Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges hogy tényleg csak...

Lehetséges hogy tényleg csak ennyibe kerül a kutya?

Figyelt kérdés

régebb óta keresek német juhász tenyésztőt, persze törzskönyvel stb.

beszéltem egy tenyésztővel aki már elég rég csinálja, és azt mondta, hogy 150e egy kölyök.


kicsit furcsa volt mivel ahogy olvastam itt is, azt gondoltam 200e alatt nagyon nincs már 2022ben.


egyébként fekete kutyáról van szó, ami ritkább is.


szerintetek ez teljesen oké/valószínű vagy szaladjak másik irányba?


ha valaki tenyésztőtől vett németjuhászt kérlek privátban, vagy ide is leírja hogy honnan/mennyiért vette/mi volt a tapasztalat a tenyésztőtől!


negatív hozzászólás nem kell, köszönöm!!



2022. szept. 9. 00:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
A hazai tenyészet gyenge munkára, talán ez lehet az oka.
2022. szept. 9. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

A fekete kutyakat asok hulye nem szereti,pedig az a legszebb. Csak feketet veszek en is.


Amiatt,h nem veszikmeg afeketet,leengedi az arat. A hulyeknek koszonheted.

2022. szept. 9. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Német juhásznál fokozottan meg kell nézni, honnan veszed. Az ártól függetlenül lehetnek jó kutyái, a kérdés, hogy mennyire megbízható és milyen kutyák kerültek ki a keze alól.

Tőle való kutyák gazdájával beszélgess, az sokat elmond.

2022. szept. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Menj el, nézd meg a kutyáit meg a tartási körülményeit, szerintem az a biztos. Ez amúgy nem csak az "olcsóra" vonatkozik, hanem az ezer euró felettire is.


Bármi lehet amúgy, lehet, hogy véletlen befedezte a kanja a szukát vagy csak valami miatt nem olyan minőségiek a kölykök vagy az a tapasztalata, hogy ő csak ennyiért tudja eladni.

2022. szept. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem rendben van. Testvérem csivavát vett ugyan, de volt 150 ezerért, 280-ért és 400 ezerért is 🤷‍♀️
2022. szept. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
#1-esnek van igaza!!!!!!!
2022. szept. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Feketét nagyon ritkán lehet eladni.

Főleg, ha nem a versenyzés a cél. Mivel munkavonalas leginkább, aki sportra veszi, az megnézi, mi a vérvonala az alomnak.

Gondolom, nem a legnevesebb tenyészkanok közül került ki az apa, és az anya felmenőiben sem a top vonal van jelen.

Ettől még simán lehet egy remek kutya.

Meoe-s, vagy MNJK-s atörzskönyv?

2022. szept. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#1 próbáltam menhelyről is hozni kutyát, viszont az én tapasztalatom az volt hogy legalább 5x el lettem küldve különböző okok miatt.

vagy mert van macska, vagy mert kétszer egy héten egyedül lenne a kutya 4-5 órára stb.

mindenképp kölyök kutyát szeretnék, a menhelyen nem lehet tudni milyen genetikai betegsége lehet, nem tudom hogy talán agresszív stb.

egyébként szerintem nagyon káros ez a hozzáállás hogy “adoptálj ne vegyél” (adopt dont shop), inkább azzal értek egyet hogy adoptálj vagy vásárolj felelősségteljesen.

2022. szept. 9. 10:06
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 nem versenyzés a cél, csak nagyon tetszik a szín. ha jól tudom nincs nagy különbség temperamentumban a fekete és más színek között. nem hiszem hogy mondta milyen fajta a tk, annyit tudok hogy ez a tenyésztő már évtizedek óta foglalkozik tenyésztéssel és lett a kutyái közül olyan aki pl szolgálati kutya lett, de hobbi kutyának / családi állatnak is kivállóak.
2022. szept. 9. 10:20
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
150 ezerért ez nagyon olcsó, valami turpisság lesz benne. Elküldenéd privátban melyik ez a kennel?
2022. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!