Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnénk ez ellen?

Mit tehetnénk ez ellen?

Figyelt kérdés

Kissé ideges vagyok, ha nem érkezik válasz, akkor is jól esik kiírni magamból...


A testvérem eléggé másképpen gondolja hogyan is kell nevelni egy kutyát. Ő nem olyan felelősségteljes, mint ahogy én elvárnám tőle, vagy akár bármelyik felelősségteljesebb gazda várná.

Vettek a feleségével a gyereknek (!) aki akkor 10 éves volt, egy csivava kutyát. Természetesen szaporítótól, mert nem akartak sokat fizetni érte. Aranyos kutyus, de borzasztóan félős, még a széltől is fél. (halál komoly, ha szél fúj le se akar menni) Persze a gyerek nem foglalkozik vele, az anyukája meg állandóan hárít, hogy a gyereknek kellene foglalkozni vele, tesóm pedig jobb is ha nem foglalkozik vele. Egy nap egyszer viszik le, egyáltalán nem szocializálták, el is van hízlalva, köldöksérve van és még nem ivartalanították, pedig nagyon nagyon beteges. (szuka egyébként)

Mindig van valami indok, hogy miért nem. Nem, mert most nincs pénz rá. Nem, mert most túl meleg van. Nincs idő, anyámkínja.


Most elmentek kempingezni pár napra. Természetesen a kutya oda nem mehet, mert a család nem akar plusz koloncot, így megkértek hogy vigyázzunk rá. Én szívesen vigyázok rá, ilyenkor próbálok néhány dolgot bepótolni a kis életébe. Pl ebben a néhány napban legalább prémium tápot eszik, többet viszem sétálni, próbálom szocializálni apró lépésenként (egyáltalán nem találkozik kutyákkal amúgy)

De rettentően viselkedik kutyás környezetben, mindenkire aki közelebb megy hozzá azonnal rátámad, még kölyök kutyákra is. Retteg, remeg. Most történt az, hogy a férjem levitte sétálni, és útközben találkoztak egy viselkedés zavaros kaukázusi kutyával, a férjem próbálta kikerülni őket de a kau rárontott a kiskutyára és mivel FLEXI pórázon volt a kau, nem tudta a gazdája visszafogni... Bekapta a csivit, a lapockáját (nem lágyrészre ment) és kénytelen volt a férjem a kaut nyakonvágni, hogy elengedje. Igazán nem harapta meg, csak elkapta, egy masodpercig tartott. Ha megakarta volna ölni, azonnal végezhetett volna vele, de szinte csak összenyálazta. Persze a kutya halálra rémült, de szerencsére semmi testi baja nem lett. Azért a biztonság kedvéért elvittük dokihoz, aki megállapította hogy semmi baja nincs. Azóta eltelt 7óra,és a kutya még mindig csak remeg, szerencsétlen az ágy alatt gubbaszt. Bevetettünk minden trükköt, nem tutujgattuk halálra a baleset után, nem reagáltuk túl, de ő nagyon fél még mindig. Le se lehet csalogatni, reggel nem is tudom hogy fogom levinni sétálni. Borzasztóan ideges vagyok, nem akarok hibáztatni senkit, utólag amúgy is könnyű okosnak lenni, de nem tudom mit tegyek ezzel a helyzettel, mégis csak ránk bízták a kutyát. Hogy nyugtassam meg?


Bocsi ha hosszú, és hisztérikus lett.

Amúgy 4 éves a kutya.



2019. ápr. 19. 03:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok lehetőség nincs, 'megveszed' a kutyát és normális életet biztosítasz neki, bár gondolom lenne utána más kutya nekik vagy beletörődsz, hogy a tesódnak sem kellene állatot tartania.

Tapasztalatom szerint az ilyen embernek bármit lehet mondani magasról, nagy ívben...

2019. ápr. 19. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokat sajnos nem tudsz tenni. Pillanatnyilag csak annyit tehetsz érte hogy megnyugszol és folytatod a rutinotokat úgy mint előtte, ha ellenkezik akkor is. Ha hagyod hogy bent gubbasztjon akkor azt fogja hinni hogy az a megfelelő reakció a balesetre. Semmi baja nincs, ha nem változtatsz a napi rendeteken akkor széo lassan megérti hogy azzal az esettel semmi nem változott, minden megy tovább, a vezető (te) sem fordít rá különösebb figyelmet.
2019. ápr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Megvenni nem tudom tőlük, mert nem adják el. Beszéltünk már erről, a sogornőm kijelentette, hogy ez a kutya azért van nekik, hogy a gyereket szórakoztassa. Szerintük én vagyok abnormális, hogy ennyit foglalkozom a saját kutyámmal. Állítólag nekem nincs életem, csak a kutyáért élek és egyébként az ő szemszögükből igazuk is van, mert hozzájuk képest tényleg rengeteget foglalkozok vele. De amúgy teljesen megfelelően foglalkozok vele, munkakutya, vele ennyire sokat kell foglalkozni.

A gyerek tényleg nagyon szereti a kutyust, de ahhoz már túl lusta hogy tanítsa és sétáltassa. Csak dögönyözni szereti.


Reggelre azért kicsit megnyugogott, még mindig fél, de folytatjuk a napot!

Köszönöm a válaszokat!

2019. ápr. 19. 10:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod tőlük elvenni a kutyát semmit nem tudsz tenni. Amit ők csinálnak nem felelősségteljes kutya tartás de a ,,falusi,, verziót sem éri el. Gyerek koromba rokonoknál lett keverék kutyus kettőt oda adtak. Na hát ők nem voltak rendszeresen sétáltatva, szocializálva, nem volt prémium táp. Udvar volt, friss víz, minden nap enni való és orvos ha kellett. Mikor magamnak akartam kutyát akkot ismerkedtem meg a mai szemlélettel és máskép is tartom mint ano a szüleim, nekik is új volt a dolog mikor megismerkedtek az ,,új fajta,, tartási móddal. A lényeg hogy a gyerekkoromban tartott kutyáink attól hogy nem olyan tartásban részesültek mint a mostani kutyám még nem szenvedtek. A tesod kutyája még azt a szintet se éri el mint egy udvardísz kutya aki lehet nem jár el sétálni és nem drága tapot eszik de a jó léte valamilyen formában biztosítva van. Talan meséld el tesodnak hogy nem kell annak a kutyanak gyémánt berakásos nyakörv és borjú bélszín vacsorára de legalább a vizeletét ne kelljen egésznap tartogatnia. Amúgy meg ha egy ilyen kistestű kutyára nincs az embernek havi 5000 forintja akkor mi lesz ha a gyerekkel lesz valami? Az is jól ellesz úgy betegen? Ha meg a gyereknek kutyát veszek akkor példát is mutatok és ha már neki kellett el is várom hogy foglalkozon vele, ha nekem teher a kutya elajándékozom. A tv, játék való szórakoztatásra a kutya nem.
2019. ápr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van 4.es válaszoló, de nem tudok mit tenni sajnos. Ezerszer elmondtam nekik, azt is felajanlottam hogy lakjon velem a kutya, és a gyerek annyiszor jön ahányszor akar hozzá, viheti, játszhat vele. Itt laknak egyébként szinte a szomszédban, mi egy parkos részen lakunk, ami egyébként kutyaparadicsom. Ők innen pár utcányira, de mégsem képesek ide elhozni sétálni, inkább csak a beton járdára leviszik 5 percre naponta. Ha azt mondom, hogy nem jó ez így, azt mondják hogy de, ennek a kutyának ez tökéletesen megfelel. Mert nem hisztizik, egész nap alszik. Tulajdonképpen azért alszik ennyit, mert nincs más lehetősége. Régen nagyon aktív volt. " Régen ", hiszen csak 3 éves a kutya. Most is fél még, pedig egy egész nap telt el. Nagyon sajnálom 😞


Amúgy a gyereknek mindent megvesznek. Csak a kutyára nincs pénz, maradékkal etetik többnyire.

2019. ápr. 19. 16:25
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Off: Én a magam részéről korhatárhoz kötném a kutyatartást. 25 év alatt nem engedném senkinek. Egy gyerek középiskolába megy, kollégiumba, becsajozik, stb, és a büdös életbe nem lesz ideje a kutyára.
2019. ápr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen közel laknak, a következő pár hétben állíts be hozzájuk és vidd le a kutyát sétálni. Szerintem (remélem) egy idő után rohadt kellemetlen lesz nekik h nem ők csinálják...
2019. ápr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Remélem sikerült megoldani a helyzetet, de ha nem, akkor nem tudnál hatni a gyerekekre, hogy foglalkozzanak többet a kutyával? Esetleg ha elmagyaráznad nekik, hogy a kutyának fontosabb a mozgás, mint a simogatás és ha sikerülne szocializálni akkor a séta is sokkal szórakoztatóbb lenne... A gyerekek általában nyitottabbak, bár a szülők könnyen befolyásolják őket. :(
2019. máj. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!