Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A BARF mióta olcsóbb?

A BARF mióta olcsóbb?

Figyelt kérdés

Nekem valahogy nem jön ki a matek... Tehetősebbek hobbijának tűnik ez is.


Teszem azt nyúlhús 2700 Ft / kg, vagy akár csak pulyka kocka hús is 1900 Ft / kg. Kutyánk 20 kg-ot tartja, 40 deka eledel kéne neki ilyen módon, kétszerre egy nap.


30%-a csontos hús, 30%-a színhús. A színhús részét ha csak pulykából is nézem, 40 x 0,3 = 12 dkg, ami kb. 228 Ft. A csontos hús olcsóbbra kijön ha nem valami "egzotikus" falatot akarok neki adni, mellé a zöldség miegymás, 500 Ft minimum van naponta ha nem több, nyúllal a 700 is lazán megvan.


Ezt ha felszorzom, még ha változatosan is adagolom neki, néha egy kis belsőség, szív máj stb., húszezer egy hónapban lazán megvan.


Ez egy középkategóriás nagyobb kiszerelésű, vagy prémium kisebb kiszerelésű táp ára, amit nem eszik meg egy hónap alatt a táp napi ajánlása alapján.


Nyilván el kell valahova adni a termékeiket, szóval büszkén hirdetik hogy a BARF olcsóbb mint a táp.


Én néztem valamit félre, vagy ez tényleg ennyire "elit" téma kutyás körben, és én mint egyszerű halandó ne akarjak belefogni még kezdő szinten se.


2022. szept. 21. 15:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem soha nem is volt olcso buli, legalabbis annak biztos nem, aki normalisan csinalja :D


Maximum azok mondjak, hogy olcso, akiknel a barf kimerul a farhatban, csirkeszarnyban, esetleg egy kis majban.

Mert en hallottam mar csodakat, egy tavoli ismerosom pl ezt hivta barfnak, hogy nyersen adott mindenfele csirkereszt.

Hat igy persze, hogy olcsobb.

2022. szept. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Maya Bunnyheart ***** válasza:
91%

Nem olcsó a barf, ha jól csinálod akkor is egy prémium táp árát ki fogod fizetni.


Változatosan kell etetni (az elején csak csirke vagy allergia esetén nyúl) és később kell több féle hús, de nem feltétlenül kell egzotikus húsokat adni.

Az a lényeg hogy legyen az étrendben fehérhúsok/vöröshúsok/halak/zöldség gyümölcs vagy zöldpacal/kiegészítők.


A kiegészítők is kúraszerűen ajánlottak.


Aki azt mondja hogy a barf olcsó az rosszul etet, tehát az illetőnek annyi a barf hogy farhát, esetleg lejárt/romlott húsokat ad (sajnos olvastam már ilyet is)


De így viszont lehet spórolni:


- Találj jó húsforrást, haverkodj össze hentesekkel.


- Vásárolj nagy tételben, de ehhez kell egy nagy fagyasztó.


- Ne barf menüket vegyél mert túl vannak árazva, inkább állítsd össze te a menüt, az elején amúgy is így ajánlott.


- Vannak olyan hentesüzletek ahol árulnak külön a kutyák számára olyan húsokat amik nem megfelelőek emberi fogyasztásra. Ezek a húsok nem romlottak, csupán esztétikailag hibásak (bevérzett csirkemell stb) vagy olyan részek amiket az ember nem enne meg (nyesedékek, szárnyvég stb)


- Esetleg a szupermarketekben leárazott húsok is szóba jöhetnek, ha hamar lefagyasztod őket.


Saját tapasztalat: én azért kezdtem barfozni a kutyámmal, mert a tápoktól/konzervektől (minőségtől függetlenül) sokat kakált, rendszeresen hasmenése volt vagy hányt, nem akart hízni, csúnya volt a szőre. Így nem az volt a célom a barffal hogy olcsón megússzam az etetést, hanem hogy egészséges legyen a kutyám, szerencsére az is.

2022. szept. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem olcsó, nekem a Orijen száraztáp olcsóbban jön ki egy hónapra a 30 kg-os kutyámnál… Igaz, ehhez egyszerre kell 45+ kiló tápot vennem a hivatalos oldalról, de úgy már nem olyan extrém durva a kilónkénti ára mint amúgy.


Mivel még 1 év alatt a kutya, az Orijen Puppy Large tápot kapja és a 4*11.4 kilós kiszerelésnél “csak” 2 578 Ft/kg az ár. Egy 6kg-os zsák esetén pl. 3 416 Ft/kg. Az úgy már drágább lenne mint a BARF.



És ez ugye “szabadon tartott” állatok húsát tartalmazza (nincsenek illúzióim ezzel kapcsolatban, de biztos humánusabb valamivel a tartás mint az iparban és nincs benne antibiotikum)… Ami hátránya, hogy azért mégis csak hőkezelt, veszíthet a minőségéből az elkészítés alatt.


Viszont vannak/voltak ezek a “Freeze Dried” tápok, az Orijennek is volt ilyen (Magyarországon már nem is forgalmazzák), amik a BARF-al hivatottak felvenni a versenyt, de egy nagyobb kutya napi adagja ilyen 5-6 ezer forintra jön ki. Szóval nonszensz… Annál olcsóbb a BARF, de meg kell hagyni hogy a tápos etetéshez képest egy ténylegesen átgondolt BARF étrend az luxus, pláne ha csak a kutya miatt kell venni még egy nagyméretű fagyasztót is.

2022. szept. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
J lenleg belsőségekből sem jössz ki olcsón. Számomra csak a kevesebb ürülék miatt lenne a vonzó (ha tartanék lakásban kutyát), bár azt továbbra sem értem, hogy mi alapján előnyösebb a nyers étel (a csonton kívül), mint mondjuk ha megpárolod.
2022. szept. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%
Úgy lesz olcsóbb, hogy kevesebbet kell költeni állatorvosra, mert nem lesz beteg a kutya. Persze csak ha jól csinálod.
2022. szept. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%
Nem a barfshopokban kell megvenni az előre konyhakészre elkészített csini csomagolásba csomagolt húst, hanem más forrásokból. Akkor vagy annyi, mint a jó minőségű tápok, vagy olcsóbb. Cserébe ha dolgozni is kell vele, legalább tudod biztosan, hogy mit kap a kutya enni, és ő is jobban fogja szeretni, mint a száraz sz@r tápokat. Azt, hogy olcsóbb lenne, nem tudom honnan feltételezi bárki is.
2022. szept. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%

Ha a prémium tápokhoz viszonyítasz, akkor nem sok különbség van.

Emellett a kutyának egészségesebb.

Ez kb olyan, mint az otthon készített jó minöségü étel meg a meki közti különbség

2022. szept. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

“Emellett a kutyának egészségesebb.

Ez kb olyan, mint az otthon készített jó minöségü étel meg a meki közti különbség”


Ez mondjuk nem alapvetés…


Egy jó zsíros, zöldség mentes magyar étel pl. nem feltétlenül egészségesebb mint a mekis kaja.


Különösen ha a hús sem háztáji hozzá, hanem mondjuk a SPAR-húsüzemes… Mert az a hús ugyanannyira tele van tömve antibiotikumokkal mint a mekis hús.


Persze lehet készíteni egészséges kaját is otthon, gondolom erre gondoltál…


De pl. aki a BARF-hoz is ilyen helyekről veszi a húst, vagy BARF shopból (ahonnan a hús emberi fogyasztásra nem alkalmas, ami igen csak énekes mert szerintem nincs valami magasan a léc, az embereknek legálisan eladható húst sem nevezném feltétlenül emberi fogyasztásra alkalmasnak) az szerintem rosszabb mint pl. egy Orijen száraztáp. Mert hiába látod a húst, amit megvettél, az élve rothadó félszemű, “fél agya kint van a koponyából” tyúkot nem látod. Meg azt sem, hogy mivel oltották be , hogy lehessen olyan kis helyen tartani fertőzések nélkül. Az Orijenre meg rá van írva, hogy emberi fogyasztásra alkalmas, szabadon tartott állatok húsából készül. Ami persze lehet hazugság, de az onnantól kezdve komoly bűncselekmény, amit szerintem pl. nem követnek el, mert akkor a friskiesre is simán ráírnák, de nem teszik… Persze a szabadon tartás alatt még mindig nem azt kell érteni, amire egy laikus gondol, nincsenek ezek az állatok sem ténylegesen szabadon tartva, de jogilag meg van fogalmazva hogy ebbe milyen tartási körülmények férnek bele és ha ennek eleget tesznek (ami kötelességük ha ezzel reklámozzák magukat), akkor már az fényévekkel jobb mint az ipari állattartás.


Szóval hacsak nem háztáji állatokból van a BARF menü, ezt az analógiát a mekivel, pont hogy a BARF modellel hoznám. A jó minőségű táp, az ami egészségesebb…

2022. szept. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%

"az otthon készített jó minöségü étel" még véletlen sem "jó zsíros, zöldség mentes magyar étel" - a szöveget nem ártana értelmezni tudni!


Másrészt a háztáji és a spár/tesco közt elég sok köztes minöség van, egyik sem az, amire gondoltam.


De a BARF esetében sem háztáji, bió húsokat adnak!

2022. szept. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
26%

"BARF shopból (ahonnan a hús emberi fogyasztásra nem alkalmas, ami igen csak énekes mert szerintem nincs valami magasan a léc, az embereknek legálisan eladható húst sem nevezném feltétlenül emberi fogyasztásra alkalmasnak)"


Ez tévedés, CSAK AZÉRT nem alkalmas emberi fogysztásra, mert erre nem vizsgálják, cserébe sokkal komolyabb minöségi követelmények vannak, mint egy szupermarketben kapható, embereknek szánt húsokkal szemben.

2022. szept. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!