Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel fárasszam le a kutyám?

Mivel fárasszam le a kutyám?

Figyelt kérdés
1 éves németjuhász. Szegény mindig rosszalkodik valamit, az udvar felásva stb, mert nem tud mit kezdeni magával. De nem tudom, hogy mit találjak ki neki. Szinte minden nap megyünk sétálni (ha esik akkor nyilván nem), pár naponta agyilag is fárasztom különböző feladatokkal, vannak állataink hozzájuk is szokott jönni velem, de nem elég neki. És nem tudom, hogy mit találjak ki amitől jobb neki. Valami Tipp?

2022. szept. 9. 16:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy 2-3 hónapos kutyával mit foglalkozz? Másfél-2 éves koráig nem nagyon tudod fizikailag lefárasztani, mivel nem terhelheted túl. Ezért marad az agyi fárasztás. Másfél-2 éves koráig szinte csak az van, hogy minél több mindenre megtanítsd. Kezdve a nevével, behívással, alap parancsokkal egészen a legkülönfélébb trükkökig, mint pl amiket az #5-ös válaszoló is írt. Ott van az a könyv: 101 kutyatrükk. Mire a végére érnél kezdődhetnek az egyre nagyobb távokban túra, futás, majd biciklis futás. Kutyaoviba 3 hónapos kortól, amint megvannak az oltásai lehet vinni, ha akkor elkezded szoktatni az autóhoz, már semmi baj nem lenne, mert összeköti jó dolgokkal, hogy amint vége, egy jó helyen köt ki, ahol játszhat más kutyákkal, könnyű foglalkozások a kölyöknek. 6 hónapos kortól kezdődhet a kutyasuli, ahol szintén van simán csak bandázás, közös játék, valamint hobbi szinten bármit ki lehet próbálni, engedelmes tanfolyamok, nyomkövetés, őrző-védő, terelés, agility, dog dancing, flyball ... Nem kell világbajnoknak lenni, de hobbi szinten bármit lehet csinálni, heti 1 ilyen kutyasulis nap aktív programokkal sokat segítene. Az autót már rég meg kellett volna szoknia.
2022. szept. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Még mindig: munka kutya, munka kell neki. Engedelmes, nyom, őv. Erre találták ki ezt a fajtát. Tessék csinálni. Mellesleg ezt már egy 8 hetes kutyával el szokás kezdeni, úgy szépen rögzül is benne, hogy a munkávan van pörgés, oda tartalékolja az energiáit, egyébként mindig máskor nyugodt, pihenő állapotban legyen. Ezt 8-9 hónapos korukra már tudják a kutyák.
2022. szept. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Munkakutya, a pár naponta agyilag fárasztás az én kutyáimnak sem elég, pedig nem németjuhászok.


Az hogy az öreg nem bír annyit sétálni, kifogás, vidd őket külön. Mindenre van megoldás csak akarni kell.

2022. szept. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én a németjuhászommal panelban lakom, mindennap 4 órát töltünk kint, hétvégénként többet, mindig elviszem a parkba a többi kutyával játszani, ott jól kifutja, kibirkózza magát és többnyire póráz nélkül sétálunk, közben szimatol mindenfele, sokszor magamhoz hívom, tanítom folyamatosan, beszélek hozzá, kérek tőle ezt-azt, meg eldobom sokszor a labdáját, amit mindig ő cipel, szóval nem sima hanem aktív séta a mienk és otthon a nap többi részében nyugodtan elvan a gumicsontjával meg a nagy plüssmedvéjével meg az erkélyen lévő kagylós gyerekmedencéjével és az abban lévő fürdőjátékokkal.

Ő rottweiler mintázatú, 40 kilós, 2 éves fiú, a neve Pajti(az én pajtásom) és 8 hónapos kora óta ivartalanított, nagyon okos, figyel rám és ragaszkodik, játékos, de tisztelettudó.

Szerintem a hozzáállásodban keresendő a hiba, nem szeretsz foglalkozni vele, csak azt akarod, hogy fáradjon el és feküdjön el nyugton és ne csináljon semmit.

16/L

2022. szept. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Amint meg voltak az oltásai, körülbelül 4 hónapos korában vittük oviba. 10 alkalmat volt, utána suliba is vittük, illetve visszük. Nyáron kimaradt a hőség miatt, de még pár alkalmunk van. Vittük kiskora óta autóval, nem szokta meg. Kérdeztem egyébként ott is, hogy mit javasolnak, nem lehet vele mit kezdeni. Gyógyszert is kapott rá, nem hatott.

Nem tagadom, hogy lehet némi hiba a hozzáállásomban, foglalkozhatnék többet velük. De éppen azon vagyok, hogy javítsak ezen. Séta közben a labda nem érdekli (alapjáraton se érdekli annyira) és annyi időm sajnos nincsen mindennap, hogy 4 órát foglalkozzak vele. Más kutyák közé nem tudom vinni, felénk leginkább láncon tartják őket, de a kerítésen kívülre nem mennek soha.

Ezért szeretnék valami olyat, amivel hatékonyabban tudom fárasztani. Itthon, autózás és más kutyák nélkül. Kifogás, nem kifogás, nem opciók. Nem vagyok ettől rossz gazdája, és szeretnék még jobb lenni.

2022. szept. 10. 20:37
 16/16 anonim ***** válasza:

101 kutyatrükk.

Ha a sima labda nem érdekli, akkor frizbi, puller, lézer, snacklabda, zsinóros labda, sípolós/csörgős labda, rögbilabda, focilabda, gumi csirke/kacsa/malac/kolbász, fonott labda, sima vagy sípolós plüss - ezeket is lehet ám dobálni neki, meg egymaga is el tud lenni velük, az udvar leamortizálása helyett, tudod mennyi felé kutyajáték kapható manapság? Biztos, hogy érdekelné valami, több is.

Amúgy a németjuhászokban pont az a jó, hogy annyira figyel a gazdira és imád hülyeségeket csinálni a kedvéért, ami azt jelenti, hogy bármire meg lehet tanítani, mert bármit megcsinál, amit kérsz tőle. Persze nem úgy, hogy kimondását egy parancsot és ő automatikusan tudja, hogy mit jelent. Rá kell vezetni, hogy mit szeretnél tőle. Taníthatod klikkerrel is.

Csak nem értem, miért kell ezt nekünk szájbarágni..

2022. szept. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!