Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom hogy melyik...

Honnan tudom hogy melyik fajta illik hozzám a legjobban?

Figyelt kérdés

Ami szóba jöhet:

Dalmata

Yorki

Kaninchen tacsi

Cocker spániel


Tudom, nagy a szórás. A jellemüket nagyjából ismerem, de saját tapasztalatokat is szívesen olvasok. Esetleg ti melyiket preferáljátok jobban.



2022. szept. 27. 19:13
A kérdező szavazást indított:
Dalmata
Yorki
Tacsi
Spániel
10 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Dalmata hatalmas mozgásigényű fajta. Futattni kell rendszerek.


A spániel is nagy mozgásigényű és a szőre nagyon macerás. Minden beleragad, érzékeny a szemük és a fülük is.


A yorkshire terrier is mozgékony, pörgős fajta, de nem egy dalmata szintű kutya, könnyű lefárasztani. Havonta kozmetikát igényel.


A tacskó makacs, önfejű, de érzékeny fajta. Szeret a saját feje és orra után menni. Kell hozzájuk határozottság, de okos kutyák. Közepes mozgásigényűnek mondanám. Nem lépcsőzhetnek.


Én a tacskót választanám, mert tacskó keverékem van :D

2022. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ment a zöld pacsi, köszönöm 🥰

Várom a többiek véleményét iis

2022. szept. 27. 20:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én spánielt vagy tacsit mondanék. Az első nagyon jól jellemezte őket, így én csak annyit tennék hozzá, hogy innentől te döntöd el, hogy melyik illene jobban hozzád.

Nekem van tacsi meretű rövid szőrű kutyám is, a természete is hasonlít a tacsihoz, bár utcáról fogadtuk be kölyökként, de nem hiszem, hogy lenne benne tacskó; de van spániel méretű is, hosszú szőrű, és kinézetre 100% hogy szebb🤷‍♀️ Ezen kívül én jobban is szeretem a nagyobb testű kutyákat, de a sors úgy hozta, hogy mind2 kutyám kisebb testű lett

2022. szept. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A dalmatának hatalmas a mozgásigénye és az átlagnál könnyebb "elrontani" és előfordulhat, hogy más kutyákkal (és kicsit az emberekkel is) szemben aggresszív lesz.


A yorki kis-közepes mozgásigényű, egy teljesen más életformát kíván a tartása, mint egy dalmata tartása. Kozmetikázni kell, cserébe nem hullik a szőre. Mivel pici, a gazdik hajlamosak túlfélteni, elrontani és nála is kijöhet az agresszió.


A tacsinak közepes vagy valamivel nagyobb a mozgásigénye, attól is függ, hogy milyen vonalból, melyik méretet választod. Mivel kotorékebek eredetileg, ezért kicsit makacsak, de hatalmas formák, "van humorérzékük". Őket is fontos szocializálni.


A spániel jó helyről egy angyal, mindig boldog, munkára kész, mindenkit szeret és lesi a gazdi gondolatait, viszont nagy a mozgás és feladat, munkaigénye, amit illik kielégíteni.


Én biztos, hogy a spánielt választanám :)

2022. szept. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!