Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyának főzni...

Kistestű kutyának főzni mennyibe kerül havonta?

Figyelt kérdés
Két kistestű kutyám van (3 és 5 kg), 20-25 ezer havonta nekik a táp, de szeretnék főzésre átállni, mert mikor Petcheffel etettem, teljesen rendben volt a székletük, a tápok közül egyik sem üti meg ezt a szintet. Rendszeresen megy a hasuk tőle, pedig szuperprémiumokat próbáltam. Viszont a Petchef két ilyen kicsi kutyának havonta 45 ezer forint, amit nagyon sokallok. Ha otthon főzök nekik (hús, belsőségek, rizs, zöldségek, joghurt, tojás), mennyivel számoljak havonta?

2022. okt. 3. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha van eszed, a saját adagodból adj neki/abból főzz többet!
2022. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Az otthoni főzést sem úszod meg olcsóbban, ha jól akarod csinálni. Pluszban egy csomó időd is rámegy. Utána kell olvasni (ez több időt visz el, mint gondolnád), megtalálni a legjobb alapanyagokat, vásárolni, főzni, adagolni.
2022. okt. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2 nem az a lényeg, hogy olcsóbban megússzam, sőt gondolom valamivel drágább is, csak érdekelne, hogy mennyivel. Mert nem mindegy, hogy havi 25 vagy 50 ezer.


Időm is van rá, gondolom megfőzni a husit körettel meg zöldségeket szeletelni hozzá azért nem egy nagy feladat🤣Alapanyagokból pedig nyilván ugyanazt venném, mint magamnak, ez sem fog extra időt elvenni (persze ha tudtok tippet, hogy hol lehet olcsóbban húst venni kimondottan kutyának, szívesen fogadom).

2022. okt. 3. 11:50
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyébként azért is ajánlom ezt másoknak is, mert egy ismerősöm így eteti a kutyáit, a 15 és 16! éves nagytestű kutyái olyan szépek és úgy szaladgálnak, hogy én 5 évesnek tippeltem volna őket. Ennyit számít, ha nem táppal, hanem igazi étellel vannak etetve.
2022. okt. 3. 11:52
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Hat ez inkabb genetika is, mert az en 14 eves tapos kutyam is letagadhatna 5-6 evet legalabb.

Persze, jo dolog a fozes,de nem kell szerintem annyira isteniteni es nehez is jol csinalni.

Na meg persze nagyon oda kell figyelni es heti tobbszor is kell valami ragokat adni a kutyanak, mert ha csak puha kajat eszik, az nem tesz jot a fogainak.

2022. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
50ezer havonta???Jólvagy??
2022. okt. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

2 ilyen kis súlyú kutyának a napi mennyisége összesen kb. 300gr barf étrend szerint.


Arányaiban (kb):

130gr csontos hús

110gr hús

30gr belsőség (máj, lép)

30gr rost (zöldpacal, zöldség)


Ezek alapján ki tudod számolni, hogy egy hónapban mennyi alapanyagra van szükség. Árat nem könnyű mondani, mert függ a kiválasztott állattól (nyúl, kacsa, csirke, hal, birka, ló, vad, stb...).

2022. okt. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 szuper, köszi a választ! :)
2022. okt. 3. 12:50
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Most komolyan!? Mi számoljunk helyetted!?

Kiszámolod a napi adagot, beszorzod 30-al és kész. Nem?

2022. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 nem ki kell számolni, hanem mondjuk olyanhoz szól a kérdés, aki így eteti a kutyáját és megírhatja, mennyit költ rá. Ha te nem ilyen vagy, akkor ne kommentelj, főleg ne ilyen paraszt stílusban.
2022. okt. 3. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!