Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarnak megtámadni a...

Miért akarnak megtámadni a kutyák? Lehet összefüggés egy betegséggel?

Figyelt kérdés

Régen nagyon szerettek engem a kutyák. Mindig ahol laktam, a környéken az összes kutyussal jóban voltam, simogattam őket, beszélgettem velük.

Mostanában azt vettem észre, hogy a kutyák acsarkodva támadni akarnak engem. Ma is ahogy mentem az úton, szembe jött egy kutyasétáltató és a kutyája rám akart támadni. Kerítés mögül dühösen ugatnak.

Lehetséges, hogy azért van ez, mert nagyon meghíztam és cukorbeteg vagyok, vagy talán más betegségem is van, amit én nem is tudok, de a kutyák megérzik? Lehet összefüggés a kettő között?


2022. szept. 30. 08:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy már a kutyák is fat shamingelnek?
2022. szept. 30. 08:19
 2/11 anonim válasza:
92%

Nem.

Ellenben a kérdésed alapján elköltöztél. Nem nagy kaland, hogy az idegen kutyák ellenségesek az idegenekkel.

2022. szept. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De régen mindegy volt hol laktam, most meg már jó ideje itt lakom és egyre rosszabb a helyzet...
2022. szept. 30. 08:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát most lehet hátborzongató lesz, amit írni fogok, de apám sógorával volt ilyen, hogy támadták a kutyák (nála amúgy a saját kutyái)... Mikor ez vérig ment, elaltatta őket, de tény, hogy érezhettek valamit, mert rá egy 3/4 évre (igen, 8 és 1/2-9 hónapra) rákban elment (és ez olyan 25 éve volt kb., szóval nem mostanában).
2022. szept. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A cukorbeteg embereknek is van azt hiszem valamilyen jellegzetes szaguk, amit a kutyák érezhetnek. Akár emiatt is lehet.. legalábbis szerintem.
2022. szept. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák álítólag érzik az emberi test által kibocsátott szagokat (pl izzadság formájában, más lesz a verejték szaga) amikor beteg embereken éreznek. Ezt már kikutatták, hogy a kutya kiszagolja a rákot... Namost ez sok ismerősömnél nem mutatkozott, de szerintem van valóságalapja.
2022. szept. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Milyen kedves hely az internet, felteszel egy kérdést, és a válasz, hogy rákos vagy :D Nyugi, engem kisgyerekkorom óta utálnak a kutyák, és nincs betegségem.
2022. szept. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, csak amiatt van ez hogy új helyre költöztél és így azok a kutyák még nem ismernek meg, ezért probalnak rád támadni.
2022. szept. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is voltam elhízott, és cukorbeteg is vagyok, de nekem sosem volt ilyen problémám. :D Ez leginkább csak egy véletlen. Vagyis, az, hogy vannak kutyák, akik a kerítés mögül ugatnak, az nem meglepő. A mi környékünkön is vannak olyan kutyák, akik mindenre, mindenkire ugatnak.


Illetve az, hogy egy pórázon levő kutya ugat rád, az is sok minden miatt lehet. Például az én kutyám fél az esernyőktől. Ha lát egyet valakinél, akkor elkezd ugatni, de valójában fél, csak bátornak akar tánni. Vagy például tegnap is, sétáltunk, és egy bácsi húzott maga után ilyen kerekes kistáskát. A kutyám ugatott, de az nem a bácsinak szólt. A kutyám fél a babakocsiktól/bármilyen kerekes dologtól. Igazából eddig egyszer volt olyan, hogy a kutyám random elkezdett valakire ugatni. Sétáltunk, a kutyám megállt, és hátranézett, és csak bámulta a mögöttünk levőt, majd elkezdett ugatni. Na, az nekem is kínos volt, mert a kutyám nem akart tovább menni, csak ott bámult és ugatott. De az az adott férfi is azt hiszem dohányzott, én is éreztem rajta a szagot, szóval lehet a kutyámnak is az volt a problémája.


A lényeg az, hogy az én kutyám például félős. Még attól is megtud ijedni, ha valaki nagy táskákat cipel a kezében. Szóval lehet, hogy séta közben megijed valamitől, és azzal próbálja ezt leplezni, hogy ugat, mint a fene, de attól még nem agresszív, nem támadna meg. Sőt, ha szabadon lenne és otthoni környezetben, akkor a hátára feküdne és hagyná, hogy a hasát simogasd, csak pórázon járatja a száját.


Szóval szerintem sok minden lehet amiatt, hogy egy kutya megugat, nem feltétlen kell úgy lenni vele, hogy "ugatnak, mert utálnak".

2022. szept. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Simán csak az is lehet, hogy ahova most költöztél, ott nem nevelik a kutyákat, sajnos sokan vesznek magukhoz kutyát úgy, hogy még egy szobanövényt sem bíznék rájuk. Oké, erősebb a szaglásuk, de egy betegségre még képzetlen kutya sem reagál agresszíven. Alkoholistákra, akik dülöngélve mennek, és azt sem tudják, merre van előre, igen, az más.
2022. szept. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!