Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány cica ivartalanítása...

Lány cica ivartalanítása esetén, van valami különbség a felépülési időt tekintve, ha felszívódó varratot kérünk? Megrövidíti ez valamivel a felépülést, illetve, lakásban meddig érdemes tartani őt a műtét után?

Figyelt kérdés

Nem bent tartott macskáról van szó, és nem is az enyém a cica, ezért nem tudom, hogyan fogja viselni, ha sokáig bent kell tartani műtét után, pl., ha nem felszívódó varratot kérünk, akkor gondolom, tovább kell "odafigyelni" úgymond a sebekre vagy nem?

(Gazdája tud a műtétről.)


2017. júl. 9. 15:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm!
2017. júl. 9. 15:24
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy benti és egy kinti-benti lány cicánk. Mindketten ivartalanítottak. Amikor a kintit műtötték, két hétig volt bent a lakásban, nem felszívódó varratokat kapott, ezért vissza kellett vinni, hogy kiszedje az orvos, és a varratszedés után, ki is engedtük. Eleinte nem viselte túl jól, hogy bent kell lennie, de egy hét után már megszokta. Nem piszkálta a varratokat sem.
2017. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, de ez szerintem cicafüggő. Mindegyik másképp viseli.
2017. júl. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hm.. ezt jó tudni, köszönöm szépen a választ!

Az a gond, hogy én kettő hétig sajnos szinte majdnem biztos, hogy nem tudom őt bent tartani, mert van egy saját cicám, aki már elég idős, jóformán pici kora óta nem találkozott másik macskával és nem szeretném, ha valami gond lenne köztük, egy pár napig a műtött cicát egy külön helyiségben tudom tartani, de egy idő után, a saját macskámat nem fogom tudni távol tartani attól a helyiségtől.. :/

2017. júl. 9. 15:42
 5/11 anonim ***** válasza:
Kérj kóborcicáknak való felszívódó varratot, amivel még visszavinni sem kell varratszedésre, ez esetben elég egy két napot bent tartani, s ha minden rendben addig már mehet is ki. Tapasztalatból írok.
2017. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ah de jó, hogy ezt írtad, mert van egy ilyen lehetőség is, nem tudtuk, melyiket válasszuk, köszönöm szépen! :)
2017. júl. 9. 16:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Szivesen:)
2017. júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én cicámat mikor műtötték, ugy terveztem, hogy egy nagy méretű szallitoban marad aznap este aludni. Na épphogy hazaertunk mar csungott a ketrecen, hogy ő nem marad bent. Kiengedtem, fel az ágyra, es kb másfél napig ugyanabban a pózban aludt az ágy sarkában :D Pontosan nem emlékszem, de mi 1 hétig tuti nem tartottuk bent. Tenyleg aludt egy óriásit, aztan ő teljesen jol volt. Szinten felszívódó varratok.
2017. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

A saját cicám fiú, őt már kb. 14 éve műtettük, ezért halvány emlékeim vannak csak arról, hogy meddig lábadozott, de úgy rémlik, másnap már ő is jól volt.

Éjszakára egy pár napra mindenképpen behozom, de nappalra úgy terveztem, hogy másnap már kint a kertben fektetném őt le, valamilyen "steril"-tiszta helyre és figyelnék rá, csak nem tudom, nem akar-e majd elmászkálni...:/

2017. júl. 9. 23:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Esetleg az nem megoldható, hogy a lakásod egyik helyiségében lenne bezárva az idegen cica, úgy hogy a saját macskád ne lássa?

Macska függő,hogy hogy viselik a műtét utáni időszakot. Akiket én ivartalanítottam, gallért kellett viselniük jó pár napig. És a műtét utáni 1-2 napban még nem voltak teljesen jól.

De ha elmondod a dokinak,hogy nem sokáig tudnád bent tartani, akkor hátha javasol valamit.

2017. júl. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!