Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanáto...

Milyen fajta kutyát ajánlanátok nekem? 40 éves férfi, anyámmal élek házban. Nincs barátnőm, sem barátaim. Csak a kutya lenne. Nem túl kicsi, nem is nagy, maximum 30 kilós legyen. Napi séta 1 óra, hétvégén több. Kutxasuli is lehet.

Figyelt kérdés
2021. jún. 22. 21:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Kerti lenne, kinti-benti vagy benti?
2021. jún. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Kerti, de este bejöhetne.
2021. jún. 22. 21:25
 3/27 anonim ***** válasza:
36%
Idősebb menhelyi keverék.
2021. jún. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
28%

Akkor így igazából szinte csak a puli, mudi és pumi jöhet szóba…

Meg biztosan van még néhány fajta, de nem hiszem hogy túl elterjedtek.

Puli és mudi tenyésztőből elég sok van itthon…

Pumiból nem tudom.

Puliból a “pörgelóci” kennelt tudom ajánlani…


Ha ezek nem tetszenek, akkor szóba jöhet még a labrador is, kanadai kutya lévén végülis lehet kint tartani… De azért neki már kell egy téglaépítésű, fűthető kutyaház.

Ami 100,000 forintnál kezdődik.

De inkább több.


Ha mondjuk egy ilyet be szerzel, akkor még szóba jöhet pár + fajta.

De a legtöbb kutyafajta nem alkalmas kinti tartásra…


Nagytestű pásztorkutyák azok igen, de olyat nem akarsz.

2021. jún. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
35%
Angol cocker spániel.
2021. jún. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%
Mudinak napi 1 óra séta? Ne viccelj 4-es. A muditartás külön életforma.
2021. jún. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
40%

Ha nincs nagyon sok időd a kutyára, akkor ha éppen úgy adódik, adakozz menhelynek…

De ez esetben ne vállalj onnan kutyát.

Hidd el!

Bármi baja lehet…


Mind szervi, mind pszichológiai problémák előjöhetnek náluk, akár évekkel azután hogy befogadtad.


Akkor pedig nagyon sok idő és pénz kellhet ahhoz, hogy azokat meg tudd oldani…


Ez abból adódik, hogy nincsenek generációkra visszamenőleg szűrve mindenféle betegségre mint a TK-s kutyák.


Emiatt van az, hogy a tenyésztőtől vásárolt kutyánál nagyon sokkal, többszáz-százalékkal kisebb eséllyel jelentkezik probléma.


Ha pedig az megtörténik, a tenyésztő vissza vásárolja a kutyát, akkor is ha már nem aktív.


Menhelyi kutyát meg maximum a menhelyre tehetsz be ismét, de az sokkal nagyobb trauma a kutyának is, meg akkor Te leszel a “gonosz” szóval egész életedben titkolhatod ezt a döntést.

2021. jún. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
68%

"Emiatt van az, hogy a tenyésztőtől vásárolt kutyánál nagyon sokkal, többszáz-százalékkal kisebb eséllyel jelentkezik probléma."


Jellemzően pont a nagyon keverékek egészségesebbek. Egy ismerősöm fajtatiszta, tenyésztőtől vásárolt csodaszép, ügyes, okos kutyájánál nemrég diagnosztizáltak daganatot, és még csak pár éves. Fajtatiszta kutyáknál nincs akkora genetikai változatosság, mint egy keveréknél, így jobban ki vannak téve bizonyos betegségeknek.

2021. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
72%

#6. Ez attól is függ, hogy mekkora a kert…


A mi környezetünkben a pulik és mudik (ez egy kisváros és nagyon sok van) egyik fele SOHA nincs sétáltatva, a másik felül pedig ki van engedve a francba hogy sétáltassa magát…

Szerintem mindkettő szörnyű és valóban a napi 1 órát sem tartom elegendőnek, de ha valóságot nézzük, akkor ez már több mint amennyit a legtöbb kutyás sétáltatja az állatát.

Hát még ha otthon is foglalkoznak velük… Meg kutya iskolába is viszik…

És hétvégén több órát is sétálhat.


Tudom, hogy ez a fórumokon ahol mindenki tökéletes kutyatartó egy nagy nulla, de a valóságban ez már a top 10% itthon.


És ezt úgy mondom, hogy 6 ezer forint/kilós táppal etetem a kutyáim és napi 3 alkalommal sétálnak…A legdrágább lazac és kenderolajat kapják felváltva.

Én még a fórumok tökéletes kutyatartóiból is ki tudok hozni olyan reakciókat, hogy elkényeztetett az állataim és hogy ez már nem normális.


Ennek ellenére, mivel látom hogy a legtöbb kutyának milyen a sorsa a valóságban, azt gondolom, hogy amit a kérdező nyújtani tud a leendő kutyájának, az bőven vállalható.

2021. jún. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
41%

“ Jellemzően pont a nagyon keverékek egészségesebbek. “


Ez egy hatalmas tévhit, amit a prolik puffogtatnak évtizedek óta.


“ Egy ismerősöm fajtatiszta, tenyésztőtől vásárolt csodaszép, ügyes, okos kutyájánál nemrég diagnosztizáltak daganatot, és még csak pár éves. “



Nem reprezentatív minta.



De egyébként mindig mondom, hogy a 150+ kutyafajta közül nem a top 5 legnépszerűbbet kell venni…


Német juhászból vagy Labradorból meg a munkavonalasat és akkor azzal nem lesz gond.

Majdnem minden fajtánál kerülni kell a show vonalat, legalábbis azoknál ahol már ez régebb óta elkülönült a munka vonaltól.


De egy puli vagy mudi sem lesz beteg, az szinte fix.

Még akkor sem ha show vonalas…

2021. jún. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!