Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akar a párom benti kutyát....

Nem akar a párom benti kutyát. Hogy tudom meggyőzni?

Figyelt kérdés

4 éve együtt vagyunk. Nekem két kutyám volt mikor megismerkedtünk. Egy palotakutyus és egy mentett. A palotát szerette, ő kicsike volt. Egyedül azt nem szerette hogy hullott nagyon a szőre. A mentettnek elég furi személysége van. Nem sűrűn hagyja békén az embert. Őt nem is kedveli annyira. A palota kutyus azóta sajnos elment.

Én nagyon szeretnék majd egy kutyust. Yorki és spániel közt vacilálok, de lehet hogy idővel mindkettő lesz. Bentre szeretném őt/őket. A yorki annyiban tetszik jobban, hogy kisebb és nem hullik a szőre.

A párom családjában jelenleg is van benti kutyus, és talán pont ezért nem akar bentre kutyát. (A kintivel nem lenne baja, viszont én elhalasztottam nagyon sok időt amikor a kiskutyámmal lehettem volna, ezért is húz a szívem annyira a benti kutyus felé.)

Neki inkább azzal van a baj, hogy ugat, nehéz szobatisztaságra nevelni és rossz. De ezek mint tanítástól függ. Az ugatás is. De nem hisz nekem. Szerinte nem lehet megtanítani a kutyát arra, hogy ne ugasson.

Kijelentette, hogy ő nem fog egy lakásban élni kutyával.

Megoldásnak találnám én azt, ha esetleg a hálószobába nem jöhet be illetve étkezésnél nem kuncsoroghat kajáért (az is tanítható).

Egyébként ha jó kedvében van, akkor szeretgeti a benti kutyusukat és látszik rajta hogy szereti. Szóval nem értem ezeket a kirohanásokat.

Az ő kutyusuk még nem teljesen szobatiszta. Lehet ez idegesíti nagyon őt.

Szerintetek hogy tudnám ezt vele elfogadtatni? (Mindenképp akarok kutyát és olyan családot akarok magamnak, amelyik mindenhova viszi magával a kutyát [egészséges határokon belül, pl nyaralni, túrázni de pl étterem, utcabál ilyesmi nem játszik]. ) Hogy tudnám meggyőzni szerintetek?

Még nem élünk együtt, szóval még nincs beleszólása. Ha szimplán veszek magamnak, mire összeköltöznénk szobatiszta lesz. Akkor talán elfogadná hisz nincs más választása.

Mit javasoltok?



2022. aug. 16. 12:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

"Kijelentette, hogy ő nem fog egy lakásban élni kutyával."


Innentől fogva nem értem a kérdést, az pedig nem igaz, hogy: "[...] talán elfogadná hisz nincs más választása."


Döntsd el Kedves Kérdező, hogy a jelenlegi pároddal szeretnél-e a későbbiekben élni, vagy egy benti kutyával.

2022. aug. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
35%

Hát nekem az a személyes tapasztalatom, hogy a legnagyobb ellenzők válnak sokszor a legnagyobb rajongókká.


Párom édesapja világéletében tartott állatokat, szerette, tisztelte őket, de hirdette, hogy állatnak a házban helye nincs.


Erre anyós beleszeretett egy kis szőrgombócba. MEntett kutyus volt, meg elpusztult az anyja, par hetig bent volt a hazban, hogy ne feljen, meg ők etették. Az egyezség pár hétre szólt.


Erre ahogy após látta, hogy milyen cuki kis jószág, elkezdett megbarátkozni vele, még mindig azzal a felkiáltással, hogy nemsoká ki lesz rakva.


Na, hát elmondom, a kutya már egy éves elmúlt, nem egyszer láttam már, hogy aposom hasán alszik :DD


A családban volt ugyanez macskával is. Tény, hogy ezen esetekben volt udvar.


Szóval esetleg ezt az "átmeneti" dolgot meg lehet probalni.


Lehet kicsit sunyi, de beválhat. :D

2022. aug. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy végig kellene gondolni, hogy melyikőtök hogyan képzeli el a jövőt, milyen életstílust akartok folytani, mert kibukhat, hogy nem csak a benti kutyatartásról oszlik meg ennyire a véleményetek.

Alapból azt akartam írni, hogy nem kényszeríthetsz rá egy benti kutyát valakire akivel együtt élsz, de így, hogy külön laktok neki nincsen beleszólása abba, hogy te a saját otthonodban milyen állatot tartasz.

A helyedben én vennék egy benti kutyát, a párod meg vagy megkedveli mire eljön az összeköltözés ideje, vagy kiderül, hogy nem illetek össze.

2022. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen ám, csak ha a Kérdező megveszi a benti kutyát úgy, hogy ez vitatéma köztük, akkor a párja joggal gondolhatja azt, hogy az ő igényei nincsenek figyelembe véve, s hogy a kutya-kérdés fontosabb, mint az összeköltözés - mert tulajdonképpen erről is van szó. S ennek könnyen szakítás lehet a vége, ha a benti kutya ötlete kategorikusan el lett utasítva. Ami lehet, hosszútávon jó is lenne, mert ráadásul két benti jószágot is szeretnél, úgy hogy a párod egyet sem.

A kinti kutya, ami megoldás lehetne, azt Te nem szeretnéd, így viszont előállt az a patthelyzet, hogy egyikőtök sem hajlandó kompromisszumot kötni a másik kedvéért.

2022. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen szeretnék két kutyát bente. De egyet fixen. Ez pedig a yorki lenne. Nem hullik a szőre. Ő elvileg allergiás a kutyaszőrre, bár náluk otthon sem jelentkezik az allergia, pedig szőrhullatós kutyusuk van. A spániel is nagyon tetszik, de neki nagyon hullik a szőre.
2022. aug. 16. 13:34
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ő elvileg allergiás a kutyaszőrre [...]."


Egyre kevésbé "értem" a kérdést...


Nem a kutyák száma a lényeg egyébként, hanem mint írtam az, hogy Te szeretnél, a párod meg nem, s egyikőtök sem tud kompromisszumra jutni a másikért.

2022. aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Te mindenképpen szeretnél kutyát. (az igaz, hogy ha nem éltek együtt te tarthatsz kutyát otthon)


Ő nem.


Ebben nem lehet segíteni sajnos, egyik felet sem lehet kényszeríteni. Azt se lehet mondani, hogy te mondj le a kutyatartásról, de azt sem, hogy ő fogadja el a kutyát/kutyákat.

2022. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom hogy találtam egy kompromisszum féle utat. Találtam egy olyan kutyát, ami számomra megfelel, tetszik mint fajta, és őt sem allergizálja. Emellett mindenrő leszoktatnám, ami őt idegesítené.
2022. aug. 16. 14:10
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
És a párodnak beszéltél már konkrétan erről a fajtáról? Ő mit szólt hozzá?Nem minket kell meggyőznöd, hanem őt - én mindenesetre tartom magam ahhoz, hogy ha valaki kijelentette nyomatékosan, hogy valamit nem szeretne és a másik erőlteti, az nem kompromisszum, de ez lényegtelen.
2022. aug. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

#4

Ez nem csak a kutyáról szól, hanem arról hogy a két ember más életstílust akar élni. Ha a posztoló nem szerez kutyát akkor jogosan érezheti, hogy a párja igényeit a sajátja fölé kell rendelnie.

#9

Az sem kompromisszum, hogy a posztoló a saját otthonában nem tarthat kutyát, azért mert valaki aki nem ott lakik nem akarja.

2022. aug. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!