Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek van jövője a...

Szerintetek van jövője a Stunt Dog Show-nak Magyarországon?

2022. aug. 20. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A videó alapján szerintem simán :)

Nem fajtaspecifikus (nem adott ösztönökkel dolgozik a kutya), dog safty (tehát nem veszélyezteti a kutya biztonságát/egészségét), kizárólag pozitív megerősítéssel fel lehet építeni és nem is igényel nagyobb kutyás képzettséget ezeknek a trükköknek a megtanítása. Szóval amennyire a videó alapján meg tudom ítélni nincs oka annak, hogy ne legyen népszerű itthon is.

Jellegben nagyon hasonlít a dogdancingre és annak is egyre nagyobb a népszerűsége, szerintem a dogdancingről már bizonyosan kijelenthető, hogy van jövője Magyarországon is, így tényleg azt gondolom, hogy egy ilyen bemutatónak is simán van jövője. Idővel biztosan megtalálná a maga közönségét, ha csak arra gondolok, hogy a hazai dogdancing kűrök is mennyivel látványosabbak, mint a régebbi cirkuszi kutyás produkciók, vagy hogy falunapokon, különböző közösségi rendezvényeken egyre több DD bemutató van, szerintem biztos, hogy ilyesmire is lenne kereslet.


Én egyébként, amíg nem láttam a videót nem is hallottam róla, szóval nem biztos, hogy olyan átfogó képem van róla, hogy reálisan meg tudjam ítélni, de ez alapján a videó alapján nekem jobban tetszik a dogdancing, az valahogy művészibb, összetettebb, technikásabb, ezért értőbb közönség előtt szerintem a hatása is nagyobb, látványosabb, ez a produkció nekem kicsit ripacs, túl sokat épít a külsőségekre és a felvezető exhibicionizmusára, kicsit ilyen 90-es évek közösségi aerobik óra élménye van, összességében az én ízlésemnek túl színpadias és nem a jó értelemben. De ez egyrészt már személyes vélemény, másrészt dogdancingben is vannak olyan kűrök, amik technikai nehézségtől függetlenül is nagyon giccsesek, hatásvadászok, tehát hiába nagyon ügyes a kutya és a felvezető is, a kompozíció miatt "túltolt" hatása van. De ha ennek a shownak nem kötelező eleme ez a kicsit vásári hangulat, akkor szerintem tud nagyon látványos, ízléses lenni.

2022. aug. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 köszi! Szerintem simán lehet ennél látványosabb is. :) pl. van valaki más is, szerintem az ő ''műsorai'' kicsit érdekesebbek. Ilyesmire gondoltál? : https://www.youtube.com/watch?v=jpCXg-t9L4w (csak nyílván nem ilyen retro ruhában, hanem flitteres mandzsettában, és egy kicsit hosszabban, mert ez csak egy részlet)
2022. aug. 21. 08:11
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez egy kutyás bemutató, egy showmennel felturbózva, nem tudom, hogy hogyan lehetne ebből pl versenyt csinálni.

Számomra hatalmasat dob az egész produkción a folyamatosan pörgő-mosolygó-magabiztos-viccesnek is nevezhető felvezető, de nagyon ritka az ilyen ember.

Hasonló előadások már 10-20 éve is voltak itthon, csak ott a narrátor a pálya szélén áll és a pályán meg egy bemutatócsoport dolgozik és hasonló aranyos trükköket is előadnak.

Igazából olyan mint a dogdancing, csak hatalmas az eszközigénye és lehet közben kajával motiválni a kutyát. A dogdancing meg az, amit linkeltél és én már 10 éve is voltam ilyen versenyen Magyarországon - nézőként- és azóta is van itthon évi 4-5 verseny tudtommal.

2022. aug. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló vagyok :)

Amit másodszorra linkeltél az inkább "kevert" műfajnak tűnik, az eleje egy kezdetleges dogdancing kűrre hajaz - természetesen olyan értelemben "kezdetleges" hogy nincs kifejezetten zenére komponálva, nincsenek átkötő elemek, mert amúgy technikai színvonalon nagyon messze van a kezdetlegestől, a második része inkább freestyle frisbee, miközben a stunt dog showra jellemző (bár ugye 2 videó alapján nem biztos, hogy helyesen általánosítok :)) kommunikáció a közönséggel, feltűnőbb eszközök is megvannak.


Ez a kutya egyébként valami fantasztikus, az, hogy több mint 3 percet ilyen lelkesedéssel, energiával, számottevő jutalom nélkül (mert max. a frisbee lehet jutalom, gondolom azért is csak a fináléban kerül elő) végig dolgozik, szinte hiba nélkül, az még borderek között is rendkívül ritka. Szóval itt a felvezető is nagyon ügyes, ilyen motivációt felépíteni szerintem bármilyen jó képességű kutyával is kihívás.

Az is érdekes, hogy mennyire érezhető, hogy ez a produkció tényleg inkább az amatőr közönségnek szólt, a sima frizbielkapás is sokkal nagyobb lelkesedést, tapsot váltott ki, mint mondjuk az annál jóval nehezebb távoli oldalazás. Ez egyébként szerintem nem is probléma, sőt, sok kutyás sporttal pont az a baj, hogy annyira zárt közösségben művelik, egyáltalán nem nyitnak kifelé és így egy hétköznapi gazdinak esélye sincs megismerni a sportot, pedig lehet, hogy neki is tetszene.

Szerintem tök jól megférnek egymás mellett a nagyon "szakmás" sportok, ahol tényleg csak többéves tapasztalat után veszed észre, hogy hol ront a kutya, miért is vontak pontot és mellettük meg kellenek az ilyesmik is, ahol a látványra mennek rá, a lenyűgözésre, akár egyszerű 1-2 hét alatt is megtanítható feladatokkal, amik ugyanúgy látványosak lehetnek, mert ez többek közt arra is ösztönzi a gazdikat, hogy ők is próbálják meg, tanítsák ők is a kutyájukat és mivel 1-2 ilyen látványos elemet tényleg bármelyik átlagos képességű kutya is el tud sajátítani az őket is motiválja, hogy még többet gyakoroljanak, még többet képezzék és az mindig jó dolog, ha a gazdik arra vannak ösztönözve valamivel, hogy foglalkozzanak a kutyáikkal. Szóval egyre inkább meggyőzöl (vagy talán én saját magamat :)), hogy ez a dog show is hasznos, jó dolog, jó lenne ha itthon is népszerű lenne :)


A jelmezről annyit, hogy abban egyetértek, hogy a farmer-melegítőfelső outfitnél választhatott volna valami különlegesebbet, feltűnőbbet, de szerintem itt sem szabad átesni a ló másik oldalára, bár az első videóban látott pompomlány ruha még pont el volt találva, ott illett az egész produkcióhoz, de dogdancingben is látni néha olyan hajmeresztő rózsaszín vagy arany habos-babos ruhakölteményeket, tündérjelmezeket, amik kicsit nevetséges hatást keltenek. Mi mindenféle kutyás sportba bele-bele kóstolgatunk, így van egy kis tapasztalatom munkakutyás körökben is, ők például amikor meghallják, hogy dogdancingelgetünk is, akkor az az első kritikájuk, hogy hogy lehet ilyen jelmezekben tréningezni, felvezetni egy kutyát, nyilván akik tetőtől talpig julius K9 szerelésben lépnek csak a pályára, azoknak ez elsőre rendkívül furcsa. Na mindegy, ezzel a kis kiegészítéssel csak annyit akartam, hogy az én személyes tapasztalatom szerint sokan pont az ilyen látványosabb jelmezek miatt tartják bugyutának, nevetségesnek az ilyen sportokat, valószínűleg a második videón linkelt lányt is amatőrnek bélyegezték volna egy flitteres szerelésben, holott mondjuk az ő kutyáik motivációs szintje meg sem közelíti a lány borderének a szintjét, csak egyszerűen nem hajlandóak meglátni, hogy ebben is sok munka van, mert ha zene van, meg közönség bevonás meg jelmez, az biztos csak bohóckodás lehet... Pedig tök hasznos lenne, ha egyre több gazdi kapna kedvet ilyen bohóckodáshoz :)

2022. szept. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!