Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős korig normális...

Mennyi idős korig normális egy kutyánál, hogy szétszedi a házat?

Figyelt kérdés

Mielőtt azzal jönne valaki, hogy biztos nem foglalkozok vele: napi 45-60 percet sétálunk általában póráz nélkül, emellett a kertben is tudnak szaladgálni (ketten vannak) és bent is labdázok velük meg van egy csomó játékuk.


De amint 10 percre egyedül vannak hagyva, az idősebbik 1 éves kutya tuti szétszed valamit. Párnát, könyvet, kábelt, bármit amit talál. Már nagyon elegem van, hogy folyton takarítani kell utána és anyagi károkat is okoz. Ilyenkor mindig rászólok, elzárom valahova, büntetve van, kapott már a seggére is ha nagyon dühös lettem, de egyszerűen nem érti meg. Az nem opció, hogy pakoljak el mindent, mert nyilván a saját otthonomban ne én alkalmazkodjak már mindenben a kutyához, hanem ő tanulja meg, hogy mit nem szabad megrágni. Amíg picike volt elfogadtam, mert nyilván egy kölyökkutyánál ez ezzel jár, de 1 évesen már több esze kéne legyen. Mit kéne tennem? Ha nem vagyok otthon az egyik szobába szoktam bezárni őket, ahol semmit nem tudnak szétszedni, de hát már akkor is bezárva legyen, mikor otthon vagyok? Mert akkor se bír magával, amint egy kis ideig nem vagyok a közelben. Nálatok mi vált be erre?



2022. szept. 8. 07:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

Az enyém is nagyon csibész volt, 2 éves kora körül nyugodott meg. Úgyhogy kitartást. Viszont! Az "én házam ő alkalmazkodjon" egy hatalmas nagy tahó hozzáállás. Nem fogja tudni, nem lesz több esze, ő egy kutya. Csak azt tudja amit megtanítasz neki.


Milyen fajta? Lehet a 60 perc séta nem elég nekik és szellemileg kellene lefárasztani. A kutyák elfáradnak a szagolgatásban, mert annyira szimatolnak és fejlett a szaglásuk h nagyon dolgozik az agyuk. Valami ilyesmi játékot találhatnál ki. Vagy kutya kong esetleg arra az időre amíg egyedül vannak.

2022. szept. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Milyen fajta?
2022. szept. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#1 “Csak azt tudja amit megtanítasz neki.“


Épp ezért nem pakolom el a dolgokat, mert akkor nem tanulja meg, hogy mit szabad és mit nem. Egyedül a cipőket szoktam elrakni. Különben is ha mindent elpakolnék úgy nézne ki a ház, mint egy kripta😀Amúgy yorki.

2022. szept. 8. 08:24
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Szoktasd kennelbe (tréner segítségével), illetve mentálisan is fáraszd, ne csak fizikálisan. De szeparációs szorongás miatt is.
2022. szept. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
2 éves korára megnyugszik, de előtte is lehet (sőt, kell!) nevelni. Mikor bünteted meg, zárod el? Mert a kutya csak akkor fogja fel, hogy miért kapja a büntetést, ha rajtakapod cselekvés közben. Ha elmész otthonról, szétszedi a házat, hazaérve látod a romokat és elzárod, fogalma sem lesz, miért kapja a büntit, csak frusztrálod. Ez az első fejezete minden kutyás könyvnek, amikből gondolom 1-2-t elolvastál, mielőtt kutyát vállaltál.
2022. szept. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Nem feltetlenul unatkozik, lehet, hogy szorong, ez pedig nem fog elmulni csak ugy magatol.

Szoktasd be szobakennelbe es akkor nem lesz eselye rombolni, illetve gyakorolni kell vele az egyedulletet. Eloszor csak 1 percre mesz el, aztan 2 percre es igy tovabb.

Es persze a kennelbe se ugy szoktatjuk, hogy rogton bezarjuk, ez is azert egy jo par nap, esetleg het, mire a kutya szivesen megy bele. Sok-sok jutalomfalatot hasznalj.

Es lehetoleg uralkodj mar magadon, mert hiaba vered agyon azt a kutyat a rombolas utan x idovel, nem fogja erteni.

2022. szept. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
30%
17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.
2022. szept. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Akkor kap csak ki, ha rajtakapom. Ezt én is tudom. Illetve nem hiszem, hogy szorong, mert kb. sosincsenek egyedül (ugye írtam, hogy ketten van) + akkor is csinálja, ha otthon vagyok. A másik kutyám viszont nem, pedig ő még fiatalabb is.


Lehet megkérdezek egy trénert erről, ez jó ötlet, de ha 2 éves koráig nem nyugszik le, akkor marad az, hogy bezárva lesz napközben, mikor nem tudok rá figyelni.

2022. szept. 8. 09:49
 9/23 A kérdező kommentje:
#7 nem belterület közterületén engedem el, ne nézz hülyének légyszi😆Falun lakok, az erdőben szoktam elengedni (de ott is megfogom, ha jönnek mások).
2022. szept. 8. 09:50
 10/23 anonim ***** válasza:
47%
"Aki a felügyelete alatt álló kutyát természeti és védett természeti területen vagy vadászterületen – vadászkutya és triflakereső kutya kivételével – póráz nélkül engedi vagy kóborolni hagyja, szabálysértést követ el. Ennek értelmében helyszíni bírság is kiszabható"
2022. szept. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!