Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oldhatnám meg a sétálta...

Hogyan oldhatnám meg a sétáltatást?

Figyelt kérdés

Nemsokára féléves a kis kutyám, és szoktunk járni sétálni, viszont úgy érzem ennél többet igényelne.

A probléma ott kezdődik, hogy az egész falu tele van kóborkutyákkal, vagy szabadon engedett "gazdás" kutyákkal. Már többször fel kellett kapni a kutyát, mert neki akartak jönni.



2022. szept. 1. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos erre nincs jó megoldás, az én kutyámat is kapta meg így másik lesből. Falun kívülre kell menni, vagy feldobni a szomszédságot a jegyzőnél, a kóbor kutyákat meg jelenteni a gyepmesternek.
2022. szept. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem lesz jogsid, és autód, hogy egy megfelelő sétahelyet találj, (én is ezt csináltam, csinálom) remekül le lehet fárasztani egy szellemileg, és fizikailag is egy kutyát akár egy nagyszobányi területen is, pláne ha kert is van. Már én sem a lakóhelyemen sétáltatom a kutyát, mert itt egyszerűen nem lehet.
2022. szept. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
egy* (töröl)
2022. szept. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ülj kocsiba vagy szállj buszra és menjetek ki a határba. Szerintem a kutyus annak is örülne, ha kicsit otthon tanítgatnád vagy játszanál vele, esetleg heti 1-2x elvinnéd oviba. Ezektől is nagyon le tud fáradni. Nem tudom, hogy jelenleg mennyit sétáltok, de a 10+ km-es túrákkal még várnék 1-1,5 éves koráig.


A mi és a szüleim falujában nagyon sokat segít, ha posztoljuk a kóborló, önsétáltató kutyákat, eddig mindig kiderült, hogy sokaknak szintén nem tetszik, a gazda meg elszégyelli magát és előbb vagy utóbb, de megoldja, hogy a kutyája telken belül legyen.

2022. szept. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagykovácsiban 30e a bírság, ha begyüjti a sintér a kutyádat és ki akarod váltani. Nincs is magát sétáltató kutya sehol az utcán.
2022. szept. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Menőcsajszi72 ***** válasza:
100%
1es, te meg miről beszélsz?
2022. szept. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Legfontosabb szabály, a kutyádat soha ne vedd fel, mert azzal csak jobban tamadásra készteted a másik kutyát, ami ha rád ugrik, benned is kárt tehet. Ehelyett a kutyádat magad mögött tartva, határozottan kiabálj a másik kutya felé, esetleg hirtelen indulj meg felé vagy dobáld meg valamivel. Ettől a legtöbb kutya megretten és visszavonulót fog fújni.


Amit a kóborló kutyák ellen tehetsz azt fentebb már írták, ha tudod kié a kutya, akkor jegyzőnél be kell jelenteni bizonyítékkal, ha nem tudod kié, akkor gyepmestert, vagy gyepmesteri feladatot ellátó személyt kell hívni aki befogja és elszállítja a kutyát, a gazdi meg majd fizethet utána.


Magán emberként egy extrémebb megoldás, de én így tettem mindenféle hivatalos személy hiányában. Vettem chipolvasót, amelyik kutyát tudtam, hazavittem, amelyiket nem, azt meg mikor hol sikerül elhelyezni. Csináltam egy városi Facebook csoportot arra a célra, hogy minél több embert toborozzak erre, és egész szép kis állatvédő csapatunk kerekedett az évek alatt. Sajnos vagy nem sajnos már az önkormányzat is tőlünk vár segítséget ahelyett, hogy gyepmesteri telepet építene. Na mindegy, de sokkal csökkent a kóbor kutyák száma.

2022. szept. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tippeket!

Voltak már jelentve a kutyák, akkor pár napra megkötötték őket,de hosszú távon nem változott semmi.

2022. szept. 2. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!