Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Állandó gyomor problémák, mit...

Állandó gyomor problémák, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Évek óta állandó gyomor problémákkal küzdök, hasfájás, hasmenés, székrekedés válltakozása. Reggelente ha nem tudok wc, akkor hányinger és hasi fájdalom kíséri a napjaimat.. Próbáltam már mindent, teák stb. Rendszeresen táplálkozok, bár igen stresszes életet élek. Orvosnál voltam többször. Savlekötőket kaptam, amit szedek is. Semmi érzékenységet nem állapítottak meg. Sokszor félek buszra ülni mert ha nem sikerül wc-nem, akkor a buszon szenvedem végig, és többször volt, hogy alig bírtam ki. Már elegem van az egészből, mert olyan munkám van, ami 8-15-ig tart. A buszom meg 6:45-kor megy és egy jó 40 percet ki kell bírjak.. Van valami módszer amivel számomra jobb lehet?

2022. aug. 3. 07:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyomorra a savkötő jó. Ahogy nézegettem, bélproblémáid is vannak, arra pre és probiotikumok segíthetnek, meg kímélő diéta, hogy megnyugodjanak a beleid. A stresszt legjobb elkerülni, a második legjobb pedig, ha rendszeresen jársz pszichológushoz, aki segít ezt megtanulni kezelni. Magne B6 és néhány vény nélkül kapható gyógynövényes tabletta is segíthet. Ha ez is kevés, akkor írhat gyógyszert az orvos a szorongásodra. Alkalmanként hányinger elleni tabletta, fájdalomcsillapító, görcsoldó segíthet. Gasztroenterológusnál voltál? A hányinger lehet reflux tünete, ami azt jelentheti, hogy nem jó vagy nem elég a gyógyszered.
2022. aug. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk el kéne menni egy gyomor és vastagbéltükrözésre. Kezdeti lépésnek nem rossz....
2022. aug. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
4 éve volt gyomor tükrözésem 18 évesen. Most 22 vagyok. A panaszaim 4 éve kezdődtek. Tavaly volt teljes labor, és érzékenység plusz allergia vizsgálat, de nem találtak problémát. Volt hasi uh-m is iszonyú epe tájéki fájdalom miatt.
2022. aug. 4. 06:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Én már vgy 7 éve szenvedek ebben. Szintén nekem is orvos állította fel a diagnózist.

Nekem semmi nem vált be teljesen. Az étrend szabályozásával tartom valamennyire kordában, na meg probiotikummal. A duspatalin is javít valamennyit nekem.

Kicsit hülyén hangzik, de nekem a rostdúsabb táplálkozás segít jellemzően, hiába híg a székletem.

2022. aug. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!