Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó agilityre? (Bővebben lent)

Tacskó agilityre? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A kutyasuliban a tanárunk azt tanácsolta, hogy vihetném a kutyám agilityre mert nagyon ügyes.

Én személy szerint úgy tudom, hog a tacskóknál inkább kerüljük az agility féle sportokat.

Most akkor kipróbáljuk vagy hagyjuk az egészet?


2010. szept. 26. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ne menjetek, a kutyasuliban felelőtlenül mondták neked!

A tacsi hosszú gerincének megterhelő akár az ugrás (még ha kicsi is az akadály) és a meredekre való fel- és lemenet.

A tacsi kotorék kutyának van tenyésztve, vadász kutya.

Sokan kis termete miatt házi kedvencként tartják, de tény hogy hatalmas a mozgásigénye és mivel rengeteg esze van, a rendszeres foglalkoztatást is igényli.

De nem agilityt!

Ha foglalkoztatni akarod, inkább kotorék-területen tedd.

2010. szept. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem, rosszat tesz a gerincének egyértelműen.
2010. szept. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen én is úgy tudtam, hog nem jó a gerinve miatt, de a tanát mondta :S

Na, de az a lényleg, hogy nem fog agilityzni :D

2010. szept. 26. 14:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Furcsa, hogy egy kutyakiképző ezt javasolta. Lehet, hogy a kutyád ügyes, de akkor sem tenne jót neki.

Biztos hallottál már a tacskóbénulásról...kíméld a gerincét, ha lehet, a lépcsőzést is kerüljétek. Inkább vedd föl ilyenkor.

2010. szept. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vannak sikeres agilityző tacskók, mértékkel lehet velük ezt a gyönyörü sportot üzni de valóban nem a testének való ez a dolog. Az én csapattársamnak is van tacskója, nagyon ügyesek, egy versenyen voltak is már és mi/edzőnk nagyon odafigyel, hogy egy edzés alkalmával mennyit van a pályán a kutya és általában léc nélkül gyakorolják a fordulásokat, kombinációkat, hogy ne ugráljon sokat.


Ha odafigyelnek akkor nem lesz probléma persze ez nem garanciális a kutya erőnlétét is szemügyre kell venni meg sok minden mást is.


Ha neked tetszik a sport, szeretnéd csinálni hát menj és majd az idő során meglátod mi legyen tovább.


http://www.youtube.com/watch?v=5Og56nxVz1s


Ui: mellesleg szerintem az erdőjárás folyamán is több akadály kerül a kutya elé, faágakon kell átugrálnia stb az is van ennyire megterhelő mint ez. Maximum 20 akadály van egy versenyen ebből lehet többször is a kúszó vagy zónás szóval nem kell folyamatosan ugrálnia. Főleg ha szereti is a kutyus akkor pedig miért ne csináljátok. ;-)

2010. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyem meg, alig akart a libikóka átbillenni a kis súlya alatt! :)

Szerintem azonban ha biztosra akarsz menni, hogy semmi baja nem lesz, akkor inkább hagyjátok az agilityt.

2010. nov. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!