Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van más is rajtam kívül, aki...

Van más is rajtam kívül, aki nem bízik a kutyáknak szánt kész eledelekben?

Figyelt kérdés

Én főzök a kutyámnak, mert félek, hogy mit tesznek a kész kajákba 🤔

Olvastam régebben, mikor még nem volt kutyám, hogy mindenféle rothadó meg szemétbe való dolgot beledarálnak és úgy írják rá, hogy hússzármazék/állati származék vagy pl simán csirke vagy marha vagy szárnyasliszt és az lehet pl toll/csőr/karom/pata/szőr liszt is akár 🤮

Magamnak sem veszek ilyen húskészítményeket meg kész ételeket, csak tiszta alapanyagokat és két lábosban főzök magamnak és a kutyámnak🧑‍🍳

Más is van így? Mert azt mondják a munkahelyemen, hogy paranoiás vagyok, de szerintem a valós félelem az nem paranoia 🙄


2022. szept. 10. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Ami az embernek jó, az nem biztos, hogy a kutyádnak is...pl. nem minden házi koszt jó a kutyának.


Prémium eledelek között válogass neki inkább...nem olcsó, de ha fontos a kutyád megveszed.

Száraz prémium tápot javaslok, mert a fogai tönkre mennek a házi kajától ha nem rág. Ebbe benne van minden amire szüksége lehet neki.


Kérdésen kívüli válasz:


Vagy van több módszer is a kész ételeken kívül kutyáknak..pl. barf (nyers etetés)...stb.

2022. szept. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Hat mondjuk latnad; ahogy a kutyam mekkora elvezettel ragcsal el egy szaritott csirkelabat vagy hogy orakat elvan egy marhapataval...:D

Imadja.


Tehat amugy oszinten szolva engem ez a resze hidegenhagy, ha ilyeneket is daralnak a tapba, mert amugy nem tesz neki rosszat, ha nem csak ezek vannak benne! Nyilvan ha csak szemetbol all a tap, akkor nem is szabad azzal etetni.


En persze premium tappal etetek, pontosan nyilvan nem tudom mi van benne, nem latom, hogy keszul, de azert az osszetevok alapjan nem tunik rossznak (purizon marka, ha erdekel).

2022. szept. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az tény hogy a macskakaja sokszor olyan állatokból készül, amiket elvisznek a dögkútra, hogy a kutyakaja is-e nem tudom.
2022. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Egyetertek. En is fozok es csak alapanyagokat veszek! A kutyamnak es magamnak is.
2022. szept. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az első válasz elég sértő.

"Prémium eledelek között válogass neki inkább...nem olcsó, de ha fontos a kutyád megveszed." - Ha bármi mást merek adni, az azt jelenti neked, hogy nem fontos a kutyám? Ez azért durva.


"A fogai tönkre mennek a házi kajától " - ez is hülyeség, nagy csont rágás tisztán tartja a fogait, erősíti az állkapcsot. Amelyik ismerősöm táppal etet, mind ad mellé rágó csontokat, mert egyik sem rágja meg a tápot.


"Nem minden házi koszt jó a kutyának" - ezt úgy írod, mintha minden kukába való szemét maradékot összeburogatva nekiadnék, miközben pont azt mondtam, hogy emiatt nem bízok a kész kutyakajákban, mert minden szemetet beledarálnak.



De akkor leírom, mit is adok a kutyámnak:

Főtt húsok(pulykacomb, sertéscomb, marhatüdő, csirkezúza) és belsőségek(marha máj, lép, vese, csirkeszív, máj, kacsaszív, pulyka lép, here).

Túró, kefir, joghurt, főtt tojás.

Főtt és nyers zöldségek(főzőtök, sütőtök, cukkini, uborka, spenót, zeller, sárgarépa, cékla, petrezselyem, vágott zöldbab), nyers gyümölcsök(alma, barack, áfonya, málna, szeder, cseresznye, körte).

Főtt barna rizs, köles, hajdina, teljes kiőrlésű zabpehely.

Zöldkagylópor, tojáshéjpor, lenmagolaj és kúra szerűen 8in1 vitality multivitamin, kutya béres csepp.


Tudom, hogy elsősorban genetika, de eddig mind a 6 kutyám (15-25 kg közötti keverékek) megélte a 15-16 évet.

2022. szept. 10. 16:35
 6/8 A kérdező kommentje:
Lemaradt egy fontos tény, sose voltak betegek, 10 éves koruktól évente nézettem teljes vérképet mindnek.
2022. szept. 10. 16:37
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Kerdezonek igaza van: az allkapocs izmai a csont ragasatol maradnak erosek meg emiatt afogak is. Embernek is ragni kell.


Emellett aragas nagyszeru feszultsegoldo embernek es allatnak.


En gabonat nem adok soha a kutyanak se magamnak se.

2022. szept. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De pl itt egy gabonamentes táp: friss, szabad tartású csirek (41%).

Oké, de melyik része? Mert ha azt írja, hogy csirekhús és belsőségek, az tök más, de így, hogy csak csirke, az bármi lehet, akár csirkeszar is, az is a csirke része ....

2022. szept. 10. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!