Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya hasmenes, hasfajas -...

Kutya hasmenes, hasfajas - mit tegyunk?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel ment eloszor a hasa a kutyusnak, majd ez volt egesznap. Mas tunet nem volt es mivel dinnyet evett elozo nap, es mast kb semmit, gondoltuk atcsapta. Adtunk neki megfelelo mennyisegu szentablettat.

Ma reggel viszont kis letorten ebredt, kicsit nyuszitett, felfedeztuk faj a hasa. Keveset evett es ivott.

Aztan arra lettunk figyelmesek hogy nehezen all fel, lassan mozog, fajdalmas a mozgas, tovabbra is ugy tunt gorcsol a hasa

Most viszont olyan mintha mar csak a felallas-leules/lefekves nehezkes. Az elobb megnyomkodtal a hasat, labait, azzal nem volt baja, viszont amikor feneke tajekara keveredett a kezem az mar nem tetszett neki.

Lehet hogy a hasmenes kicsapta neki a feneket, esetleg faj a vegbele es azert nehezkes a mozgas? Tanacstalan vagyok. Allatorvos csak holnap rendel

Koszonom elore



#kutya hasmenes #kutya hasfajas #kutya vegbel problemak
2022. aug. 14. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Hat az eleg eros, hogy egyik nap csak dinnyet evett, ezt nem is ertem hogy gondoltatok.

De ettol fuggetlenul nem hiszem, hogy ez lehet a problema, mert nem csak siman hasmenese van, hanem melle eleg szarul is van a kutya.


En ugyeletre vinnem, de mar tegnap is ezt tettem volna, hiszen egesz nap ment a hasa, ki is szaradhat.

2022. aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ne is ertem hogy gondoltatok, mi, szerinted onszantambol dinnyet adok neki kaja helyett?

Reggel ette a sajatjat, aztan delutan evett dinnyet majd a vacsija nem volt szimpi neki, egy keveset evett, majd otthagyta.

2022. aug. 14. 17:06
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Te irtad, hogy dinnyet evett elozo nap es mast kb semmit.

Akkor en honnan szopjam ki, hogy mi az igazsag? Nem voltam ott.

2022. aug. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen dokinak kell látnia, de a széntablettát felejtsd el hasmenésre automatikusan - nem tudhatod, hogy mi miatt van hasmenése és ha a kezdeti szakaszban, a kórokozó kiürítése előtt megfogod, nagyobb bajt csinálsz, mint ami van.

Adj neki máskor probiotikumot - azzal 100% h használsz és nem ártasz. (pl Gastroferm pet)

2022. aug. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A dinnye vizhajto!! Utana kiszaradhat meg szorulasa lehet.



Dokival hozasd renbe. O erti a folyamatokat. Nagyon veszelEs a hasmenes !! Kanikula is van!! Itasd muanyagfecskendobol addig is.

2022. aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinal, mar jobban van :) Kicsit gyenge de eszik iszik magatol. Koszi a valaszokat.
2022. aug. 15. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!