Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb kutyás...

Melyik a legjobb kutyás könyv, ami leírja hogy hogy tanítsam, neveljem a kiskutyámat?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Korom Gábor: Neked ugatok!

és

Vámosi-Nagy Nóra: Klikk!

2010. szept. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem Jan Fennel-től Tanuljunk meg kutyául, és ugyanettől a Kutyapszichológia. Illetve van még olyan könyv ami csak trükköket tanít Kyra Sundance-től 101 Kutyatrükk.
2010. szept. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Vámos Nórit ismerem, mindig ott van a kutyáival a kutyás rendezvényeken és a kutyái vannak a könyv elején :))
2010. szept. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
A népszigeti kutyasulisok könyvei :)
2010. szept. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Cesar Milan és Melissa Jo Peltier: a csodálatos kutyadoki
2010. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 MME ***** válasza:
100%

Szerintem ne egyből tájékozódj. Leírom azokat, amikből egy kutyakiképző is tanulni szokott.


- Cesar Millan könyvét mindenképp vedd meg, mert tökéletes munka, de sok mindent "kihagyott" belőle, mert nem az a célja vele, hogy kezdő gazdákat kalauzoljon, de sajnos az erre tervezett könyveit még szerintem sokáig csak külföldről tudod megrendelni, angolul. De néhány hónap alatt szükséged lesz erre a kötetre is, kikerülhetetlen.


- Jan Fennel könyvei (3) nagyon sokat segítenek, ezek is alapművek, inkább ne hiányozzanak.


- Viviane Theby: Értsük meg a kutyánkat!

Ez a könyv egyetlen, de nagyon fontos problémáról ír, és hihetetlen, hogy pont ebben szinte minden kutyatartó hibákat követ el: maga a kommunikáció.


- Gerilyn J. Bielakiewicz: A kutyanevelés kézikönyve

Mondhatni egy az egyben Victoria Stilwell módszerei vannak benne, és hát a "nagy hármas" általában ez a három ember: Victoria, Cesar és Jan Fennell.


Valamint két etológiai jellegű könyv, amikben sokat tanulhatsz arról, hogy hogyan gondolkodnak, tanulnak és éreznek a kutyák, illetve az embernek milyen hely jut a kutyák között:


- Dr. Szinák János: Őse a farkas


- Miklósi Ádám, Topál József: Kutyagondolatok nyomában



Nem vitázni akarok, a népszigetis könyvek összehasonlíthatatlanul szegényesebbek, ha azokból akarsz felkészülni a kutyázásra. Kettőt ismerek csak, az egyik egy klikkerezésről szóló tucatkönyv, a másik pedig a legáltalánosabb problémákról, mint a szobatisztaság, pórázon séta, felugrálás, tárgyak megrágcsálása, stb. Ilyenből is tucatnyit találsz a könyvpiacon, de köztük tényleg nem rosszak a kutyasulis könyvek. Mindössze édeskevés.

2010. szept. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 MME ***** válasza:
100%
Ja! A kutyatrükkös, amit a második hozzászóló írt, tényleg hasznos kiegészítő könyv! Ha csinálod is, nagyon jót tesz a kapcsolatodnak a kutyával - többek között!
2010. szept. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 MME ***** válasza:
100%

A lényeget kifelejtettem az üzenetemből:

Nincs olyan, hogy legjobb kutyás könyv. Ezek élőlények, nem lehet egy kézikönyvből kiismerni őket, ha pedig nem ismered a viselkedésüket és az érzékelésüket, akkor könnyen hibát követsz el.

2010. szept. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek MME-vel: egy könyvből, de még egy ember munkásságából sem kaphatsz teljes, kerek, egész képet a kutyákról. Én is melegen ajánlom a három leghíresebb kutyás szakember könyveit (Jan, Cesar, Victoria), mert nagyon jól kiegészítik egymást.

Az etológiás könyveket én is olvastam, és szerintem elengedhetetlenek, hiszen pont ez a tudomány fgolalkozik a kutyákkal, úgy is fogalmaznék, hogy tudományos kutya-viselkedést kutató könyvek.

DE sajnos az elméletből még nem következik, hogy tudsz bánni a kutyákkal, tehát még jobb, ha:

1. elmész kutyaiskolába is,

2. megnézed a sorozatait azoknak a kutyás szakembereknek, akik csináltak (Fennell sorozatát sajnos nálunk nem adták le.)

2010. szept. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jó!Köszönöm szépen!
2010. szept. 24. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!