Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire terrier probléma...

Staffordshire terrier probléma . Valami megoldás?

Figyelt kérdés
staffordom állandóan felugrál a vendégek fejéig, és állandóan összenyálazza őket..és akik jönnek hozzám , már kicsit idegesíti őket.rám nem ugrál , csak azokra akik ritkán jönnek. utána bejön a lakásba és ott sem haggya békén őket. szintúgy ugrál, nyalakodik. elég nyálas tud lenni. hogy szoktathatnám le erről? furcsa mert mondom velem nem csinálja csak akiket rikán lát..
2010. nov. 28. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Szólj rá hogy nem szabad, vagy küldd a helyére.

Ha jól nevelted, szót kéne fogadnia.

2010. nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ha már a nevelésnél tartunk, iskolázott a kutya. ez az egy dolog van , amiről nembír leszokni...
2010. nov. 28. 13:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Tehát ha rászólsz, akkor sem hagyja abba? :-O
2010. nov. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Neked kell ezt a procedúrát irányítanod. Ha a kutya elkezdi a cirkuszt, akkor megfogod és kivezeted egy külön helysége (pince,kazánház). Kb fél óra után visszaengeded a vendégek közé, és ha megint elkezdi újra vissza a helységbe.

Eleinte elég vicces és fura lesz, de beválhat. Akár más ismerőst is áthívatsz próba gyanánt.

Azt kell tudnod üzenni a kutyának, hogy ezt a viselkedést nem tolerálod.

Veled azért nem csinálja, mert te dominánsabb vagy nála.

2010. nov. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nagyon hebrencs...mindenkit egyből szeretni akar, ahogy belépnek az ajtón..van aki örül ennek, van aki nem..igazábol azt csináltam vele, hogy amikor elkezdett ugrálni a vendégre, mondtamneki hogy nemszabad, és kiküldtem..meghuzta magát, aztán újra visszajött..eljátszottuk ezt jópárszor..úgynézki soha nem szokik le róla..igazábol ő így mutatja ki a szeretetét , és hogy örül szerintem..és ha úgyvan ahogy gondolom , akkor nem is fog róla leszokni.
2010. nov. 28. 13:26
 6/9 A kérdező kommentje:
pl mamámat látja a legritkábban..2-3 havonta egyszer..és ő már 65 éves..tehát ő nemnagyon örül annak ha egy 30 kilós izompacsirta rátámaszkodik és nyalogatja a fejét..
2010. nov. 28. 13:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Hiába iskolázott, ha otthon nem használod a tanultakat. Egyszerűen helyben maradást kell vele végrehajtatnod addig, amíg nem engeded, hogy felálljon. Tanítsd meg neki, hogy csak akkor kap simogatást bárkitől, ha elé ül, vagy fekszik annak, akivel találkozik.
2010. nov. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Küld el a heylére, helybenmaradásos parancs amit ugyebár tud. Ha nem marad ott mégegyszer szólj rá eréjesen hiszen te vagy a falkavezér, neked kell engedelmeskednie.
2010. nov. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy rendőrkutyás kiképző javasolta anno:


Ha vendég jön a házba, a kutyára pórázt kell rakni.

Amikor belép a vendég, a kutya örömébe ugrálni kezd, akkor te a pórázt megrántod, és mondod, nem szabad, vagy nem ugrik. De fontos, hogy akkor jól berántod amikor ugrani akar. Ha nem ugrik akkor még juti falatot is kaphat.

A póráz addig szükséges amíg, ugrál a vendékekre.

Remélem segítettem.

Sok sikert!

2010. nov. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!