Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vihetem a kutyám buszon?

Hogyan vihetem a kutyám buszon?

Figyelt kérdés
Kis tacskó,4 hónapos lesz.Még kicsi..olvastam hogy szájkosár kötelező vagy ilyesmi meg oltások.Minden oltásnak meg kell lennie? Neki eddig 3 van
2022. okt. 9. 10:25
 1/7 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

2 módon szállíthatsz kutyát buszon.


- poggyászként (hordozóban) így biztonságosabb mert nem érintkezik az esetleg koszos busszal, és díjmentes is. - én így ajánlanám.


- póráz+szájkosár+buszjegy. - ezt max felnőttkorában ajánlanám.

2022. okt. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Kis kezeslébas hatizsákban, úgy kényelmes neki, tedd előre a zsákot , magadelé mint a kisbabákat!👍
2022. okt. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha poggyászként viszed (zárt hordozó) akkor nem kell neki jegyet venni.


Ha pórázon viszed, akkor szájkosár a kötelező (oltások nem, a veszettségi törvényileg elő van írva amúgy is) és jegyköteles.


Ha kistestű érdemes poggyászként, mindenkinek sokkalta kényelmesebb.

2022. okt. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Én egy csivavával utazok rendszeresen. Nem szokott hordozóban lenni. Jegy kell neki.

Szájkosarat sem adok rá, eddig soha nem szóltak miatta.

2022. okt. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

4-es, ha mar ezt igy leirod, legalabb tedd hozza, hogy szep osszegre megbuntet az ellenor, ha amugy nem tartod be a szabalyokat.

Ne vezessuk mar felre a kerdezot.


A szajkosar es poraz kotelezo, ha nem is teszed ra, alap,hogy keznel van, ha kellene.

2022. okt. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Veszettség oltás a kötelező, a gyakorlatban se a sofőrnek, se az ellenőrnek foggalma sincs róla, hogy hol kéne keresnie, így ha már valami be van pecsételve és ragasztva a könyvecskében, nem fognak balhézni.


Amúgy meg, ahogy már írták póráz+nyakörv/hám+szájkosár vagy zárt szállító box. Szerintem a szájkosár egy teljesen alap dolog, ha kutyád van, nem értem, hogy miért olyan nehéz rárakni a buszon legalább addig, amíg leülsz. Pár nap alatt hozzá lehet szoktatni a kutyákat, addig is érdemben foglalkozol vele és már tényleg minden méretben lehet kapni, még a nyomott orrú kutyáknak is gyártanak...

2022. okt. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben én is a hordozót javasolnám, tényleg sokkal kényelmesebb. Viszont ugyanúgy, ahogy a szájkosárhoz, a hordozóhoz is hozzá kell szoktatni, hogy ne legyen neki szinte traumatikus élmény a buszozás, mivel a mozgó jármű, a hangok, az idegen szagok, emberek amúgy is egy brutál ingergazdag környezet egy kölyöknek, amit hordozón keresztül is érzékel, jó ha erre a felfokozott helyzetre nem rakod még rá azt, hogy a hordozó is egy teljesen új dolog.

Ha a hordozó számára már kényelmes, kellemes "nyugalom helye" akkor valószínűleg a buszozás sem fogja annyira megviselni. Ha bizonytalan vagy, hogy hogyan szoktasd hozzá nézz youtube-on box/szobakennel tréningeket, ahol megmutatják, hogy hogyan tudod jutalomfalattal, dicsérettel elérni, hogy az tényleg egy biztonságot jelentő hely legyen számára.


#4 ez teljesen felelőtlen hozzáállás, ráadásul nem csak az ellenőr büntethet meg, hanem a buszsofőr is megtagadhatja a felszállásotokat, nem egy olyan esetnek voltam tanúja, amikor a busz addig nem volt hajlandó elindulni, amíg a kutyára nem került szájkosár... és nyilván mindenki, aki sietett, várt a buszon, a hülye kutyásokra haragudott, hozzáteszem teljesen joggal.

Ha olyan társadalomban akarunk élni, ahol elfogadják a kutyásokat, ahol kényelmesen szállíthatod bkv-val, beviheted magaddal üzletekbe, szép, gondozott parkokba, akkor azért először a kutyásoknak kell tenni és betartani a rájuk vonatkozó szabályokat. Nekem mentett kutyám van, akit még a pórázhoz is hetekig kellett szoktatni, kezdetben minden hangos zajtól remegett, mégsem utazott még soha buszon szájkosár nélkül (nagyobb testű, hordozóba már nem fér be), sokáig szoktattam hozzá és így sem felhőtlenül boldog ha rajta van, de ha ez a szabály, akkor betartjuk, akkor is, ha teljesen ártalmatlan egyébként, ha ez a feltétele a bkv-n utazásnak, akkor ha rákényszerülünk, eleget teszünk a ránk vonatkozó előírásoknak.

2022. okt. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!