Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kiskutya foga...

5 hónapos kiskutya foga letört, vagy kiesett, nem tudom eldönteni. Hétfőn nyit az állatorvos. Menjünk másikhoz, vagy várhat addig?

Figyelt kérdés

Fogváltás előtt vagyunk és a kutyus foga letört. Vagyis nem tudom eldönteni, hogy az az előző fog "belseje", vagy az új fog bujik ki a helyén, mert van ott valami tompa fehér kis valami. Nem érzékeny rá, játszik, eszik ugyanúgy. Hétfőn nyit az állatorvos akihez szoktunk járni, keressünk másikat, vagy várhatunk addig?


Másik fogából is le van törve, ma vettem észre. Nem nagyon, csak pár miliméter. Imádja húzigálni a rongyot, szerintem akkor törhetett le. Lassan úgyis kiesnek, csak a fertőzések miatt aggódom.



2022. aug. 31. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
5 hónapos kutya, már rég elkezdődött elvileg nála a fogzás, lassan a végéhez ér. Nem kell ehhez állatorvos, teljesen normális. Nem kicsit reagálod túl.
2022. aug. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Fertozes? Te lattad mar miket vesz egy kutya a szajaba, amiktol te ket hetig fosnal sugarban? Kicsit erosebb az immunrendszere mint az embergyereke, nem kell tulaggodni meg tulbabusgatni.
2022. aug. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 Köszi!


#2 Tudom, hogy az ő immunrendszerük erősebb mint a miénk, csak utánaolvasgattam ezeknek, és azt írták, hogy letört foggal állatorvoshoz kell menni, nehogy elfertőződjön. De köszi!


Lehet, hogy kicsit túlaggódom, de ő az első saját kiskutyám, és hát anyai ösztönök meg minden... Nade köszönöm mégegyszer, megnyugodtam :D

2022. aug. 31. 23:40
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
A letort foggal tenyleg, de itt szo sincs ilyenrol, te magad is megallapitottad hogy tejfog.
2022. aug. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
Rohanj vele a sürgősségire! Minden perc számít:D
2022. szept. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#4 azt hittem törött tejfoggal is, mert feljebb is írtam, az egyikből tényleg le van törve egy darab (az egyik szemfogából) és az még biztos, hogy tejfog :D köszi a válaszokat!
2022. szept. 1. 06:27
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem inkább aggódós legyél, mint hogy le se szrd bármi van vele (tényleg konmoly dolog), ez itt a gyakorin nagy divat. Állatorvoshz menetel helyett ide beírni... hogy eltört a lába, nyílt seb van a kutyán, elfertőződött gennyesre ez-az, nem lát két hete és sorolhatnám. 🤦‍♀️


Bele fogsz jönni hogy ne kapj mindentől egyből a szívedhez 😅 de legalább odafigyelsz rá, törődsz vele! Sok boldogságot nektek! 🤗

2022. szept. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 én múltkor olyat láttam, hogy kilóg a macska nyakából egy ideg mert megharapták de nem tűnik súlyosnak, mit csináljon vele. Azóta se tudjuk mi lett a cicával :(

Köszi a választ :DD

2022. szept. 1. 08:51
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha ennyire aggódsz miatta, akkor vidd el orvoshoz, hogy nézzék meg a fogait, ezáltal te is megnyugszol. Majd szépen bele fogsz jönni a kutyus dolgaiba :) Inkább ilyen legyél, mint az olyanok, akik akkor sem viszik orvoshoz az állataikat, amikor azok már majdnem felfordultak. Látszik, hogy gondoskodó, felelősségteljes vagy, csak ígí tovább :) Én is minden hülyeségért elviszem a kutyámat már 13 éve az orvoshoz, mert úgy vagyok vele, hogy inkább nézzék meg, minthogy valami baja legyen. A múltkor pont a rendelőben voltam, amikor az orvosunk kicsit megdorgálta a gazdikat, mert hanyagul bántak a kutyával, ugyanis már vagy egy éve volt a pocójában valami, de nem vitték orvoshoz.
2022. szept. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Biztos törött? Mert néha olyan furcsa a tejfog "töve".
2022. szept. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!