Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felmegy a kutya az ágyra, ha...

Felmegy a kutya az ágyra, ha nem vagyok otthon. Tudok ezzel valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Pontosan oda, ahol én fekszem (a párnámra kb). Sosem mehet fel, ha otthon vagyok, és nem is próbálkozik.

Ez a viselkedés negatív lehet, úgy értem, lehet köze ahhoz, hogy pl át akarná venni a falkavezér szerepet, vagy ilyesmi? (Egyébként jó kutya, kb sosem próbálkozik ilyenekkel) vagy csak simán azért csinálja, mert hiányzok neki, vagy tudja, hogy egyedül van és megteheti?

Érdemes-e valahogy szidni emiatt, vagy tudok valamit tenni az ügy érdekében, azon kívül, hogy telepakolom az ágyat, vagy kizárom a szobából?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2022. szept. 24. 20:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
80%

4#

"nem ember, hogy gondolatai legyenek"


De, gondolkodik a maga szintjén. Ennek köszönhetően tanítható, megvan bennük a tanulás képessége el tudja dönteni, hogy adott szituációkban mit tehet és mit nem. A saját értelmi szint vertikumában hoz döntéseket. Ilyen döntés az is, hogy ha otthon a gazdi nem megyek fel, következménye van. Nincs otthon a gazdi nyugodtan ott héderezhetek az ágyon, mert nincs következmény.

Ez átverés, még ha ezt nem is így éli meg a kutya. De ki ne látott volna már megszidott kutyát megszeppent "bűnbánó" ábrázattal?


Ha valami kellemetlen meglepetés éri ilyenkor, tehát amikor nincs otthon a gazdája és próbálkozik, akkor nem megy fel többet.

Macskáknál nagyon jól bevált a mozgásérzékelős kisállatrisztó spray.

Macska megközelíti a tiltott helyet, spray ráfúj (levegőt) és megijed, úgy, hogy többet (egy darabig ) nem akar az asztalra stb... menni

Kutyánál ez nem biztos, hogy működne, mert lehet a kutya még szét is szedi az egyébként nem olcsó szerkezetet, ha az ráfúj egyet.


Még jó, hogy az emberi gondolkodástól ez különbözik,

2022. szept. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
51%

11

"Nem ember, hogy ILYEN gondolatai legyenek"



Ha már idézel, akkor pontosan. Nem, nem várható tőle emberi gondolkodás...

2022. szept. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 NTBS ***** válasza:
76%
Csukd be a szobaajtót.
2022. szept. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
62%

Nem azért csinálja mert falkavezér szerepre akar törni,akkor az orrod előtt ugrana fel :)

Valószínű a szagodat szeretné ott jobban érezni amíg elmész.

Van kutyaágya? Ha nincs vegyél és tedd bele egy régi pulcsid,előtte aludj benne pár napig.

2022. szept. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!