Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 éves kutyának kímélő táp,...

13 éves kutyának kímélő táp, amit meg is enne (csirkementes)?

Figyelt kérdés

Egész életében vegyesen volt táplálva. Egészséges, betegsége nem volt eddig. Juhász keverék. Mit ajánlotok? Egy idősebb nőnél van most,aki olcsó csirkés konzervet meg marhás Darling tápot ad neki. A kutya lábán elkezdett kikopni a szőr,nyalogatja. Szerintem allergia.

Mit vehetne neki? Gondoltam ilyen bárányos tápra. De abban biztos, hogy nincs csirke?

Valamint biztos, hogy arra allergiás?


2022. aug. 21. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy a csirkére allergiás, a marhára is lehet, vagy egyszerűen csak ezeknek a sz@r minőségű konzerveknek valamelyik adalékanyagára.

(Tápot nem tudok ajánlani, ne haragudj, én BARF szerint etetek, nem ismerem olyan jól a tápokat.)

2022. aug. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a nyers húst nem eszi meg, valamint nem hiszem, hogy át tudná szokatni a gazda nyers etetésre. Az a 2-3 év,ami hátra van a kutyának, arra már 1 fajta tápot kellene találni, amit bír a szervezete és meg is eszi.
2022. aug. 21. 13:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is azért írtam, hogy állítsátok át nyersre, csak hogy nem vagyok eléggé a képben a tápokkal. Alapvetően ilyen korban már az ún. senior tápok között kellene keresgélni, de hogy milyen márkájút érdemes, azt nem tudok javasolni. (1. voltam.)
2022. aug. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem én. Csak leírtam,hogy az már itt nem opció.
2022. aug. 21. 13:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Pl. Josera Lamb & rice jó lehet
2022. aug. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utána kell nézni.

Hipoallergén csirkementes tápot adni neki. Csak üsd be googleba…De ha bemész Fressnapfba ott is fognak ajánlani.

Pl Joserában ugy tudom pl ha halasat vagy baranyosat veszel abban nincs csirke. Nezd meg az osszetevoket neten.

Mert egy olcsóbb tápban pl Purinásokban ami az elejere van irva az csak izesites. Tehát van benne 5% marha mondjuk a tobbi meg mind szarnyasfeherje.

2022. aug. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

Nekem a kutyam par hetes-honapos koratol 5 eves koraig menhelyen lakott es legtobbszor ehezett, mert elettek elole a kajat a kenneltarsai. Ha jutott neki valami, az csontok es kenyer volt.

Nalunk reggelente kapott rendes tapot es este fott kajat. Tapbol 13 eves koraig friskies active(marhasat), azutan friskies mini menu marhasra valtottunk, mert kisebbek a szemek benne. Fott kajanak csirke farhatat tesztaval vagy kenyerrel kapott vegig. Kethetente kapott hozza csirkemajat is.

Szokott meg kapni friskies sajtos-baconos jutifalit es pedigree trio kutyakekszet is.

16,5 evet elt.

2022. aug. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
7# Tudod, miért élt ilyen sokáig a kutyád? Mert ritka ellenálló szervezete volt, ha ötéves koráig alig evett és az is kb. nulla minőségű volt. A Friskies a legalja tápok között van, a főtt csirke farhátról és kenyérről inkább nem is cizellálom a véleményem, örülök, hogy sokáig volt közös örömben részetek a kutyáddal, de amit leírtál a táplálásáról, az inkább kerülendő, mint követendő példa, ne is haragudj.
2022. aug. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!