Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat a folytonos ugatásról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy a kutyám mindenkit megugat, amivel nem is lenne baj, de ha valaki bejön hozzánk, akkor is, még néha fél-1 óra után is...

Na szóval, (falun lakunk)

A kutyám most három éves

Szuka

Keverék (szülei: 1.tacskó; 2.labrador meg vlmi)

Nem nagy, kb. olyan mint egy nagyobb tacsi

Néha udvaron van néha bent...


Tudom, hogy így már nehéz, de pls segítsetek

Előre is köszii



2018. márc. 27. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Növeled a foglalkozás mennyiségét és minőségét. Tiltot a nemkívánt viselkedést. Egy jól nevelt kutyának bármikor tudsz nemet mondani amire hallgat. Nevelési problémára pedig kutyaiskola.Sosem késő.
2018. márc. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyit sétáltok? mennyit foglalkozol vele naponta?
2018. márc. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az udvaron szok futkosni, és minden nap játszok vele, (labdázás, kötélhúzás) és igyekszem agyilag is lefárasztani, pl. A marad, ugrik, feláll, és hozzám szavakat már tudja

( néha már úgy érzem kifáraszthatatlan😆 )

2018. márc. 29. 20:20
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, és addig szoktam, amíg magától el nem megy kb 50-60 perc
2018. márc. 29. 20:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon ajánlanám, hogy rendszersen vidd ki sétálni. Találkozzon más kutyákka. De ha egy kutyával se találkozna ilyenkor, akkor is tud szaglászni (azaz infókat gyűjteni) más kutyákról vagy macskákról. A kertben nem éri elég inger és új infó. Nem kell hosszú sétákra menni, 30 perc elég.
2018. ápr. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gyerő Rebeka válasza:
Szerintem nem lehet leszoktatni, hiszen ők így beszélgetnek egymással. Viszont ha már nagyon zavar, kissé szidd meg, ha ugat, s ha elhallgatott MIKOR RÁSZÓLTÁL, adj neki jutalomfalatot.
2018. ápr. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!