Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van a kutyán bolhanyakörv és...

Van a kutyán bolhanyakörv és rendszeresen fürdetem hogy lehet mégis tele velük?

Figyelt kérdés
Lehet az a baj hogy a szomszédos cicákkal összebujik.De ez ellen meg mit tehetnék?
2010. szept. 25. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
spot-on...az olcsó bolhanyakörvek semmit nem érnek
2010. szept. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

spot-on gaz drágább,mint a nyakörv egy egy csepegtetős szer amit a kutya nyakára kell csepegtetni és távol tartja x ideig a kullancsokat és a bollhákat ez nállnuk 2140 forint vagy 1980 forint,viszont a kisállat boltba vagy egy 'bob' vagy 'bobi' nevű kullancs/bolha elleni csepegtető szer ami 460 forint vagyis jóval olcsóbb és nelünk tökéletesen bevállt :)

15kg-os kutyánál elég egyet cseppegtetni 30 kilós kutyánál már nyaknál és hátul a faroknál kel vy valaahogy így van :D

2010. szept. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A bolhanyakörvek nem érnek semmit. Leszámítva a kiltixet, ami fél évig védelmet nyújt. Nekünk bevált. 4-6 e Ft, szóval jóval olcsóbb, mintha mondjuk minden hónapban spot-ot veszel rá. Ha mégis utóbbi mellett döntenél, én az Advantixet ajánlanám.
2010. szept. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kiltix 7 hónapra jó

az expot spot-on a legolcsóbb 750-900 Ft közt szokott lenni

2010. szept. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MME ***** válasza:

Papír szerint 7 hónapig jó a Kiltix, egyébként inkább 4 hónapig tartja meg a védelmét. Én már 3 havonta kénytelen vagyok cserélni, hogy hasson.

Egyébként hozzáteszem, semmi sem nyújt 100%-os védelmet.

De, hogy egyezteted a nyakörvet és a fürdetést?

Mert a nyakörv hatását ez lemossa, és a második fürdetés után már új bolhanyakörvet kell venned elvileg, ez még a hosszan ható Kiltixnél is így működik. Tehát lehet, hogy ez így nem jó párosítás.

De hogy a fürdetések miért nem válnak be... Erre nem tudok válaszolni. A kutyás ismerőseim nagyon bizalmatlanok a módszer hatékonyságát illetően, volt, aki kipróbálta, de nem látta eredményét a dolognak, viszont ez persze még nem jelenti azt, hogy nem is válik be. Próbálj ki más szert is fürdetéshez, hátha akkor működik, vagy nyakörv (magában!), vagy spot on (magában!), illetve nagyon fertőző helyeken (mint amilyen esetleg a tiéd is) elég jó hatékonysággal vált be ez a kettős: Promeris Duo spot on + Kiltix nyakörv. Persze itt se fürdess, mert értelmét veszti.

2010. szept. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!!!Hát sajna olcsó nyakörvet vettem,és azt se tudtam hogy ez és a fürdetés üti egymást.Fürdetés után 1-2 nap és ujra találok benne bolhát pedig olyankor a párnáját is kimosom,cserélem,a macskákkal kéne valamit csinálni,szerintem onnan jönnek.Sokszor olvasgatok itt kutya témakörbe,sok jó dolgot írnak,írtok.Köszi mégegyszer!
2010. szept. 26. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!