Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A francia bulldognak vágják a...

A francia bulldognak vágják a farkát, vagy amúgy sincs neki?

Figyelt kérdés
Körbe néztem tenyésztők között is, mindnek csonka farka van. Ők így is születnek, vagy csonkítják?
2022. aug. 21. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Alapból ilyen. Még egy szerencsétlen, beteges fajta amit az ember hóbortja miatt nyomorítottak meg...
2022. aug. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg nincs nekik??
2022. aug. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs nekik. Szerencsétlen fajta tényleg az evolúció egyik zsákutcája.
2022. aug. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem vágják, mint régen a rottiknak.
2022. aug. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én is azt hittem hogy vágják nekik

2022. aug. 22. 12:02
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A kurta farok nem problémás, de betegesek : a szukák nagyon nagy arányban csak császárral képesek szülni- gyakorlatilag életképtelen fajta- a hortyogás amit sokan cukinak tartanak szintén betegség a szar légutak miatt,a szemük is problémás, hajlamosak látásromlásra ami nem kezelhető, diszpláziára is hajlamosak, annyira nem bírják a meleget hogy az olyan időjárásban amit más kutya még simán bír, képesek hőgutát kapni... félelmetes hogy az emberek csak cukiságot látnak egy négy lábon járó egészségügyi problémában. És mivel veszik továbbra is tenyésztik szerencsétleneket. Ha a kutya jóléte lényegtelen a cukiság mögött, legalább abba belegondolhatnának a gazdik, hogy jobb ha előre gyűjtik a lóvét az állatorvosra, mert horror összegeket hagyhatnak ott...
2022. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Amin ledöbbentem ráadásul emellett még, hogy elkezdték magyar tenyésztők a "mini" változatot kitenyészteni mellé.

Könyörgöm, nem az a cél, hogy egy zsebben elférjen, és ki tudja milyen egészségügyi problémái lesznek még ezáltal.

2022. aug. 22. 13:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt is erről cikk régebben, a minikutyák tragédiája címmel : nem tudom fent van-e még. Az is azt taglalta hogy miféle betegségekkel jár ha ilyenre nyomorítják őket.
2022. aug. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Eleve így születnek, de nem a hiányzó farok miatt betegesek. Vannak farok nélküli illetve rövid farokkal születő fajták.
2022. aug. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!