Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek igaza van az...

Huncut Húgi kérdése:

Szerintetek igaza van az utcabeli nőnek? Felébreszti a saját kutyája, mert ugatja a kiskutyámat és engem a reggeli sétánál... A többi lent...

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lassan másfél éve, mióta megvan a kutyusunk (mopsz kislány kutya), reggel munka előtt megyek vele sétálni, ami sajnos nagyon korai időpontban van, 5:30 körül indulunk és kb. fél órát sétálunk. Nem tudjuk megoldani a későbbi sétát, illetve nyáron ilyenkor van megfelelő időjárás. Családi házas környék Budapesten, nagyon békés így reggelente, alig jelez egy-két kutya, ha elhaladunk előttük, vakkanatnak párat, majd csendben maradnak, a legtöbb kutya vagy el van zárva, vagy a házban pihen a gazdikkal. A kutyusom sosem ugat nekik vissza. Nap közben vagy este bezzeg olyan ribillió van, ha vki kutyát sétáltat, hogy csuhaj. A pár házzal odébb lakó nőcinek lett egy fiatal német juhász kutyusa, aki hangosan csahol, ha elhaladunk előttük, néha a kutya nélkül sétáló embereket is ugatja. Nyár van, nyitva az ablak, egyik reggel kikiabál a nőci, hogy "mi a k...va életért kell minden reggel itt kolbászolni, el lehet húzni a faxba", egyik nap meg magában mormgott, hogy "persze, hogy megmondtam neki b+, nem reggel hatkor kell jönni". Tök jó, hogy így beosztaná a napomat :D Mikor ránk ripakodott, köpni-nyelni nem tudtam sajnos, beszélni meg nem akarok vele, mert agresszív, nem hinném, hogy megértene, inkább ignorálom. A kutyájával is rondán beszél, olyanokat mond neki, hogy "megöllek, agyon csaplak", nem egyszer hallottam, hogy ordenáré stílusban szid vkit a szomszédnak... Jobbnak látom elkerülni a vele való beszélgetést. Soha sehol nem volt probléma a korai sétánk miatt, nem zavarunk senki mást, tényleg, pedig elég nagy kört megyünk. Ha zengene az utca hajnalban, más útvonalat keresnénk, de egy ilyen bunkó nőszemély miatt nem szeretném átszervezni a sétát. Az ő szomszédjában van egy vizsla, ő is jelez, de a gazdája rászól, hogy maradjon csendben, nem nekünk ugat. Talán az lenne a megoldás, ha a nő többet foglalkozna a kutyusával (nem tudom, mennyit játszik, feladatozik vele, sétálni még sosem láttam őket, de persze ez nem jelent semmit). Szerintetek én vagyok a tahó, hogy ilyen korán sétálok vagy a nőnek van igaza és húzzak a francba? Jogilag akkor és ott sétálok, ahol akarok, de nem az a típus vagyok, aki ezzel érvel, nem hiszem azt, hogy enyém a világ. Ti is tapasztaltatok hasonlót?

2022. aug. 23. 15:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%
Ha ennyire zavar keress egy másik útvonalat, ha nem akarsz akkor ne foglalkozz vele. Ahogy te is arra mész amerre akarsz őt úgy sem lehet kötelezni arra, hogy az ablakon át ne nyafogjon
2022. aug. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%
utóirat : és mielőtt felháborodnál, én csak idéztelek :"Szerintetek én vagyok a tahó"
2022. aug. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem bárki mérges lenne, ha minden reggel erre ébredne, jogos, hogy zavarja
2022. aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
76%
Neked van igazad, ha a nőt zavarja, a saját kutyáját nevelje meg
2022. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
75%

Ha ennyire zavarja a nőt, meg kéne nevelni a kutyát, hogy ne ugasson mindent, ami mozog. A békesség kedvéért inkább menj el másfele.

Velem egyszer elkezdett ordibálni egy férfi, hogy kiengedi a két kerítésnél örjöngő kutyáját, aztán majd leshetek, ha megtép minket. Szimplán nem mentem többször arra.

2022. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
83%

Kereshetsz te is másik útvonalat, nem hiszem hogy csak arra vezet az út. Ha meg mégis, és a másik irányba erdő van jobban tennéd amúgyis ha arra mennél.

De ha te ragaszkodsz ahhoz, hogy te mindenképp ott mész, akkor azon se akadj ki, hogy van akit bosszant, hogy korán reggel erre kell kelnie. Annak a néninek is megvan a joga ahhoz, hogy kifejezze nem tetszését.

2022. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%
Én kicsit megpróbálnék az útvonalon is módosítani, esetleg átmész az út másik oldalára, másik irányba mennék. A kutyádnak sem rossz, ha nem mindig ugyanazon az uncsi útvonalon mentek, a változatosság neki is érdekes. Viszont a nőnek sincs igaza, a saját kutyáját meg kellene nevelni, hiszen nem más kutya zajong, hanem az övé, nem értem, ilyen embernek miért kell kutya.
2022. aug. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
48%
Dobj be a nő kutyájának valami jutalomfalatot, akkor te leszel a jófej a kutya szemében és nem fog megugatni. A nő úgyis alszik, látni sem fogja.
2022. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
47%
A németjuhászok ilyenek, túlbuzgóak, jutalomfalat után ugyanúgy fogja folytatni.
2022. aug. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
93%
A kutya viselkedésének semmi köze a fajtához. Láttam már normálisan viselkedni tudó nem ugatós németjuhászt, akivel látszott, hogy megfelelően foglalkoznak, nyugodtan végigmérte az arra járókat, de nem csaholt veszettül, meg láttam olyat is, aki minden arra járót megugatott, a 1,5 méternél alacsonyabb kerítés mögül csoda, hogy nem ugrott ki.
2022. aug. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!