Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajanlanatok benti kutyanak...

Ajanlanatok benti kutyanak olelgetos, szeretgetos fajtat, aki turi a folytonos szeretetet ?

Figyelt kérdés

Kertes hazban elek de alapvetoen benn elne a kutya velem a hazbab. Vele is aludnek.


Olyan fajtat keresek, amelyik imadja a folytonos szeretetef, puszilgatast es olelgetest.


Koszonom


2022. szept. 6. 23:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
3%
Boston Terrier
2022. szept. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
38%
Macskát javaslok.
2022. szept. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

2: A macskák nem tűrik a nyomorgatást, sokkal nagyobb a térigényük, mint a kutyáknak; pont ezért vannak el jól egész nap egyedül egy lakásban. Ne vezesd félre!


Kérdező. Azt tudnod kell, hogy az állatok számára az olyan ölelgetés, amit emberekkel csinálsz, feszélyező. Ők leuraló, domináns gesztusnak fogják fel, mintha le akarnád fogni őket.

A dögönyözés, simogatás már más kategória; ésszel, ugyanis az állatok törékenyek és fájdalmat okozhatsz nekik azzal, ha összevissza szorongatod és nyomogatod őket.


Olyasmiket ajánlok, mint a bichon bolognese, yorkshirre terrier, mopsz, buldog, csivava, vizsla, labrador és gondel retriever, máltai selyemkutya, papillon spániel, pekingi palotakutya, uszkár, tacskó, törpespicc.

2022. szept. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
* golden retriever akart lenni.
2022. szept. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

Egyértelműen plüss kutya legyen amiben hangszóró szett is van, hogy mormolásszon alvás közben.

Az biztos kiírja amit szeretnél és még te is boldog lehetsz vele.

2022. szept. 7. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
47%
*Kibírja
2022. szept. 7. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%
En ilyen amstaffot kertem es kaptam a tenyesztotol. Rendszeresen kocogunk egyutt,burkozunk es egyutt alszunk. Korlatlan olelgetest es puszilgatast szeret. Kifejezetten igenyli.
2022. szept. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%

Kötelező olvasmány youtube videóval: [link] (ha nem tudsz angolul, írj rám és leírom a lényegét)



Amúgy megmondom, hogy miért plüss:

A legtöbb kutyának rohadtul nem igénye az _állandó_, _ész nélküli_ nyomorgatás, nyunyázás. Ha a kutya ez irányú jelzéseit nem veszed figyelembe, a kutya-gazdi kapcsolat fogja bánni (a látványosabb része a viselkedésprobléma kialakulása).


Ellenben a kutyának rohadtul igénye az erdőn-mezőn mászkálás, a tanulás-gyakorlás, az ösztönkiélés (szimatolás, zsákmányjáték, puller, terelés, hard dog race, akár szőrös nyúlfül, zöldpacal meg hasonló "undi" dolgol rágása, és az otthoni környezetgazdagítás logikai játékokkal, tölthető játékokkal, szimatszőnyeggel, lickimattel). Amiről te egy büdös szót sem írtál és ez nagyon aggasztó.


Szóval légy szíves állíts össze egy tartható napirendet a kutyával és írd le ide nekünk, mert enélkül nem lehet felelősen fajtát ajánlani.

Kérlek tarstd szem előtt, hogy a kölyök az rázós: se a teste, se az agya-idegrendszere nem úgy működik, mint egy kifejlett kutyának és ehhez neked igazodni kell. (Még az is lehet, hogy kiderül, hogy a faj nem való neked és egy bújós, felnőtt macskával boldogabbak lennétek együtt.)


Amúgy nagyon nagy részt egyed szinten dől el a dolog. Tök jó, hogy igyekszel erre is figyelni, de a kérdésed alapján valami nagyon el van itt csúszva (akár tudatlanságból, akár lelki eredetű, akár szimplán nem gondoltál arra, hogy ezeket leírd).

2022. szept. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

Menj el egy menhelyre és válassz egy felnőtt kutyát, az ott lévő kutyák kb 10-20%-a megfelel ennek és akkor egyáltalán nem lesz ilyen téren zsákbamacska, mivel látod, hogy melyik bújik az öledbe, ugrál és nem csak tűri, de igényli is az ilyen fajta szeretetet.

Én is egy ilyen kutyát hoztam el pár éve, de nekem az volt a motivációm, hogy ha én vagyok neki az elsődleges jutalom, akkor kevésbé kell majd egy rakat dologgal küzdenünk, ami abból adódik, hogy a kutya letojja a gazdáját...


Amúgy tipikus ilyen kutyák szoktak lenni a labradorok, magyar vizslák, de sok olyan pulival, amstaffal is találkoztam már, akire ez mind illik. Ha tenyésztőtől vásárolsz, mondd el neki az igényeidet, ő majd megmondja, hogy van-e olyan kutya az alomban, aki láthatóan ilyen lesz. Az meg általánosságban elmondható, hogy választásnál a fajta (keverék esetén a konkrét egyed) mozgás és feladatigényét is vedd figyelembe, egy vizslával pl nagyon sokat kell foglalkozni, napi több órát és aktívan, tartalmassan, míg a pulikat a közepes mozgásigényűek közé sorolnám ("hála" a tenyésztőknek és az udvarba kirakom oszt majd ugat magyar felfogásnak), de azért erről is mindenképp beszélj a tenyésztővel, mert egy almon belül is lehetnek különbségek.

2022. szept. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Hovarju ***** válasza:
36%
Ilyen feltételekkel a plüss kutya a legjobb !!!
2022. szept. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!