Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos kiskutyát ki lehet...

2 hónapos kiskutyát ki lehet vinni a kertbe?

Figyelt kérdés
Egy hete van meg a kiskutyám, keverék. Egy állatorvos ismerősöm azt mondta, hogy a kerbe nyugodtan kiengedhetem, csak az utcára nem, ahol más kutyák is vannak. Nálunk a kerben sok a macska (nem sajátok, csak átjárnak, mert a k9örnyéken sok a macska) ezt modntam is neki, de megnyugtaott, hogy nincs közös betegségük, vigyem kis kertünkbe nyugodtan. Most a lépcsőházban lakik, mert bolhás egy picit, de rengeteget vagyunk vele kinn a kertben, és játszunk vele. Sokszor kell kiszedni a szájábólk gilisztát, meg füvet :D De egy emberjke nagyon megijesztgetett, hogy 3 hónapos koráig nem szabad a lakásból kivinni (nem állatorvos, csak kutyatulajdonos). Ti mit mondotok?
2010. szept. 24. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
a kertbe nyugodtan kiviheted. amúgy meg a keverék kiskutyák sokkal szívósabbak, nekem 2 is van, és soha nem voltak betegek, meg egyéb...
2010. szept. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vidd ki nem lessz semmi baja.Csak ne hagyd hogy megegyen bármit, amig az oltást nem kapta meg.
2010. szept. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Ezt ugye nem hiszed? Gondolj bele! Már nem létezne a kutya ha nem lehetne kivinni, ugyanis az emberek többsége sosem engedi be a házba nemhogy ott lakjon.
2010. szept. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Fhuu...

Hát első gondolatom az volt, h szerencsétlen kutya milyen sorsa van nálad hogy még az udvarba is alig engeded ki?! :S


-Aztán végig olvastam meg minden és így 180fokot változott a nézőpontom....

Ez tök aranyos, h ennyire félted a kutyusod!

De azért a kutyák nagyon imádnak szabadban leni.

A betegségekre meg van megelőző gyógyszer/oltás.

2010. szept. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan kiengedheted.

És az állatorvosnak higgyél, ne ilyen dilettánsoknak.

2010. szept. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem is tiszta hülyeség az, hogy 3 hónapos koráig még a kertbe sem szabad kivinni! De nagyon durva dolgokat mondott az az emberke, hogy így meg úgy és lehet hogy nem éli túl... Ezért kérdeztem meg itt is, végül is mit csinálna egész nap a lakásban, lépcsőházban? Ott nem tud rohangálni, játszani! Nagyon imád a kertben lenni, csak oda kell rá figyelni, mert főleg a gilisztékat és a levágott füvet eszi :D
2010. szept. 25. 12:30
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként még csak az első oltása van meg, 1 hete kapta..
2010. szept. 25. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!