Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fordított pórázhúzás probléma,...

Fordított pórázhúzás probléma, van valami megoldás? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van egy fél éves westiem, olyan lassú mint egy reumás csiga. Nem azért lassú mert nem merne sétálni, hanem mert bambul állandóan, ha meglát egy embert, leül és úgy néz rá, mintha életében először látna ilyet, addig néz mindenkit míg el nem tűnik, aztán ha el is indul, akkor is csak tötyörög, az égvilágon mindent megszagol (ami nem is lenne baj, tudom neki ez szórakozás, de az előző kutyáim is szaglásztak össze-vissza mégis alig bírtam őket utolérni) szóval egyáltalán nem lehet vele haladni, ami engem borzasztóan idegesít és amikor már nagyon ideges vagyok, akkor elkezdem vontatni magam után és megyek a saját tempómban. Tudom, hogy ez így nem jó, azért kérdem, nincs-e valami ötlet, hogy lehetne rávenni, hogy tempósabban sétáljon. Már próbáltam, hogy levettem róla a pórázt és elkezdtem futni, hátha megijed, hogy ott hagyom és szalad utánam, hát vagy nem ijed meg és megy tovább ellenkező irányba, vagy fut egy ideig aztán leül és néz utánam. Ez nem jött be és nem is merem gyakran csinálni, mert közel van egy forgalmas út.
2010. szept. 26. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Na erre kiváncsi vagyok, az enyém is ugyanezt csinálja. Bambul, szaglászik, csak menni ne kelljen. Lehet lusták gyalogolni :D
2010. szept. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Erre nem tudok mit mondani :))

Az én kutyáimat alig bírom utolérnixD

2010. szept. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ilyenről még nem is hallottam: O

az enyémet utol sem lehet érni pedig elég kis testű. (yorki)

2010. szept. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem nem te vagy a falkában a falkavezér, hanem a kutya...
2010. szept. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Már vártam mikor szólal meg valaki a nagy falkavezérséggel:))))
2010. szept. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha nem akar menni és az elenkező írányba fordul és megy akkor ne néz hátra és hívd max 2 x hogy gyere ha nem jön akkor szép lassan útána mész persze nem bántod vagy ilyesmi és nem kiabálsz vele csak erélyesen le szídod és rá rakod a porázt és nem kell vónszólni ha nem jön probáld meg valami nagyon finom futi falattal pl:főtt máj,sajt,párizsi vagy valami hasonló vagy akár nagyon jó fajta kutya juti falatt és így csalogatod és ha akár 1-2 lépést is tesz arra merre te akarod akkor ad oda neki a jutifalatott.ennek be kell válnia,amugy meg nem te vagy a falka vezért.falkavezérség:1,te ment ki/be az ajtókon,kapukon,2 csinálj úgy mintha te ennél a kajájából és le teszed neki el kezd enni ekkor el veszed "eszel"belőle és megint vissza teszed vagyis te bármikor el veheted tőle a ennit,innit,3 csak te etesd így csak tőled ogadhatja el és igy tudja hogy te vagy a falkavezér.majd ha kérdésed vam még akkor írj privit:)sok sikert:D
2010. szept. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez tök egyszerű, húzd csak magad után, aztán egyszercsak lelesik neki, hogy kényelmesebb lenne ha a te tempódban menne.
2010. szept. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jót mosolyogtam a megfogalmazásodon a leírásban. :)Teljesen magunkra ismertem: Az én westie-m 5 hónapos, dettó ugyanez a problémánk... :S Kb. egy hónapja én is feltettem ugyanezt a kérdést, de sajnos hasznos válasz nem érkezett :S, úgyhogy várom a lehetséges megoldásokat én is, hátha talán most valaki tud valami okosat.
2010. szept. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

indulj el határozottan egy másik irányba, és szólj neki, hogy "gyere" ha nem megy egy apró pórázrántással jelezd neki a helyes irányt (csak annyit ránts rajta, hogy tegyen feléd pár lépést)-nyakörvet használj és ne hámot!

...és valóban a hierarchikus rendben nem stimmelnek a dolgok...minden probléma visszavezethető ide!

Szal a vezető dönt a követő meg követi.

Te döntöd el mikor, hova, hogyan, kivel, mivel, mikortól és meddig!

Ha a kutyust hagyod dönteni az nem öröm számára-hacsak nem érezheti, hogy erre is tőled kapott engedélyt:)))

2010. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos neked kell megtalálnod a felpörgetés módját, erre nincs tuti recept egyetlen kutyánál sem. Dumlj, ugrálj, bíztasd, vedd elő a legmókásabb hangod, és ha szépen jön, akkor mindig dícsérd, jutalmazd. Ha nem tudod magadon tartani a kutyád figyelmt, akkor később komolyabb gondod is lesz.
2010. szept. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!