Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Súlyozott hámok használata?

Súlyozott hámok használata?

Figyelt kérdés

Mire jó és mit gondoltok róla?

Ajánlott ilyet használni?

[link]



2022. aug. 24. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Ennek így, ebben a formában semmi értelme nincs, csak annyi, hogy tönkreteszi az ízületeket, ha ész nélkül használod. Lefogja a vállizuleteket elől. Lefelé terheli az ízületeket, mint amikor túlsúlyos az állat.

Miért szeretnéd megvenni? Lemozgatas/izom építés céljából? Mindkettőre van jobb opció.

2022. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Többet árt mint használ. Ne vedd meg.
2022. aug. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Annyiszor láttam már a reklámját, és gondoltam lehet hogy jó. De nem voltam benne biztos, én is arra gondoltam, ennyi erővel kövér is lehetne a kutya.

#1 milyen jobb opciók vannak?

2022. aug. 24. 12:11
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Canicross, bikejoring, dogscooter, súlyhúzás, magas/távolugrás, futópad (kutyáknak való, nem emberi), agility, flyball, puller, nyomkövetés, obedience, hoopers, sup, úsztatás, öv. Mind sportok, mindnek több értelme van, mint ennek. Szerintem ezt tipikusan a lusta gazdiknak találták ki.
2022. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Nekem sem tűnik logikusnak, hogy direkt soványan tartom a kutyát, hogy ne terheljem az ízületeit, aztán rakjak rá plusz súlyokat.

Azt el tudnám képzelni, hogy van egy adott kutyás sport, amihez az erőnlétépítéshez kell ilyen eszköz, mert máshogy nem lehet, de a leírás házi kedvenceknek sima sétára, játék közben is javasolja, amitől pont nem profi hatást kelt, olyan mintha hobbi kutyáknak reklámoznának csibész kart, hogy mekkora buli, hogy fájdalommentesen ráfoghat a kutyád a karodra...(bocs, csak a harapós kölyökkutya kérdések miatt jutott eszembe ez a szerencsétlen példa :D)


Az is ellentmondás nekem, hogy ezzel "időt és energiát spórolva" le tudod fárasztani a kutyát, mert ilyen eszközhöz pont azért nyúlnék, hogy növeljem a kutya állóképességét, tehát ha hozzászokik ehhez a súlyozott hámhoz, akkor nélküle már fokozatosan egyre többet fog bírni és idővel hámban is ugyanannyit kéne bírnia, mint előtte nélküle... már ha van valami célom vele, azon kívül, hogy olyannal terheljem a kutyát, ami neki megerőltető.


Egyébként a fb nekem is folyamatosan feldobálta ezt a hirdetést, ennél többet csak a cricksydog tápot láttam hirdetésben és hát arról is megvan a véleményem. Nézzetek bogarasnak, de nekem ami ennyire az ember arcába van tolva már csak ezért is gyanús és sokkal kritikusabban állok hozzá.

2022. aug. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen kérdést már én is ki akartam írni, hogy mi ez a paradoxon, tartsd soványan a kutyád, mert a túlsúly árt az ízületeknek, aztán meg használj hátizsákot, súlyozott hámot, hadd cipeljen a kutya plusz súly wtf?!
2022. aug. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Maga az eszköz speciális felhasználásra való bizonyos edzéstípusok során, jól felkészült, tudatos tervvel dolgozó gazdának.

Az, ahogy hirdetik nettó őrület 😑 mikor betette a forgalmazó a Kutyával futunk csopiba, le is írtam neki, hogy miért szar, megindokolva, de a reakció annyi volt, hogy letörölte a posztot 🤷‍♀️

Ezt az eszközt nem szabadna fogyasztásra használni, nem szabadna ugrálni, futkosni benne, csak sétálni, egyenletesen ügetni és kizárólag akkor van értelme, ha a súlyokat fokozatosan emeljük benne. Hangsúlyozva a bemelegítést, lenyújtást, a fiziós gyakorlatok és a keresztedzés fontosságát, aerob mozgás nélkül ugyanis a súlyos edzéssel durván kötött kutya lesz a végeredmény, az ízületek-szalagok erősítése nélkül pedig garantált a sérülés.

Túlsúlyos kutyára az ízületi terhelésen túl a túlmelegedés miatt sem adnám.

Illetve a hám kialakítása (hogy nem Y formában kereszteződik a mellkason) is aggályos.


A többieknek: az ideális súlyban lévő kutya nem folyamatosan cipeli a súlyt (a kövér igen), melegítés után, kizárólag séta tempóban edz vele. Így az ízületek hozzáedződnek, no és persze a saját súlyának max a 20%-át tesszük rá, szimpla hájjal ez sokkal több is lehet. Szóval nem ugyanaz, mint kövéren tartani egy kutyát.

2022. aug. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es azt a posztot én is láttam, meg a kommenteket is. El is mentettem későbbre, hátha reagálnak érdemlegesen valamit, de hát nem sikerült 😒
2022. aug. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
23%

Sziasztok!

Közületek van valaki aki használja is, vagy akár csak jobban is utánna nézett a dolgoknak?

Személy szerint mi rendeltünk ilyen hámot és megvagyunk elégedve vele teljes mértékben..

A vállizületeket nem fogja le, mivel felette huzódik el a rögzítés, és nem is olyan szoros mint egy hagyományos hám (nem arra való, hogy feladd és rácsatold a pórázt), így nincs leszorító erő, ami akadályozná a váll mozgását.

Az hogy tudod-e fárasztáshoz használni, vagy hozzászokik-e, az szerintem erősen befolyásolja, hogy milyen rendszerességgel használod napi szinten, avagy csak a rohanós napokon...

A túlsúlyos kutya egésznap azzal a súllyal él, míg a hám, csak az aktív mozgások alatt van a kutyámon. A 7 es posztban ezt egész jól kifejtették, bár ott is kicsit ami ellentmondásos számomra, hogy egyszer azt mondja az izületek és szallagok extra erősítése nelkül garantált sérülés, majd a végén, hogy az izuletek és szallagok hozzá ersősödnek a fokozatos terheléshez.

A használatiba levan vezetve, hogy milyen gyakran mennyi súlyt kell emelni egy jó 2-3 hónapos programban.(azon a véleményen vagyok ez elég az izületek megerősítésére.)

A postot mi is láttuk a kutyával futunk csoportba, nem csodálom hogy letörölte a srác miután nem gyözött válaszolni a 30-40 kommentre.

Egyébként pont tegnap dobta fel a fb


[link]


Itt legalább nem a találgatás megy, hanem a tényekről van szó.

2022. szept. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
96%

"izületek és szallagok extra erősítése nelkül garantált sérülés, majd a végén, hogy az izuletek és szallagok hozzá ersősödnek a fokozatos terheléshez."


Ebben hol az ellentmondás? Fokozatosan hozzá kell edződni, plusz le lett írva, hogy nyújtás, melegítés, fizikoterapeuta látogatása javasolt. És akkor meg tud erősödni.


A csoportban elég lett volna egy válaszban leírni ezt, bár attól még a rohangászó kutyákkal való hirdetés igenis káros, ahogy a túlsúlyos kutyákkal való fotózgatás is.


A vállát pedig lefogja, még akkor is, ha laza. Maga a fazon nem jó, ha Y irányban futna a mellső lábak között, sokkal jobb lenne a hatásfoka. Ahogy a vagusdogs súlyhámja is pl.


A csatolt leírásban egyébként szerepel, hogy ne ugráljon, fusson benne a kutya, és hogy túlsúlyosan ne hordja? (Linket nem néztem.) Mert akkor még a promóképeken kéne változtatni, meg a fazonon és minden kerek lenne :)

2022. szept. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!