Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szocializációját elveszetett...

Szocializációját elveszetett kutyát vissza lehet hozni?

Figyelt kérdés

Van egy kutyusom, 4 éves keverék, lakásban lakunk.

Az első pár 3 év simán ment, nagyon jól szocializált kutyus volt, rendszeresen jöttünk mentünk a városban, mindenkit imádott, kivéve a részeg férfiakat.

Az elmúlt egy évben nagyon erősen depressziós lettem, ennek okán teljesen befordultam, elhanyagoltam a kutyámat és magamat is, ez a kutya szempontjából egy kínszevedéssel ért fel, ugyanis ebben az egy évben csak a pisi-kaki szükséglet kielégítéseként mentünk le.


Ennek az eredménye, hogy a kutya erősen antiszociális és ellenséges lett a külső környezetével, a szokásos embereket ugyanúgy imádja, de újakat nagyon nehezen fogad el, agresszívan reagál, néhány napja meg is kapott egy járókelőt.

Innentől kezdve egy ördögi körben érzem magam, mert más kutyák közé, futiba nem tudom vinni, illetve magammal sem napközben, éppen a szorongásaés az agresszív viselkedése miatt.


Az ilyesmit valahogyan helyre tudom hozni benne? Nagyon szeretném valahogy rendbe hozni szegényt, mert a szívem szakad meg érte.

(Természetesen elfogadom, hogy rengeteg lesz a mindennek elhordó komment, teljesen jogosan, vélhetőleg éppen ugyanúgy utálom magamat az egészért, mint ahogyan ti fogtok)



2022. szept. 7. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Mindkettőtök számára mielőbbi szakszerű segítség kell!

Problémás viselkedéssel foglalkozó trénert keress, ha volt gyerekszobája, nem reménytelen a dolog.

2022. szept. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%

"ha volt gyerekszobája, nem reménytelen a dolog."

Gyerekszobája? Mármint egy kutyának? Mi a franc?!

Most ugye én értek valamit félre?

2022. szept. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 ez egy mondás, nem szó szerint értendő
2022. szept. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy helyre lehet hozni. Gondoj arra, sok olyan kutya van (sajnos) akit valami trauma ért, vagy csak nem foglalkoztak vele, menhelyre került. Kellő kitartással elérhető, hogy újra boldog kiegyensúlyozott kutya legyen belőle. Ajánlott térnert felkersni aki segít miként kezdj hozzá, aztán ahogy haladtok kutyaiskola, ott már lesz társaság is, mindkettőtöknek.


Lényeg, hogy ne add fel!

2022. szept. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Kedélyjavító gyógyszereket kell a tápba rakni.
2022. szept. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!