Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnénk még?

Mit tehetnénk még?

Figyelt kérdés

Két hónapja fogadtunk örökbe egy másfél éves kutyust.


Az első alkalomtól kezdve öklendezik/hány az autóban szegény.


Próbáltuk a fokozatosságot, először 5 perces út, 10 perces stb.. az 5 percesnél sikerült egyedül hogy ne hányjon be, vagyis csak fél siker volt mert akkor kibírta addig hogy kivegyük az autóból és a járdára hányt.

Csak szuper jó helyekre vittük kocsival, parkba, Fresnapf-ba stb, orvoshoz véletlen sem azzal mentünk inkább gyalog. Próbáltuk ölbe venni, aztán vettünk kutyakosarat az autóba amiben lehet fixálni, ezt meg is emeltük, hogy kilásson az ablakon.


Az állatorvos az emberi Deadalont ajánlotta, sajnos semmit sem segített. Olvastam kifejezetten kutyáknak kifejlesztett hányásmegelőző tablettáról (Cerenia) amit pechünkre épp most szüntettek be, nem gyártják többé.


El vagyunk keseredve, mert bár szerencsére nem szükséges minden nap autóba ültetni de azért kirándulni, vidékre lemenni a családhoz stb szeretnénk vele ami így nagyon nehezen kivitelezhető, az autó kárpit meg a hányás-szag egy dolog, de 5 perc után már konkrétan látom a fején hogy rosszul van. 20 perces úton 3x-4x hány, mellette kell ülni hogy ne össze vissza menjen a cucc és ne fetrengjen bele. Egyébként teljesen egészséges.


Hátha valaki volt még így és van valami ötlete ami nekünk még nem jutott eszünkbe... ja természetesen azt is próbáltuk hogy nem adunk neki enni előtte de a vizet is kihányja illetve öklendezi a semmit is.



2022. aug. 23. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak olyan kutyák akik idegalkati sajátosságaiktól fogva nem tudják megszokni az utazást.

Az is lehet, hogy nem csak az autótól stresszel, hanem két hónapja nem tudja megszokni a helyét, mert mindehova hurcibálva van.


Kicsit hanyagold az autózást.

2022. aug. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Menjetek vonattal.


Az allo autoban benntuljetek es ugy etesd.

2022. aug. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Abszolút nem stresszel semmi más miatt :) Imád minket, imádja a helyét, napi 3-szor sétáltatjuk azt mindig nagyon várja, emberekért rajong, kutyákkal jól kijön, semmitől nem fél, új "parancs"szavakat egy nap alatt megtanulja, első naptól szobatiszta.


Direkt nem utaztunk el mióta nálunk van, csak mikor hazahoztuk akkor autózott (fél órát), utána pedig a parkig/Fresnapfig. Egy hangja sincs, reggel megvárja míg felkelünk addig játszik a plüsseivel, egy szóval egy tündér :)


Szóval kb heti egyszer próbáltuk az autózást azt gondoltam ez nem sok de lehet igen? :( Szüleim vidéken laknak őket szeretnénk meglátogatni valamelyik héten de 3 órás út és annyira nem szeretném hogy szenvedjen ugyanakkor mindig itthagyni se lehet még ha van is ki vigyázzon rá hosszú távon nem megoldás... ezért gondoltam hátha valami csoda folytán nem jutott még eszünkbe valami csodatrükk :)

2022. aug. 23. 14:32
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi kettes, a vonat azért nem mindig megoldható sajna...szüleimhez pl 10 óra 4 átszállás a vonat kontra 3 óra autó :D


Valahol olvastam viszont ezt, hogy álló autóban játszunk/egyen aztán ne menjünk sehová csak dícsérjük meg stb ezt még valóban nem próbáltuk! 5 perc autóval kezdtünk de lehet a 0-ról jobb indulni..

2022. aug. 23. 14:35
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
5, ezt nem értem... Leföldelnéd a kutyát?
2022. aug. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezt tőlem kerdezed? Mert én dehogy földelném le :D
2022. aug. 23. 21:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Mint látod odaírtam egy 5-öst az elejére. Azóta törölték a válaszát, és ez az észrevételem lett az 5-ös. Lemaradtál róla kérdező.
2022. aug. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk közel sem volt ennyire vészes a helyzet, tenyésztőtől 10 hetesen hoztuk haza, nagyon stabil idegrendszerű, magabiztos kutya, de a kocsiban ő is nagyon rosszul volt, ha nem evett előtte nem hányt, de patakokban ömlött a nyála.

Szinte biztos vagyok benne, hogy ez nála sem idegi dolog volt, nem stressz vagy nem azért, mert rossz helyre vinnénk, szimplán nem bírja az ilyenfajta mozgást, nekem is van ismerősöm, aki autóban nem bír hátsó ülésen utazni, mert rosszul lesz, én például olvasni nem tudok semmilyen mozgó járművön, mert iszonyú hányingerem lesz.


Nálunk a kutyával egyébként a rendszeres, napi szintű utazás oldotta meg, egy idő után hozzászokott és már bírja, egyedül ami kivétel az a belváros, a hirtelen fékezések, lassítások, gyorsítások, ide-oda kanyarok még mindig rosszullétet okoznak nála is, de egyenletes terepen, autópályán semmi gond. De mondom, nálunk ez az elején sem volt ennyire durva, illetve nekünk ugye volt lehetőségünk 10 hetes korától szoktatni az autózáshoz, nem tudom felnőtt kutyával mennyire lehet.

2022. aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szegény. Én se bírom a hátsó ülést. Olvasni se mozgó járművön. Hátrafelé ülve végképp. Átérzem a kis buksi helyzetét... Tény hogy ha többet utazom pl, akkor vhogy kevésbé lesz hányingerem. Tudom ő kutya, én ember. De sztem van abban valami amit a 8as ír.
2022. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
7es: köszi már értem, összezavart hogy te volt az 5ös is..este van :D
2022. aug. 23. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!