Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki mit ajánl illetve nedves...

Ki mit ajánl illetve nedves tápot adhatok e mellé? Kinek mi vált be és miért? Köszönöm mindenki válaszát előre :)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Október 15.-től baba tacsi gazdi leszek. Nagyon sok tápnak utánna néztem már elolvastam a beltartalmukat is és más gazdik véleményét is figyelembe vettem de nem tudok dönteni hogy mi lenne neki a legjobb. Az 100% hogy gabona mentes tápot szeretnék.



2022. szept. 29. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Nedves táp felesleges, fogkövesít és max válogatós lesz a kutya. A változatosságot én úgy oldom meg, hogy mindig más jutalomfalatot kapnak, ha tréningezek (a sima boltitól kezdve, a megfőzött húsokon, virslin átt, a különböző szárított állatalkatrészekig mindent).


Egyre több kutyástól hallom, hogy a gabona nem feltétlen mumus. Én megkérdezném a tenyésztőt, hogy mivel etet, szerinte melyik táppal érhető el a legoptimálisabb növekedés a fajtának. Amúgy, hogy mondjak is valamit: purizon.

2022. szept. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Amikor elhozod utána 1-2 hétig úgyis azt kell kapja, amit a tenyésztőnél evett (megkönnyíti a környezetváltást, ha ugyanaz marad a táp), ami ha egyébként egy jó táp, egészségesek tőle a kutyái, jó tapasztalata van vele, akkor nem is kell feltétlenül váltani. Nem minden kutyának a legjobb a "legjobb" táp, valakinek ez válik be, valakinek az. Ha a tenyésztő elégedett az adott táppal én biztosan azzal tennék először próbát.


A nedves táp tényleg felesleges, még a legdrágábbak is silány minőségűek, ár/érték arányban egyáltalán nem érik meg, tele vannak ízfokozóval, tartósítószerrel, állagjavítóval, ráadásul ahogyan az első válaszoló is írta, könnyen lehet fogköves és válogatásra hajlamos tőle a kutya.


Én azon az állásponton vagyok, hogy ragadozónak nincs szüksége gabonára, nem olyan az emésztőrendszere, hogy azt tudja hasznosítani, vannak esetek, amikor indokolt, de egészséges kutyának nincs rá szüksége, így én is a gabonamentes tápokat preferálom.

A másik szempont a hidegen sajtolás, szerintem az természetesebb eljárás, mint az extrudálás, ezért én inkább azok között szeretek válogatni. Ezek közül nekem az alpha spirittel van jó tapasztalatom, 85% hústartalom, gabonamentes, nem pellet, mint a lukullus vagy a markus mühle, ráadásul apró szemű, így tacsinak is jó lehet.

2022. szept. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Platinum a kutyatápok királya.
2022. szept. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Milyen árkategótiába keresel?

A legjobbak közé tartozik az Naturavetal(hidegen sajtolt),Platinum,Farmina N&D,de ezek elég drágák.

Nagyon jó még a Lukullus,Markus-mühle (ezek hidegen sajtoltak),Purizon,Wolf of wilderness,Greenwoods.

Ezek valamivel olcsóbbak.

Remélem tudtam segíteni! 🙂

2022. szept. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszöm szépen aki segített és tanácsot adott!😊
2022. szept. 30. 12:32
 6/7 kovibriii94 ***** válasza:

Szia!

Én az Eukanubát javaslom, nekünk nagyon bevált. A mi kutyusunk, szárnyas és gabona mentes kosztot van.

2022. szept. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Brit care.

Azért nem írok többet, mert már mindent leírtak.. 😁😁

2022. okt. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!