Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya elkapja a veszett...

Ha egy kutya elkapja a veszettséget maximum 14 napon belül hal meg?

Figyelt kérdés
Tehát ennél nem lehet több csak kevesebb? Hónapok pl.Az interneten ezt olvasom. Plusz gondolom ezért van a 14 nap karantén/ megfigyelés amit több helyről hallottam màr.
2022. szept. 17. 12:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
A veszettség nagyon sokáig lappanghat. Ha az első tünetek már jelentkeztek, akkor onnantól gyógyíthatatlan. Viszont Magyarországon a betegség szinte nem létezik, a tetanusztól jobban kell félni harapás esetén. Persze félni akkor kell, ha valaki olyan tűfóbiás, mint én, és nem megy el oltásra, hanem inkább orosz rulettezik 😁 ha elmegy az ember oltatni magát, akkor semmi baja nem lesz. Harapás esetén pedig az állatot karanténba teszik, hogy megfigyeljék veszett-e.
2022. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen igen ez igaz ember esetén! De ugye ha egy ismeretlen kutya megharap az ÁNTSZ 14 napig figyeli meg, nem tovább. Ha hónapokig lappangana gondolom nem csak 14 napig figyelnék.Az internet is az utolsó státuszt 14. Napig írja amikor az állat elhullik. Ezért gondoltam hogy nekik rövidebb a lefolyási idő? Tudom hogy embernél évek is lehetnek.
2022. szept. 17. 13:11
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem, 14 nap alatt kell megjelennie a tüneteknek.
2022. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
“ A harmadik szakaszra már a teljes tompultság és a bénulások fokozódása a jellemző. A száj nyitott, az állkapocs lóg, a bénult nyelv előesik, majd a bénulások átterjednek a törzs és a végtagok izmaira is, végül az állat teljes mozdulatlanságra ítélve a betegség 5-8., ritkábban a 12-15. napján lesoványodva, a lélegző-izmok bénulása miatt elpusztul.”
2022. szept. 17. 13:16
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
Az idézeted arra vonatkozik, amikor már kitört a betegség. Viszont van egy lappangási ideje, amíg tünetmentes.
2022. szept. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%
Egyébként ki az a szadista állat, aki megvárja, hogy a kutya vagy ember egy ilyen betegségben elpusztuljon, és szörnyethaljon? Van pár elég komoly ellenségem, de nekik sem kívánnám ezt a halált. Amint megjelennek a tünetek, és biztos, hogy veszett az áldozat, el kell altatni, és kész.
2022. szept. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Csak akkor nem értem ha valakit egy kutya megharap bármi miatt de “csak lappang” a betegség, miért 14 nap míg megfigyelik? Ezért gondoltam, hogy mikor elkapta a vírust onnantól rögtön.
2022. szept. 17. 13:26
 8/14 anonim ***** válasza:
Kérdező: De honnan tudod azt, hogy mikor kapja el? Nyilván ha tudod, hogy megharapta egy róka, és nem tudni, a róka veszett volt-e, akkor onnantól fogva megfigyeled, onnantól fogva ketyeg a 14 nap.
2022. szept. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8as: Pont ezért lenne logikus hogy elkapástól számítva 14 nap alatt biztosan elhull. Különben megfigyelik épp lappang nincs tünet és szélnek eresztik hogy megharapjon mást? Értitek. De lehet rosszul gondolom.
2022. szept. 17. 13:37
 10/14 anonim ***** válasza:
41%
Hatos vagyok, aki lepontozott, elmondaná, hogy miért tette? Ezek a lepontozók ha veszettek lesznek, inkább kivárják azt a több hét szenvedést, minthogy még az enyhe tünetek idején vége legyen az egésznek? Hagyjuk már
2022. szept. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!