Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én veszem zokon vagy ez...

Csak én veszem zokon vagy ez így normális?

Figyelt kérdés

Jól nevelt kutyám van, ennek ellenére sokan azzal húzzák az agyamat, hogy passzív agresszív kifejezésekkel illetik.


Ilyenekre gondolok, hogy "szeretnivaló kis dög", "vadorzó", "harapnivaló aranybogaram" és hasonló cifra kifejezések. Nem szoktam szólni érte, de irritál, így inkább hamar odébbállunk. Aki ismer, annak elmondom, hogy zavar és megérti, de egy idegennek mit lehetne ilyenkor mondani? Bármit mondok, még ő sértődik meg. Ha még azt is hozzáteszem, hogy amúgy öcsi, ki engedte meg, hogy simogasd a kutyámat, akkor aztán elszabadul a pokol.



2022. okt. 8. 16:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Veled is baj van.
2022. okt. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Igen, ez fura, hogy ennyire magadra veszed ezeket; egyaltalan nem rosszbol mondjak szerintem, engem nem erdekelne.

Na de a masik resze a sztorinak, hogy te meg nyugodtan mondhatod mar elore, amikor latod,hogy valaki kerdezes nelkul simogatni akarja a kutyat, hogy nem es kesz. Nem kell turni mindent idegeneknek. Ha pampog, o baja.


En egyaltalan nem is engedem a simogatast, mert a kutyam fel az idegenektol, bar nem harap, de menekul szo szerint, ha simogatni akarjak. En siman megmondom, hogy nem lehet simogatni, meg se allok, megyek szepen tovabb es szarok ra, ha mond valamit.

2022. okt. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Én megértelek, kérdező, engem is idegesítene.
2022. okt. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet ezt úgy kérni, hogy ne legyen belőle sértés? Régen szóltam érte egy időben, hogy nem simogatható, de hamar leszoktam, mert mindig ment a balhé, hogy bunkó paraszt vagyok, mert szólni merek érte. Van, hogy megkérdik, olyankor megengedem, de ez nagyon ritka, 100-ból kb. 1 ember...
2022. okt. 8. 17:09
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Utcán, vadidegenek mondanak ilyet a kutyádra? Fura, én ilyet sosem tapasztaltam, de ismerősi körben volt olyan, aki átjött vendégségbe és pl. “kis szarnak/dögnek” nevezte a kutyámat, amit ő viccesnek képzelt, pedig szerintem irtó alpári stílus szerencsétlen kutyát ilyen jelzőkkel illetni. A stílus maga az ember, az ilyenekről meg is van a véleményem, de nem tudsz mit csinálni velük, azon kívül, hogy igyekszel messzire kerülni őket…
2022. okt. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%

Nem simogatok meg egy vadidegen kutyát, előtte meg kellene kérdezni, hogy szabad-e. Bár én sosem értettem az embereket. Mi ez a mániája sokaknak, hogy ha meglátok egy állatot az utcán, azt egyből össze kell tapicskolni?

Engem is idegesítene egyébként, de nem magamra venném. Miért venném magamra, ha nem is nekem mondták? Számomra azért idegesítő az ilyesmi, mert ultragáz, kínosnak érzem. De én sem szólnék érte, mert ez alapvetően nem egy komoly dolog. Azért már hamarabb, ha engedély nélkül hozzáérnek a kutyámhoz. Ilyen esetekre tanítanám a kutyámnak az "Öl!" parancsszót.

2022. okt. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Sokat járunk rendezvényekre, leginkább ott mondanak ilyeneket. De utcán is vannak beképzelt emberek...
2022. okt. 8. 17:36
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Te viszed túlzásba, még ha kicsit furán is fogalmaznak, ezek nem sértések. Nemtudom miért a "dög" szón akadsz fent, mikor előtte van a szeretnivaló szó is.
2022. okt. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
#8 mert ha a gyerekedre azt mondják, hogy szeretnivaló kis szarcsimbók, akkor nem akadnál fenn rajta?
2022. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
#9 Kutyáról van szó, nem gyerekről. De még gyereknél sem akadék ki rajta. Nem sértő szándékú, amit a kérdező kap. Nem kell rögtön rosszindulatra gondolni.
2022. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!