Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever mellé amstaff...

Golden retriever mellé amstaff vagy amstaff mellé golden retriever? Mindkettő szuka lesz 1-2 év korkülönbséggel. Melyik sorrend a jobb és miért?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm, ha válaszoltok.
2022. szept. 13. 15:05
 1/9 Hovarju ***** válasza:
80%

Szerintem nem számít a sorrend.

Ha úgy érkezik a második kutya, hogy az első már szófogadó, akkor szerintem nem lesz baj.

2022. szept. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az azonos nem miatt az összeszoktatás fontos, mert a nőstény amstaff komoly hierarchiai kérdést csinál az együtt tartásból.
2022. szept. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked lenne esetleg ez mérvadó.a Goldi valamivel könnyebb eset,ha rajta túl vagy könnyebben el tudod dönteni,hogy egy tőle nehezebb esetet be tudsz-e vállalni.
2022. szept. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha első kutyák, először mindenképpen a goldit, egyszerűbb nevelni.
2022. szept. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Előbb a goldi mindenképpen.
2022. szept. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem első kutyánk, mindkettőnknek volt már kutyája.

Összeköltöztünk a párommal és ő goldit szeretne én meg staffit. Sokat gondolkodtunk és arra jutottunk, hogy belefér mindkettő, de először az egyik, aztán 1-2 év múlva a másik, ha az elsőnek a kölyökkorán, alap nevelésén túl vagyunk.

Csak nem tudjuk, hogy volna célszerűbb. Arra gondoltunk, hogy előbb a goldi kéne, ő könnyebben elfogad egy új kutyát, meg a staffi tanulhatna tőle szelídséget. De párom szerint meg a staffi kéne előbb, legyünk túl az ő valószínűleg nehezebb kölyökkorán, meg ha a staffi a nagyobb, akkor talán finomabban bánik a kis kölyökkel, de a kölyök/kamasz staffi lehet, hogy letarolná a goldit.

2022. szept. 13. 18:44
 7/9 A kérdező kommentje:
Természetesen mielőbb ivartalanítva lesz mindkettő.
2022. szept. 13. 18:46
 8/9 anonim ***** válasza:

A Staffi egy örök kihívás,a Goldival viszont át tudjátok gondolni,hogy kell-e az nektek még mellé.

Tudom,tudom most divat báránykának beállítani a többi bull típusúval együtt,de NEM AZ.

Nem fog megtámadni senkit,nem fog neki menni senkinek,mert feltételezem meg lesz nevelve rendesen.De ehhez folyamatos odafigyelés fog kelleni.Ez nem lesz mindig élvezet szemben azzal,hogy a Földi milyen szelíd és mennyivel beszámíthatóbb.


NEM a fajta ellen szól.Nekem is volt.Egyszerűen más kategória,én biztos,hogy a könnyebbel indítanék,aztán ha minden rendben megy vele és továbbra is késztetést érzek egy bull típusúra és arra,hogy 2 kutyám legyen akkor venném meg a Staffit.

2022. szept. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a kutyak habitusatol fugg, van egy amstaffunk meg egy retireverre hasonlito keverekunk. A staff volt elobb, ivartalanitott kan, mivel ismertuk mar milyen kutyakkal, igy mertunk melle vallalni egy szuka kolykot. Amolyan "anyatipus" volt, mindenhova kisergette, tanitotta, finoman jatszott vele, azota is akkora a szerelem, hogy kepesek egy tanyerbol enni. Nalunk igy jott ki a lepes, a masodik kutya nem volt tervben, amikor az amstaff hozzank kerult, de nagyon jo dontes volt.

A ket szuka egyebkent sokszor problemasabb, mint a ket kan, ahogy hallottam sokkal hajlamosabbak az eleten at tarto dominancia fitogtatasra, mig a kanok egyszer lerendezik egymas közt es el van dontve. De eziranyu tapasztalataim nincsenek, mindig ket kulonbozo nemu kutyank volt (ivartalanitva).

Meg az amstaffnak azert joval magasabb mozgasigenye van, mint egy goldennek, ezt tudjatok biztositani neki? Esetleg ami nyugodtabb, kutyabaratabb, de hasonlo fajta, az az xl american bully, őket mar inkabb hobbikutyanak tenyesztettek.

2022. szept. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!