Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felmegy a kutya az ágyra, ha...

Felmegy a kutya az ágyra, ha nem vagyok otthon. Tudok ezzel valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Pontosan oda, ahol én fekszem (a párnámra kb). Sosem mehet fel, ha otthon vagyok, és nem is próbálkozik.

Ez a viselkedés negatív lehet, úgy értem, lehet köze ahhoz, hogy pl át akarná venni a falkavezér szerepet, vagy ilyesmi? (Egyébként jó kutya, kb sosem próbálkozik ilyenekkel) vagy csak simán azért csinálja, mert hiányzok neki, vagy tudja, hogy egyedül van és megteheti?

Érdemes-e valahogy szidni emiatt, vagy tudok valamit tenni az ügy érdekében, azon kívül, hogy telepakolom az ágyat, vagy kizárom a szobából?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2022. szept. 24. 20:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Akkor tudsz tenni ellene, ha valami kellemetlen meglepetés éri ha felugrik. Sajnos konkrét ötletem nincs, de szerintem simán csak átver mert jól érzi magát ott, nem keresnék további mögöttes tartalmat
2022. szept. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Becsukod a szoba ajtót és nem tud felmenni.
2022. szept. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Maya Bunnyheart ***** válasza:
90%

Attól hogy felmegy az ágyra még nem akar falkavezér lenni, nem kell mindenben a dominanciát lesni.


Több oka lehet annak hogy felmegy:


- az ágyadban érzi legjobban az illatodat ezért ott érzi magát a leginkább biztonságban.


- kényelemre vágyik, vagy fázik.


Az én kutyám is amióta hűvösebb van, sokszor az ágyamban fekszik/alszik. Éppen most is. 😃

2022. szept. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

"Ez a viselkedés negatív lehet, úgy értem, lehet köze ahhoz, hogy pl át akarná venni a falkavezér szerepet, vagy ilyesmi? "


Nem.


szerintem simán csak átver mert jól érzi magát ott"



Nem ember, hogy ilyen gondolatai legyenek...



Szimplán hiányzol neki, hiányzik a gazdi és ott érzi az illatát, ami számára megnyugtató míg nincs otthon. Semmi több. Tanult kiképző mondta ezt nekem, mert a mi kutyánk pl ugyan ezért magához vesz néha 1-1 zoknit, sosem szedi szét, csak az ágyába viszi magának és alszik vele.

"

2022. szept. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
A mi kutyánk pontosan ilyen karakter. Nem mehetett soha bútorra és előttünk nem is próbálkozott, máshogy sem feszegette a határokat... de ha nem voltunk otthon, az ágyunkban aludt. Addig csinálta, míg fiatal kutya volt (az első 1-2 évben), mi pedig sokat dolgoztunk. Leszokott róla, ahogy idősödött és több időt is töltünk vele. Teljesen biztos vagyok benne, hogy azért csinálta, mert ott érezte magát "a közelünkben", biztonságban. Esetleg ha állítasz be kis házi kamerát, aminek látod a képét a telefonodon és bele is tudsz beszélni, távolról is rászólhatsz... Ez jutott eszünkbe anno, de végül nem próbáltuk ki. :)
2022. szept. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Miért kell mindent dominanciához kötni? Szó sincs ilyesmiről.

Szeret téged, érzi az illatodat, és nem utolsó sorban kényelmes az ágyad.

2022. szept. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Az lett lepontozva, aki leírta az igazat.

Gratulálok.


Nem kell túlgondolni, keresi a szagodat, mert te vagy neki az Isten.

A kutya az ilyen. Kéretik szeretni a gomborrút.

Puszedli

2022. szept. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
5%

"Miért kell mindent dominanciához kötni? Szó sincs ilyesmiről."


Ugye nincs kutyád és nem is tervezel tartani?

2022. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
6%

Ez a tisztelet hianya .

A tiszteletet nem erdemes kovetelni. Azt csak kierdemelni lehet.


A kuuya automatikusan nem fexik a helyedre,ha be vannak tartva a sorrendisegi szabalyok. Te valszeg vmit nem ertettel meg beloluk . Ezen dolgozz.

2022. szept. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Zárd ki a szobából, ha zavar. Az egyedüli engedelmességet nagyon nehéz vagy nem lehet még a legjobban képzett robotkutyáknál is elérni. Ez nem dominanszizé, nem sorrendes meg egyéb elavult dolog. Egyedül otthon ott érzi magát biztonságban, ami egy kellemes, kellően szagos kis hely-az ágy. A kutyával való együttélés nem mindig a kutyától vár alkalmazkodást, van, amikor a gazdinak kell- vagy elfogadja, vagy akkor tessék becsukni az ajtót.
2022. szept. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!