Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A BARF mióta olcsóbb?

A BARF mióta olcsóbb?

Figyelt kérdés

Nekem valahogy nem jön ki a matek... Tehetősebbek hobbijának tűnik ez is.


Teszem azt nyúlhús 2700 Ft / kg, vagy akár csak pulyka kocka hús is 1900 Ft / kg. Kutyánk 20 kg-ot tartja, 40 deka eledel kéne neki ilyen módon, kétszerre egy nap.


30%-a csontos hús, 30%-a színhús. A színhús részét ha csak pulykából is nézem, 40 x 0,3 = 12 dkg, ami kb. 228 Ft. A csontos hús olcsóbbra kijön ha nem valami "egzotikus" falatot akarok neki adni, mellé a zöldség miegymás, 500 Ft minimum van naponta ha nem több, nyúllal a 700 is lazán megvan.


Ezt ha felszorzom, még ha változatosan is adagolom neki, néha egy kis belsőség, szív máj stb., húszezer egy hónapban lazán megvan.


Ez egy középkategóriás nagyobb kiszerelésű, vagy prémium kisebb kiszerelésű táp ára, amit nem eszik meg egy hónap alatt a táp napi ajánlása alapján.


Nyilván el kell valahova adni a termékeiket, szóval büszkén hirdetik hogy a BARF olcsóbb mint a táp.


Én néztem valamit félre, vagy ez tényleg ennyire "elit" téma kutyás körben, és én mint egyszerű halandó ne akarjak belefogni még kezdő szinten se.


2022. szept. 21. 15:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
42%
Jajj az antibiotikumok (amik bizonyítottan minden húsban benne vannak és károsak), jajj a Spar húsüzem (ami véletlenül sem az országban az egyik legjobb)
2022. szept. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 NTBS ***** válasza:
64%
Nem olcsó.
2022. szept. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Van barfbolt,ott olcsok ahusok. Harendes friss hushoz szokott akutya,akkor a barfbol budos husait nem eszi meg 😂 Tapasztalat.
2022. szept. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
79%

Nem olcsóbb sőt. Én is nagyon szeretném barf szerint etetni a kutyámat.


Kiszámoltam a 22 kg-os kutyámnak kb 40-50 ezer ft lenne havonta a kajája!


Én 20kg tápot veszek 29 ezer ft-ért és 2,5-3 hónapig elég. Nem a csúcskategóriáju táp még így sem! Vettem én hiper szupereket pl Platinum,de nálunk full sovány volt tőle a kutya plusz sokat kakált.


Ettől a táptól napi 3 kaki van, jó kondiban van.


Főzésen gondolkoztam még,mert tápról nagyon leakarok váltani vagy főzni vagy nyers irányba. De sajnos ilyen árak mellett nagyon nem egyszerű :(


Jó hús beszerzési forrásod nincs akkor drágára jön ki.


Na meg ugye ott van,hogy több féle húst több féle állat belsőségét kell váltogati plusz a kiegészítők,hogy ne legyen hiánybetegség. Én mindenre oda figyelnék,de az árak brutál magasak.


Van egy máj-epe problémás kutyám, az ő hepatic tápja plusz a gyógyszerek is sokba vannak. Most havonta csak egy egészséges felnőtt kutya kajájára nincs 40-50 ezrem.


Petchefes főzött menüt szoktam rendelni így azzal szoktam kiegészíteni,hogy mást is kapjanak azért.

2022. szept. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#14 A petchef is drága... ráadásul főzött, nincs olyan jó mint a nyershús.
2022. szept. 23. 12:09
 16/17 anonim ***** válasza:
67%
14 Akkor valamit nagyon rosszul számoltál, mert az én 50 kilós kutyámnak kerül havi 40-50-be a kajája.
2022. szept. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
67%
Ha nincs házi állatod drágább a barf. Nem elég a csak csirke vagy csak pulyka,kell fehér és vörös hús, hal,belsőségek minden változatosan.
2022. szept. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!