Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hete tüzel a kutyám mit tegyek?

5 hete tüzel a kutyám mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kezdek aggodni 5 hete tüzel a kutyám és már 4 napja nem eszik.Vigyem el állatorvoshoz vagy még ne? A kutya 6 éves nem rég került hozzánk októberben lesz kiivartalanítva.

2022. aug. 22. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Igen, vidd el orvoshoz, nem normális. Az is lehet, nem tüzel már, hanem a tüzeléstől méhgyulladása lett, attól lehet nem eszik. Az viszont ha nem kezeled elviszi pár nap alatt. Már rég orvoshoz kellett volna vinned, lehet már így is késő.

Te hogy éreznéd magad ha 4 napja nem ennél?

2022. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
rosszul foggalmaztam elnézést.eszik de kevesebbet mint szokott amúgyis úgy kell beleimádkozni mindegy mi az, de most kevesebbet eszik.Délutánra van időpontunk az orvoshoz.
2022. aug. 22. 11:50
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is méhgyulladás a legvalószínűbb, műttesd meg azonnal, ha a doki azt javasolja. Remélhetőleg olyan helyre tudod vinni, ahol van megfelelő felkészültség erre. Potenciálisan életveszélyes állapot.
2022. aug. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
utánna olvastam a méhgyulladásnak. Azon kívül hogy étvégytalan semmi jelét nem tapasztalom, egyfolytában szalad jó kedve van. Úgyan olyan mint szokott ezért is nem gyanakodtam betegségre, de mindenféle képpen délután megyünk. Köszönöm szépen a segítséget.
2022. aug. 22. 12:40
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, írd majd meg, mit mondott az orvos. Egyébként ha amúgy jókedvű a kutya, akkor miből látszik a tüzelés, váladék ürül belőle? Mert az is jele lehet a méhgyulladásnak (vagy jobb esetben még csak hüvelygyulladásnak).
2022. aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Semmi komoly gondja nincs csak a hormonjai túl működnek, mert van mellette egy kan kutya. Enni meg azért nem eszik mert melege van. Most hogy lehült az idő eszik rendesen.
2022. aug. 26. 22:10
 7/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Végül ma megint vissza vittem mert reggelre maga alá pisilt plusz tiszta vér volt minden. Méh gyulladása lett. Tegnap nem volt még semmi baja játszottunk meg sétáltunk 5 km-t. Reggel megyek ki tiszta víz (így hűtötte magát mert lázas volt) tiszta levert volt még mint írtam álló helyzetben bepisilt. Enni most is eszik magához mérten jól.

Azért írtam le háha valaki így jár tudja mit csináljon( én nem tudtam). Szóval ha a kutya levert, több hete tart a tüzelés mint 4 hét, sokat iszik, keveset eszik magához képest és furán pisil vagy erőlködik mintha kakilnia kéne de nem a megszokott pózban akkor valószínűleg méh gyulladása van. Ne engedd hogy az orvos csak egy rápillantásból azt mondja hogy semmi baja, sajnos én hittem neki. (azt mondta hogy múlt héten nem ilyen volt a váladéka)

2022. szept. 1. 20:49
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Jaj! :( Azt nem írtad, hogy csak ránézésből állapította meg. Ilyenkor jó, ha lehet ultrahangot csináltatni, ahol van ilyen készülék, alapból szoktak is. Milyen kezelést kaptatok? Meglesz az ivartalanítási műtét? Ne késlekedj, mert ha a gyógyszer nem elég (szokták antibiotikummal kezelni pl. nagyértékű tenyészkutyáknál), akkor nagyon hamar nagyon le tud romlani az állapota, és akkor sokkal veszélyesebb a műtét. Szorítok, hogy ne legyen nagy baj, írj majd, hogy van a kutya!
2022. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kettő szurit kapott csütörtökön és pénteken. Sokkal jobban van már. Eszik sokat, most már kevesebbet is iszik, nem csinálja azt a fura pisilős dolgot és ma már labdáztunk is ja és már nem vérzik plusz amennyire lehet látni a nagy udvarban már nem jön semmi genny ki belőle. Csütörtökön hívjuk a dokit és elméletileg pénteken lesz a műtét.
2022. szept. 6. 21:44
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
Remélem, minden rendben fog menni.
2022. szept. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!