Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akármilyen keveredésű kutyafaj...

Akármilyen keveredésű kutyafajtánál ha képes a szuka megszülni, az utód életképes lesz?

Figyelt kérdés
csak érdeklődés a kérdésem és nem készülök semmire, mielőtt betalálnának itt az agresszív vérállatvédők csak kíváncsiságból, ha valaki pl. bernáthegyi és tacskó keveréket engedne létrehozni, (nyilván a nagy lenne a nőstény) abból egy ugyanolyan épkézláb kutyuska lenne ami helyt áll egész életében, ilyen extrém szülők mellett is? ja és itt is random hogy kire fog ütni, vagy egy nagy, vagy egy kis termetű ugyanúgy lehet belőle, vagy valószínűbb hogy valamilyen közepes fejlődne ki egy ilyen románcból?
2022. aug. 29. 21:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
én olvastam itt olyat hogy megoldják a picik is hogy felállnak helyekre, de igaz hogy maga a pici szerv képes-e ilyen feladatokra alapból :D
2022. aug. 29. 22:20
 12/17 anonim válasza:
16%
Az összes kutyafajta ugyanabba a fajba tartozik. Az egy fajba tartozás egyik feltétele, hogy egymás között az egyedek képesek termékenyen szaporodni. Teljesne mindegy, milyen fajta, egy fajba tartoznak, az utód ugyanolyan életképes lesz.
2022. aug. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
44%
9, mi az a "szőrtüszőakna"? 🤣🤣🤣 SÍROK! Kellett idő hogy rájöjjek atka csak elírtad 😅
2022. aug. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
91%

Biztos van olyan párosítás, aminél annyira deformált lenne az utód, hogy életképtelen lenne. Ha a szuka arányaiban sokkal kisebb, mint a hím, félő hogy belehalna a vemhességbe vagy a szülésbe, mert túl nagyok a kölykök.

De sok esetben teljesen működik. Néhány extrém párosítás, amikkel találkoztam:


Tacskó-Vizsla(nemeket nem tudom)

Gyönyörű kutya. Középtermetű, rövid lábakkal, hosszúszőrrel és zsemleszínű. A gazdájánál rá kellett kérdeznem, hogy milyen fajta, nem is gondoltam, hogy keverék.


Tacskó (szuka) - Berni-pásztor (kan)

Hogy ez fizikailag hogy volt lehetséges, nem tudom. Egy háznál él a két szülő, nem gondolták a gazdák, hogy egyáltalán esély lenne a nemzésre. A kölykök egyébként szépek és egészségesek lettek. Középtermetűek, nagyjából tacskó arányokkal, de sokkal nagyobb manccsal és bernis szőrrel.


Rottweiler (szuka) - Foxterrier (kan)

Az én kutyám lett ebből a tiltott szerelemből. Nagyon jó vérmérsékletű, barátságos, kezes. Eddig nem volt egészségügyi baja. Úgy néz ki, mint egy rottweiler, akit térdnél elvágtak, alacsony kis tank alkat. Drótszőre van, de bicolor, mint az anyja.

2022. aug. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
88%

Néha összejön az ilyen, gyerekkoromban láttam, ahogy egy nagyobb szuka lefeküdt egy tacsi szerű keveréknek...

Meg amúgy máshogy is meg lehet oldani és néhány designer fajtánál sajnos meg is oldják...


Az utód meg nem lesz kevésbé életképes, mintha hasonló méretűek lettek volna a szülők. Azt meg már leírták, hogy a kisebb fajtával kihordatni a kölyköket eléggé veszélyes.

2022. aug. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#6 Azért lettetek lepontozva, mert a kérdező a kérdésében egyértelműen leírta, hogy a szuka lenne a nagyobb, de ti csak hajtogatjátok, hogy ellenkező esetben belehalna a szülésbe.


Kérdező: Valószínűleg életképes lenne az utód, más kérdés, hogy mennyire lenne hosszú távon egészséges, mert például tacskó esetén egy hosszabb gerinc/nagyobb testtömeg, vagy csivava esetében egy vékonyabb csontszerkezet/nagyobb testtömeg kombinációja lehet, hogy korán mozgásszervi problémákat okozna.

2022. aug. 30. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Végre #16, valaki leírta ..
2022. aug. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!