Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás, mi a véleményet...

Ivartalanítás, mi a véleményetek? (bőv. Lennt. )

Figyelt kérdés

Van két lány kiskutyám. Az egyik 11 hónapos, fajtiszta beagle. 8 hónaposan tüzelt először. Szerettünk volna kölyköket később, de mostanra annyi mindent hallottunk a kutya daganatokról, hogy képesek lennénk lemondani erről az egészségéért. Viszont, ezelőtt is voltak daganatos kutyák, a melldaganat még fiú kutyáknál is előjöhet, nem függ a méhtől... Altatni sem szívesen altatnám, egy felesleges műtétnek pedig nem szeretném kitenni. A másik kutyusunk 7 hónapos, keverék. Őt nem szeretnénk fedeztetni, de a vélemény az ivartalanításról azonos...

Nem tudjuk eldönteni. Ismerőseink érvei szóltak ellene, meg mellette is. Azz egyik beagle kutyust ivartalanították. Elvesztette a játékos "én"-jét, teljesen magába fordult, és ennek már két éve. Viszont egy másik kutyás társ kedvence pedig felsem vette az ivartalanítást. Pont olyan mint előtte.


Írnátok tapasztalatokat? Főképp olyanok, akik az ivartalanítás mellett döntöttek.

Köszönöm!


2010. szept. 26. 07:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is épp úgy vacilálok mint te, féltem nagyon az altatástól, de a daganaktoktól mégjobban. Meg neki se lenne kellemes a tüzelés, meg én is félnék, hogy letámadja valami kutya az utcán és nem tudok mit tenni. Szerintem mégis ez a kissebbik rossz.
2010. szept. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nha akkor hátha a tanácsok, tapasztalatok után, könnyebben tudunk dönteni mindketten. :)
2010. szept. 26. 08:06
 3/11 anonim ***** válasza:

Beállok a döntésképtelenek sorába.Nekem nagyon vidám,emberszerető, de a fiúkkal rosszban lévő fiú kutyim van, elég nehéz a tüzelési időszakban kezelni, de féltem az elhízástól, mert így -bár 5 éves- szép, arányos, karcsú,vidám labrador-vizsla keverék.

Volt egy német juhászom, őt 9 évesen ivartalaníttattuk, mert a doki azt mondta, attól vannak a végbél vérzési bajai.Aztán a műtét után 5 hónapra májrákban meghalt.Köze nem volt az ivartalanításnak a betegségéhez,csak a doki nemtudása.

Na, akkor mit tegyünk??

2010. szept. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok. Annyi jót meg rosszat hallottam már, hogy nem tudom mi lenne a helyes. Nagymamámék kutyája melldaganatban hallt meg, és nem volt ivartalanítva. A szomszéduk kutyáját ugyan ez a betegség vitte el, de ő ivartalanítva volt. Fogalmam sincs, hogy döntsek, a gazdik körében is megoszlanak a vélemények.
2010. szept. 26. 09:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy az a kutyus az ivartalanítás miatt vesztette volna el a játékosságát, ugyanis a kettőnek semmi köze egymáshoz. Vagy akkor ennyi erővel az összes nő, akinek a méhét kiveszik (elég sok van), akkor mind depresszióssá, életunttá válna? Ugyan már...

Rengeteg tévhit van, amik sajnos nagyon erősen befolyásolják még mindig az embereket. Biztosíthatlak: egy sem igaz, mondom ezt úgy, hogy a saját kutyáim is ivartalanítottak, sőt a családban az összes, legyen az kan vagy szuka, és az összes állatmentő szervezettől örökbeadott kutyát ivartalanítják, mégsem változnak meg a műtéttől! Az én kutyáim sem változtak, viszont rengeteg haszna van:

először is nem gyártok újabb kiskutyákat, van elég a menhelyeken, minden megszületett alom az árváktól veszi el az esélyt, hogy ők is gazdira találjanak.

másodszor, nincs a tüzelés miatt kellemetlenség, kutyatársaságtól megvonás, sem egyéb kínlódás, az év minden napján mindent lehet. :)

a kanunk nem szerelmes, sokkal kezelhetőbb lett az óta.

nem kell félnünk a gennyes méhgyulladástól, sem a prosztata problémáktól, sem sok egyéb más betegségtől.

A kutyáink pedig ugyanolyan játékosak, mozgékonyak, mint voltak, szóval én csak előnyét tudom mondani. Eztán is az összes kutyám ivartalanítva lesz.

Az altatástól pedig nem kell félni és nem fölösleges műtét. Gondolj bele, ha gennyes méhgyulladást kap a szuka vagy a kan valami here vagy prosztata problémát, úgyis meg kell műteni, ivartalanítani kell, akkor pedig lesz altatás... És még mindig jobb ivartalanítani, mert ha baj lesz, akkor az sokkal nagyobb kockázat, mint még a bajt megelőzve megműteni. Az első két nap csak, amíg igazán lábadoznak, az enyémek már a harmadik napon úgy rohangáltak (volna), mintha bennük sem lenne a varrat, úgy kellett rájuk figyelni, hogy csak óvatosan játsszanak. :) Ja, és egyik kutyám sem hízott el, bár az tény, hogy a szervezetük jobban hasznosítja a táplálékot, így kicsit kevesebb kajával is beérik. :)

Meg ez az altatás is olyan tudod, hogy a nyáron pl. az egyik kutyám orrába tokláz ment és csak altatásban tudták kiszedni. Bármikor előfordulhat. Nem kell félni, a kockázat minimális, ha még fiatal kutya és nincs elhízva.

Szerintem ivartalaníttasd bátran őket mielőbb, nem veszítesz vele semmit, csak nyersz! Meglátod, pár nap és már viháncolni fognak, 10 nap után kiveszik a varratot és soha többé nem fognak rá emlékezni a kutyáid!

Drukkolok, hogy jó döntést hozz! :)

2010. szept. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyusunknak(kan)csak jót tett az ivartalanítás.Még akkor viszonylag kicsi voltam,amikor ő kölyök volt és akkortájt nagyon a fejünkre nőtt,agresszív is volt,és morgott ránk mindenért-sőt,anyukámat meg is támadta amiért vissza akarta csalni a szomszédtól,akinek akkor egy tüzelő szukája volt.Így döntöttünk végül az ivartalanítás mellett-és azóta minden sokkal jobb lett!Semmit nem veszített játékosságából,még nyolcadik évesen is rohan ész nélkül,macskát kerget,labdázunk-viszont semmi agresszió nem maradt benne,ahogy a tesztoszteron kiürült a szervezetéből.Persze,amint nőttem és utánolvastam,én is szépen megneveltem-tény viszont,hogy így még egy sétánál sem kell tartani,hogy más kutyák megtámadják,mert nem tekintik innentől kezdve vetélytársnak.Mindenképp ajánlom,egy felesleges alom elkerülése érdekében is,valamint a méhrák is kiküszöbölhető.
2010. szept. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem a kanom van ivartalanítva, pont hogy sokkal könnyedebb, játékosabb azóta, és nem zaklatja fel magát tüzelési időszakban sem. Ha normális orvossal csináltatod, akkor szinte semmi kockázata nincs az altatásnak.


Gennyes méhgyulladása, méhdaganata petefészekrákja biztosan nem lesz az ivartalanított kutyának, és a melldaganat szorosan összefügg a hormonháztartással, pl. azoknak a kutyáknak akik gyakran álvemhesek szinte biztosan kialakul.


A 7 év fölötti szukák 60%-ának van melldaganata, ezeknek a fele rosszindulatú, tehát 7 a 7 év fölötti ivaros szukák közül minden harmadiknak rosszindulatú melldaganata van. Szerintem nem éri meg játszani. De hátha segít a döntésben: www.maok.hu/index.php?pageid=153


A magyar állatorvosi kamara hivatalos állásfoglalása az ivartalanításról.

2010. szept. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, és a táplálékigény valóban csökken, ivartalanítás után ha ugyanannyit adsz neki enni, mint előtte, akkor elhízhat. Tehát kevesebb kell. Nem a műtéten múlik az elhízás, az én kutyám 33 kg volt a műtét környékén, most pedig 26,5.
2010. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
sztem ne ivartalanisd mert lehet h ő is magába fordulna!
2010. szept. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Sziasztok! Mi az ivartalanítás mellett döntöttünk.Még az első tüzelést sem vártuk meg, 6 hónapos boxer.Csütörtökön műtötték,most ugye vasárnap van, és mintha mi sem történt volna! Ugyan olyan eleven, játékos, bújós! Szerintem jól döntöttünk, nem akartunk kiskutyukat, a kutyunak is jobb így. Sokat olvastam erről, mielőtt döntöttünk, orvossal is beszéltünk, más kutya tulajok is támogatták az ivartalanítást!
2010. szept. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!