és ezek nem működtek. Különböző munkakutyák(rendőr, hadsereg, sport) esetén, külön kiemelve a vadászatra használt fajtatiszta vagy keverék kutyákat, illetve bármely terrier, spániel vagy két különböző terrier vagy két különböző spániel keveréke esetén.


Még most sem értem hogy miért mondták el, német juhászom van nem szokták vágni ennél a fajtánál meg ha rendőrséghez/sereghez kerül akkor sem. Ebből nézve munka miatt vagy egészségügyi okból vágnak jelenleg. Otthon még nem volt kutyám így eszembe se jutott megnézni a jelenlegi jogszabályt.

2022. aug. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!