Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy a keverék...

Igaz az, hogy a keverék kutyák strapabíróbbak, egészségesebbek, ellenállóbbak, tovább élnek?

Figyelt kérdés

2022. aug. 26. 10:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Már amelyik. Ezt sem lehet 100%-ban mindegyik keverékre elmondani. De létezik egy ún. hibrid vigor, emiatt valóban lehetséges ilyen statisztikai mértékben, vagyis általában egészségesebbek lehetnek... a baj az, hogy senki sem vizsgálja az egyéb körülményeket pl. mivel etetik őket stb. Meg ma már sok fajtatiszta kutyánál mindenféle genetikai és orvosi szűrések vannak, aminek meg kell felelnie a szülőknek, hogy almuk lehessen. (Fajtatisztán természetesen a törzskönyveseket értem, nem a szaporított, adott fajtájúnak kinézőket.)
2022. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Alapjáraton igen. Vannak fajtiszta tenyésztők akiknek bizonyos fajtiszta kutyái vannak annyira egészségesek mint egy keverék, vannak fajtiszta kutyák akik végletekkel egészségtelenebbek és nem is tudnak már természetesen szaporodni pl francia bulldog, mopsz.
2022. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
2# FajTAtiszta (minden kutya fajtiszta, kivéve ha mondjuk a farkassal hibridizálták - a kutya a FAJ, a bulldog, mopsz stb. a fajta).
2022. aug. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Hát én találkoztam már olyan félresikerült keverékkel akinek csúnya izületi fájdalmai voltak a "torz" testalakulásából adódóan...
2022. aug. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem biztos. Attól függ mi mivel keveredett és miket örökölt.
2022. aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%

Én úgy tudom, hogy a keverékek egy jó része tovább él. Más tészta, hogy milyen betegségeik vannak.

Nekünk utcáról befogadott tacskó keverék volt, 16 évesen múlt ki.

Egy barátnőm 2 kutyája szintén 10+ évesen, ők is keverékek voltak.

Párom kutyáin pislogtam nagyot, hogy a faj tiszta rottweiler (előző kutya) 8-9 évesen pusztult el, a mostani ugyanez a fajta, már 8 éves körüli, és öreg. Nekem furcsa, mivel úgy tudtam/tudom a kutyák 15 évig élnek nagyjából.

A 8-9 év sztem irtó kevés, és furcsa a mai napig nekem.

Nagymamám kutyája, egy vörös spaniel forma 10+ évesen pusztult el, élhetett volna, csak kiszaladt az autó elé.

2022. aug. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. 50%-50%


Ismerek olyan keverék kutyát, akinek érzékeny a gyomra, kb mindentől hány. Ellen példának itt az enyém, akinek semmi baja nincs, pedig 14 éves.


Aztán itt van a fajta jellegű fiatalabb kutyám, aki a létező összes fajtabetegséget begyűjtötte.

2022. aug. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

"faj tiszta rottweiler"



Még jó, hogy nem félig macska szegény roti...


A kisebb testű kutyák tovább élnek úgy vettem észre, a keverékek nagyon szerencsejáték, van amelyik max 10 évet ha él, attól függően, miket örökölt, másik lehet 20at is fog ..m

2022. aug. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem furcsa, mivel úgy tudtam/tudom a kutyák 15 évig élnek nagyjából."


Testmérettől is függ, mennyi a várható élettartamuk, alapvetően minél kisebb, annál hosszabb ideig élhet. Egy 5 éves csivava még fiatal, egy 5 éves német dog már öreg.


A kérdésre: Nem mindegy, mi keveredik mivel, sikerülhet nagyon rosszul is a dolog, de lehet olyan, hogy egy felismerhetetlen sok generációs keverék makkegészséges. Tenyésztésnél az állomány létszáma is meghatározó, hiszen minél kevesebb van az adott fajtából, annál nehezebb a vérfrissítés, több a közeli

rokonságban álló egyed, mint egy nagy létszámú fajtánál. Illetve vannak eleve elcseszett fajták is.

2022. aug. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

Nem, ez nem igaz. A beteges fajtákat ne soroljuk ide, ahogy azok keverékeit se. De a legtöbb fajtánál a normális tenyésztők nagyon komolyan szűrnek a betegségekre, míg a keverékeknél ez nyilván nincs meg.

Rengeteg keveréknek van ortopéd és egyéb örökletes betegsége. A nem tk-es fajtajellegű, szaporított keverékek szintén keverékek, náluk különösen gyakori a betegség, hisz ott gyakori a beltenyésztés, gyakori a divatfajta és a legkevésbé sem figyelnek az öröklésre.

2022. aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!