Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy dilemmában vagyok, ketté...

Nagy dilemmában vagyok, ketté szakad a szívem, ti mit választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Volt egy keverék kutyusom, menhelyről, imádtam nagyon, szuper kutya volt.

Amíg velem volt annyi minden történt, hogy többször is hozta úgy a helyzet, hogy én megfogadtam magamnak, hogy soha nem fogok pénzért fajtatiszta kutyát venni, mindig mentett keverék kutyusom lesz.

De időközben rájöttem, hogy van egy bizonyos kedvenc fajtám, akit mindennél tökéletesebbnek látok, nagy a szerelem, nem tudom elmondani miért, de mindenhogy passzolunk és nagyon szeretnék egy ilyen fajtát.

Gondoltam arra, hogy hozok menhelyről ilyen fajtát, biztos van, így kettő az egyben lesz ilyen fajtám és mentettem is, de ő pont az a fajta, akit nem szívesen hoznék felnőttként, ki tudja milyen előélettel.

Mindenképpen csak egy kutyát szeretnék.

Akárhányszor ránézek a menhelyes kutyák adatlapjára, összeszorul a szívem és több is van, akit annyira elhoznék, de aztán eszembe jut a kedvenc fajtám és teljesen összezavarodok, ketté szakad a szívem, mihez kezdjek?


2022. aug. 26. 13:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%

Megkérdezhetem, hogy milyen fajta?

Egyébként egy-egy fajtának nyilván vannak jellemző tulajdonságai, de közel sem biztos, hogy a te kutyád is teljesen olyan lesz, mint amilyet vársz. De ha úgy érzed jónak, akkor hozz egy megbízható tenyésztőtől.

2022. aug. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%

Én nem adok a fajtákra. Persze, én is tudnék sorolni párat, ami nagyon bejön nekem. De ez az elmélet. A gyakorlat az, hogy egy igaz mixem van, akiben szerintem kb. minden van, és nem adnám oda 1000 fajtatiszta kutyáért sem.

De ha fajtatisztát veszel, akkor azt, ez is teljesen OK. Mert hát hol a határ? Én is mondhatnám, hogy befogadok még 1-2-t, de nem, nem bírnék el velük.

2022. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
Fajta mentőknél is vannak kölyök kutyusok felteszem, hiszen sajnos egy "sima" menhelyre is kerülnek be
2022. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
Esetleg fajtamentés ahogy előttem írják, max várni kell kölyökre. De szoktak lenni fiatalabbak, 1 évesek, az is nagyon fiatal még. De szíved joga, hogy ha 1x rendes tenyésztőtől akarsz venni, csak a kutyák érdekében kérlek, szaporító "occsóért" sose, vagy fizess ki egy lelkiismeretes tenyésztőt, aki lehet ugyan 100 ezer fölött adja a kutyáit vagy a fajtamentés.
2022. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%

Fajtamentés. Oda is kerülnek he kiskutyák, esetleg vemhes kutyák, akit szaporítótól mentettek.

Viszont vagy kiadod érte tenyésztőnél a sok pénzt (bár én személy szerint soha nem adnék ki ennyi pénzt kutyáért, amikor a menhelyek dugig vannak), vagy kihozol egyet a menhelyről, fajtamentőtől. De szaporítótól NE.

2022. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%

Nincs abban semmi baj, ha van egy bizonyos fajta, amit szeretnél. A lényeg, hogy jó helyről hozd, rendes tenyésztőtől, ismert felmenőkkel, ne szapit támogass vele.


Én évek óta aktívan állatokat mentek és menhelyen is önkénteskedek, van 3 saját mentett kutyám, és van egy csomó kutya, akit szívesen örökbe fogadnék. Viszont nekem is van 2 fajta is amelyik gyerekkorom óta nagy kedvencem, mindig arra vágytam, és mióta megismertem olyan embereket, akiknek van olyan kutyájuk, csak mégjobban beleszerettem azokba a fajtákba. Ha lesz rá pénzem, a következő kutyám egy fajtatiszta lesz, valamelyik a kettő fajta közül. Örökbe is fogadnék, de nagyon ritkák ezek a fajták, ha nagy ritkán véletlen bekerül egy a fajtamentéshez, azonnal elkapkodják, a másik fajtából pedig egyelőre még csak 3 egyed van az országban.


Nincs ebben semmi rossz.

Amúgy miért ne lehetne több kutyád?

2022. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagyok egy kutyás, de ha megtapasztaltad, hogy milyen az élet kutyával, hogyan szerezhetsz bele egy másikba, amelyiket még nem is láttad?
2022. aug. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is van álom fajtám, gyerekkorom óta azon vagyok hogy megteremtsem hozzá a körülményeket, szerintem ne mondj le az álmodról. A keverék kutyák is csodálatosak, de szerintem ez nincs így, hogy hálásabb és szeretetteljesebb mint egy fajtatiszta, mindkettő ugyanolyan jó társ, és rengeteg élményt ad.


Így hirtelen az jutott eszembe, hogy vedd meg jó helyről a kölyköt, és támogass mondjuk ahogyan tudsz egy menhelyet, akár sétáltass néha, kérdezd meg mire van szükségük.


Milyen fajta egyébként a kiszemelt? Én nem ítéllek el, bull típúsút vagy nagyobb testűt én sem hoznék el nyugodt szívvel, voltak már bestek a környéken.

2022. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem érthető ha úgy érzed, az a fajta illik hozzád, ezért nem akarsz keveréket. Például tudom magamról, hogy aktív életet szeretnék élni, minél többet túrázni, futni, úszni, utazni. Jelenleg ausztrál juhászkutyánk van (szüleimmel élek még) és imádom, intelligens, szófogadó, imád úszni, és hatalmas mozgásigénye van. Nem szeretném megkockáztatni, hogy menhelyről hozok egy keveréket, megszeretem, aztán kiderül hogy egyáltalán nem illik az életvitelemhez, de visszavinni/elajándékozni meg gerinctelen dolog lenne... Szóval elhatároztam, hogy nekem is ausztrál juhászom lesz.
2022. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
28%
10es, beteg vagy csak lázas...?
2022. aug. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!