Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a Tacskó...

Hogyan szoktassam le a Tacskó Fexterrier keverék kanomat ( most 5 éves) a csirke vadászatról? Ezt volt már a 3. csirke amit kinyírt.

Figyelt kérdés

Ma egy csirkét nyírt ki. Ez a volt a 3. A tyúk/csirkét akkor hoztunk elősször mikor a kutya 4 éves volt. A felnőtt tyúkot nem bántja csal a japán tyúkot illetve a csirkét. Ha ott vagyok nem csak akkor ha a csirke kijön és a kutya akkor érsze veszi és kinyírja. De mikor üldözi és pont akkor megyek ki és rászólok akkor abba hadja és nem kergeti tovább. De amúgy néha leül csirkék helye elé mármint ahol el van nekik kerítva nézi őket és nyüszög.

Hogyan ránevelni arra hogy ha én nem vagyok ott és ki jön a csirke véletlenül akkor se bántsa azt?

Ja és ma meg is ette mert már csak arra jöttem haza hogy csak a csirke feje volt meg.

Csak normális válaszokat kérek!


A válaszokat köszönöm!


2011. okt. 28. 20:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
A terrier és a tacskó is vérbeli vadászkutya, benne van a vérében, hogy elkapja, ami mozog, erről leszoktatni nagyon nehezen(vagy sehogy sem) tudnád. Erősítsétek meg a kerítést, hogy ne találkozhassanak.
2011. okt. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 WatsonSponge ***** válasza:
100%
Szerintem is az lenne a jó megoldás, hogy egymástól elkülönítve tartanád a kutyát és a baromfikat. Nehéz lenevelni egy vadászkutyát a vadászatról. Az ösztön győzni fog. Esetleg még két gyenge lehetőség: Egy alapszintű engedelmességi vizsga után egy haladó engedelmességi vizsga letétele. Második, hogy vegyél egy komolyabb kakast vagy pulykát, az esetleg megvédi a csirkéket, de viszont sérülést okozhat a kutyában.
2011. okt. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

gondolom semmilyen sziten nincs a kiskutya lemozgatva és nem élheti ki vadászösztönét...ha ez nem történik meg akkor sehogy sem fogod leszoktatni róla

ha vadászkutyaként foglalkozol vele megtanítod lábmellett sétálni és parancsra vadászni(vagy pl. labdázni-hiszen ez is a zsákmányösztönhöz köthető tevékenység) akkor eredményes lesz a tiltásod is és a vezetője területén nem fog vadászni

2011. okt. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm! A kutya redszeresen van mozgatva. Minden nap mehet póráz nélkül 1 órát a mezőn a hol kifuthatja magát. Heti 1x Agility + megyünk vele minden hétvégén biringázni ami olyan 6 km kint az erdőn. Labdázni minden nap labdázok vele. Az alapszintű engedelmességije meg van. A tiltó parancsot is ismeri. Itt csak akkor van baj ha a csirke kilyen az udvarra. Amúgy nem tud hozzáférni.
2011. okt. 29. 18:07
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt az ösztönkről van szó

ki mondta, hogy alapengedelmesség számít bármit is, ki mondta,hogy egy vadászkutyának a napi egy óra szabadon szaladgálás elegendő?

Vezetni, irányítani kellene és megfelelő mederbe terelni az ösztöneit amíg ezt nem ismeri fel a gazdi addig csak egy boldogtalan kutyája lesz és egyre több döglött csirkéje...

2011. okt. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk is voltak egy időben csirkéink, de aztán vizslánk meggyőzött róla, hogy nincs értelme tartani.
2011. okt. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát már mi is be akarjuk fejezni mert nem amennyit bele etetünk nem tojok annyi összegben tojást. Szóval amiért meg vesszük neki az ételt rengeteg tojást vehetnénk.
2011. okt. 31. 18:14
 8/14 anonim válasza:
100%
A tacsi vadászkutya, arra tenyésztették ki. Ha már egyszer megkóstolta a csirkefogás örömét, többet nem mond le erről az élményről. Próbált elkülöníteni őket. Semmiképp se alkalmazz drasztikus nevelési módszereket. Nem fognak használni, a kutyát meg csak elvadítod magadtól és a család tagjaitól.
2012. ápr. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Geronimo ***** válasza:
0%
Eloszor is a Foxi es atacsko a legjob vadaszkutya:h miert??:Foxi gyorses mozgekony, a tacsko meg minden kicsi hejre befer mint a roka ahova afeje befert ott a teste is atmegy a 2 kevereke a legjobb vadaszkutya proballd meg azt hogy amikor latja a csirket/nyukot/kakast es el van engedve akkor adj neki 1 gumi csirke/tyuk/kakast vessd elebe es ha mefogja es elkezdi ragcsalni vagy szajaba veszi es elmegy akkor adj neki jutalom falatot ezzel leszokik a mozgo celpontrol aztan csinald ezt de amikor megfogta akkor stzidd meg es emeld meg akezed h higgye azt hogy meg akarod erni d efontoss ne us hozza es ha beevalik es elmegy akkor adj jutalom falatot neki es megvan ha nem mukodik akkor passz nalam bevalt igaz nekem foxim volt de bevalt
2012. szept. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó! Azt mondod, hogy először jutalmazza valamiért, majd egyszer csak hirtelen szidja ugyanazért? Tökéletesen következetes kutyanevelés, gratulálok! Javaslom, olvass el pár kutyanevelésről szóló könyvet, akkor a témát is jobban fogod érteni, és remélhetőleg a helyesírásod is javul egy picikét...

Kérdező! Nem tudom, fenn áll-e még a probléma, ha igen: Ha ül, és nyüszög a csirkék mellett, figyeld, és ha feláll és elmegy onnan, azonnal, abban a pillanatban jutalmazd meg nagyon lelkesen! Ha párszor megcsinálod, meg fogja tanulni, hogy neki jó, ha nincs a csirkék közelében. A foxi is és a tacsi is okos kutya, szerintem gyorsan meglesz. Én a klikker-módszert javaslom, ha még nem ismered, olvass utána, az a legjobb módszer az azonnali jutalmazásra. Sok sikert hozzá!

2012. okt. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!