Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bravecto rágótabletta tapaszta...

Bravecto rágótabletta tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tapasztalaitokra és véleményeitekre vagyok kíváncsi ezzel kapcsolatban.

Doki ajánlotta, én hiszek neki, de egy ismerősöm azt mondta, hogy hamarabb károsítja a májat mint a csepegtetős készítmények. Ezt az információt honnét szedhette?


Az orvos szavát veszem etanolnak persze, de érdekelne honnét jött ez az infó. És nem, nem fogom azzal zaklatni a telefonon a dokit, hogy tényleg májkárosító-e a tabletta!


2022. szept. 1. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell hinni orvosnak, ismerősnek meg pláne nem. Van dokumentációja.


[link]


Tapasztalatot kétlem, hogy fogsz kapni, mert akinek májkárosodást szenvedett a kutyája, az nem fogja megmondani tutibiztosra, hogy a Bravecto miatt volt-e.

2022. szept. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Az én orvosom kifejezetten NEM ajánlotta, pont azért, mert sok kutya ment vissza gyomor és májbántalmakkal.


Úgyhogy személyes tapasztalatom nincs, csak az orvos beszélt le róla.

2022. szept. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Mi azt használjuk, mert a kutyám a nyakörvesekről kiütéses lett, vakarózott és a cseppektől szintén véresre vakarta magát, úgyhogy maradt ez. Egyetlen egyszer volt benne kullancs egész életében. Az enyém 12,5 éves és vannak májproblémái, de nem tudom, hogy ettől van-e neki. Kap máriatövisolajat, gyógyszert és Trovet májkímélő ételeket. Semmi tünete nincsen szerencsére, csak a laborján 1-2 érték rosszabb, mint a többi.
2022. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
55%
11 éves keverék, évek óta eszi, nincs se máj, se gyomor se emésztési problémája. Sosem volt benne kullancs, pedig napi szinten járunk rétre.
2022. szept. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

3 kutyám van, kb 5 éve használom a Bravectot, tökéletesen működik, az évenkénti vérképük teljesen rendben van.


Egyébként minden szer károsítja a májat és a vesét, ami a szervezetbe kerül. Nyakörv, spot-on, tabletta. Nincs különbség.

2022. szept. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem kifejezetten a kérdésre válaszolok, de ha tablettában gondolkozol, akkor én inkább javasolnám az olyan tablettákat (pl. Nexgard), ami a szívférgesség ellen is véd, nem csak az általános élősködőktől.

Egyébként minden ilyen készítmény, ahogy #5 válaszoló írta (nem tudom miért lett lepontozva), a nyakörv és spot-on is, a májra is hathat az erre érzékeny kutyáknál, tehát ha van lehetőséged rá, akkor érdemes évente egy labort csináltatni és esetleg valamilyen májvédő készítményt is adni mellé.

2022. szept. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!